www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @915
Počítadlo


Spam poison

Leto v parku začne v Košiciach už o deväť dní

V sobotu 9. augusta 2014 odštartuje v košických Kasárňach/Kulturparku 6. ročník festivalu Leto v parku

Leto v parkuUž úvodný večer „namixovaný“ z vystúpenia tanečníkov skupiny Outbreak, kapely Lavagance a spoločného koncertu Pary so Sendreiovcami a zoskupením Kokavakere lavutara predznamená muItižánrový charakter tohto mestského festivalu. Do konca augusta ponúkne pestrý program, z ktorého si dokáže vybrať každý – od najmenších až po seniorov. Nebudú chýbať ani zvučné mená, ktoré priťahujú pozornosť hudobných fajnšmekrov nielen zo Slovenska…

Na otvorenom pódiu a v parkovej zóne sa celý mesiac budú konať hudobné koncerty a literárne večery, hrať divadelné a filmové predstavenia i rozprávky pre deti, priestor dostanú tvorivé dielne, tanec, cvičenia aj rôzne workshopy. Podľa hlavného koordinátora a dramaturga festivalu Daniela Franka, skladbou programu sa organizátori snažili predovšetkým naplniť požiadavky a očakávania domáceho publika.

„Festival sme však chceli ozdobiť aj niekoľkými headlinermi tak, aby sme vyhoveli priaznivcom rôznych hudobných žánrov. Do Košíc sme preto pozvali nielen energickú kozmopolitnú kapelu N.O.H.A. (Noise Of Human Art), ale aj osobnosti akými sú fenomenálna slovenská sopranistka Adriana Kučerová či bravúrna japonská klaviristka Hiromi,“ povedal.

Hudobná dramaturgička Kasární/Kulturparku Lucia Potokárová pripomenula, že ulahodiť tento rok chceli aj poslucháčom, ktorí uprednostňujú vážnu hudbu.

„Podľa mňa je pozitívom, že festival dáva priestor aj tomuto žánru. Už to nie je žiadne unikum, ak sa na letné festivaly prizývajú symfonické orchestre. Sme radi, že súčasne s medzinárodne pôsobiacou a uznávanou Adrianou Kučerovou a renomovaným dirigentom SND a zároveň hudobným riaditeľom Štátnej opery v Prahe Martinom Leginusom môžeme hostiť aj domáce teleso – Štátnu filharmóniu Košice,“ konštatovala.

Operný galakoncert Adriany Kučerovej s košickou štátnou filharmóniou a tenoristom Jurajom Hollým sa pod taktovkou Martina Leginusa uskutoční 16. augusta.

„Program koncertu ponúkne svetoznáme operné árie, v ktorých môžu naši sólisti ukázať svoje interpretačné majstrovstvo. Adrianu Kučerovú azda netreba ani predstavovať. Fenomenálna sopranistka, ktorá vystupovala na tých najväčších a najprestížnejších scénach. Každé jej vystúpenie je sviatkom pre operné umenie a Slovensko je právom hrdé na svoju opernú divu svetového formátu. Dôvodom, pre ktorý som navrhol Juraja Hollého pre košický koncert, je jeho obrovský talent,“ uviedol Martin Leginus.

Na košický koncert sa podľa vlastných slov veľmi teší, pretože obaja sólisti sú zárukou toho, že nielen poslucháči, ale aj on sám si z Košíc opäť odnesie krásnu hudobnú spomienku. Ako ďalej poznamenal, Štátnu filharmóniu Košice (ŠFK) považuje za vynikajúce teleso, ktoré zaznamenalo pod vedením šéfdirigenta a jeho kolegu z pražského Národného divadla Zbyňka Müllera výrazný kvalitatívny posun.

„Vážim si hráčov pre ich umenie, atmosféru na skúškach a najmä ma teší, že s mnohými z nich ma spája priateľstvo. Do Košíc sa rád vraciam i kvôli faktu, že som sa narodil na východnom Slovensku,“ dodal.

N.O.H.A. (Noise Of Human Art) sa na Lete v parku predstaví košickému publiku 15. augusta.

Hudobníci, hrajúci špecifický štýlový mix nu-jazzu, drum&bassu, world music, flamenca a balkan beatsu, nikoho nenechajú iba sedieť a počúvať. Na pódiu pôsobia ako smršť obrovskej pozitívnej energie a rozbíjajú hranice nielen medzi hudobnými smermi, ale aj kontinentmi. Zakladajúci členovia kapely Philip Noha a MC Chevalier Hadley sa od vzniku kapely sústredili na to, aby mali okolo seba inšpiratívnych a kreatívnych muzikantov. N.O.H.A. zaujala už svojím prvým albumom Noise of Human Art v roku 1997, aj keď klubové hitovky a pozícia koncertnej hviezdy prišli až o niekoľko rokov neskôr. Hity jako Di Nero, Wanna Play, Dive in your life a hlavne Tu Café vyniesli kapelu na najväčšie festivalové európske pódia. Na Slovensku mali členovia kapely N.O.H.A. koncertnú premiéru na festivale Pohoda v roku 2009 a zožali zaslúženú pozornosť. V Košiciach, kde doposiaľ nehrali, chcú podľa Philipa Nohu predviesť svoj najnovší live set, ktorý si pripravili pre júlové turné po Španielsku.

Vyvrcholenie Leta v parku príde 31. augusta koncertom japonskej klaviristky a skladateľky Hiromi.

Hiromi UeharaCelým menom Hiromi Uehara sa preslávila nielen bravúrnou technikou a virtuozitou, ale aj živelnosťou, energickosťou a hlbokým vcítením do hudby, ktorú hrá. Hudobne sa pohybuje na hrane jazzu, progressive rocku a vážnej hudby. Jej brilantná technika budí rešpekt aj u takých umelcov ako je Chick Corea, ktorý si ju prizval k svojim projektom a podnikol s ňou aj svetové turné. Hiromi sama testuje možnosti jazzových fúzii, pri ktorých experimentuje nielen akusticky ale aj elektricky postavenými zostavami a nebráni sa ani miešaniu jazzu a vážnej hudby. Hoci sama o sebe tvrdí, že sa nikdy necítila hráčkou jazzu, v roku 2011 sa podieľala na albume legendárneho basgitaristu Stanley Clarka, za ktorý získali Grammy za najlepší jazzový album roka. V Košiciach sa predstaví programom The Trio Project spolu s basgitaristom Anthony Jacksonom a bubeníkom Stevom Smithom.

Na úvodný koncert a časť festivalových aktivít Leta v parku je vstup voľný. Vstupenky na ostatné koncerty si diváci môžu zakúpiť v sieti Ticketportal, alebo sedem dní v týždni v Infocentre Delta, priamo v Kasárňach/Kulturparku. V prípade nepriaznivého počasia sa operný galakoncert a koncert Hiromi uskutočnia v Dome umenia, ďalšie koncerty a vystúpenia sa presunú do interiérov Kasární/Kulturparku.

Viac informácií, kompletný program festivalu a prípadné zmeny nájdete na www.letovparku.sk.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk

Súvisiace články:
V Továrni na Vianoce sa budú vyrábať vianočné prekvapenia (10.12.2014)
Festival Vlna naživo je „upletený“ z literárnej vlny, hudby a filmu (09.12.2014)
Preßburger Klezmer Band namieša podmanivý kokteil hudby (08.12.2014)
Hudba J. Grešáka nás prenesie z predvojnových Košíc do súčasnosti (05.12.2014)
Deti budú sadiť rozprávkové stromy (03.12.2014)
Výstava CE•ZA•AR zakotvila v najoceňovanejšej stavbe (26.11.2014)
FrouFrou: Súčasný tanec pod vplyvom vúdú (25.11.2014)
Hiroshi Hori pretancuje s bábkou až do ďalekého Japonska (18.11.2014)
Hudba z písacieho stroja v podaní detských hudobníkov (17.11.2014)
Život je pohyb a pohyb je zrkadlom duše (14.11.2014)
Do synagógy a kostola opäť zasvieti Svetlo porozumenia (06.11.2014)
Popri špičkových umelcoch na ARS NOVE 2014 vystúpia aj mladí slovenskí hudobníci (28.10.2014)
Spriaznené kapely Korben Dallas a Zrní privezú nové albumy a dobrú muziku (27.10.2014)
Filmové dni budú s veľkým poľským režisérom Krzysztofom Zanussim (21.10.2014)
ARS NOVA 2014 (15.10.2014)
Program festivalu Košické dni experimentálneho divadla a pohybu (13.10.2014)
Festival KEX sa bude niesť v znamení experimentálneho divadla a pohybu (06.10.2014)
Piata Biela noc bude umelecky najsilnejšia, sľubuje kurátorka (02.10.2014)
Kreatívne deti budú navrhovať modely a šperky na Košice Fashion Week (01.10.2014)
Polievky na festivale Rozmanitosť bojujú o slovenský rekord (01.10.2014)
Umenie Bielej noci oslovuje aj väzňov (29.09.2014)
Biela noc dáva výnimočnú šancu a priestor aj slovenským umelcom (29.09.2014)
Quasars Ensemble zahrá na poctu Alfredovi Schnittkemu (25.09.2014)
Festival Sound City Days premení Košice na mesto zvukov (17.09.2014)
Headlineri Bielej noci predstavia svetovo oceňované diela (16.09.2014)
Jiří Kovanda a jeho výstava Tri člny plávajú pospolu (15.09.2014)
Open Fest III. bude o slovenskom rocku s Metalindou (11.09.2014)
Nočné Košice už o mesiac rozžiari Biela noc (04.09.2014)
Leto v parku prináša vystúpenie opernej divy svetového formátu (14.08.2014)
Koncert Chrisa Normana je zrušený (30.07.2014)
SNP v dielach klasikov a súčasných slovenských výtvarných umelcov (28.07.2014)
Aj málo hercov dokáže zahrať veľké divadlo (18.07.2014)
Truhlica s kultúrou sa ešte zďaleka nevyprázdnila, je preplnená podujatiami (08.07.2014)
Košickému publiku zaspieva legenda Smokie – sám veľký Chris Norman (04.07.2014)
Davy opäť tiahnu na premietanie v Amfiteátri (03.07.2014)
Ponuka kultúrnych podujatí (20.06.2014)
Šiesty ročník festivalu Leto v parku opäť poteší multižánrovým obsahom i hviezdnym obsadením (19.06.2014)
Festival USE THE C!TY opäť vytiahne umenie do ulíc (17.06.2014)
Program v týždni od 9. do 15. júna 2014 (07.06.2014)
Pozvánka na vernisáž výstavy (03.06.2014)
Konvergencie prinesú do Košíc netradičný koncert pre deti i jazz (28.05.2014)
Program na týždeň od 19. do 25. mája 2014 (16.05.2014)
Konvergencie ako zvuková ochutnávka komornej hudby (15.05.2014)
Program v týždni 12. – 18. mája (12.05.2014)
Festival USE THE C!TY zaplaví mesto umením až v júni (12.05.2014)
Hokejové mestečko 2014 (09.05.2014)
Pozvánka na najbližšie podujatia (27.04.2014)
V predstavení SOLITUDO nikto nezostane sám (02.04.2014)
ONE DAY JAZZ FEST rozbubnuje Chris Dave (01.04.2014)
Program na mesiac apríl 2014 (31.03.2014)
Umelci sa vo svojich dielach zamýšľali nad témou nacionalizmus (25.03.2014)
Tri generácie sa stretnú pod „neónom“ (25.03.2014)

K13, 31. 07. 2014 | Prečítané: 2124 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (172 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1253
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore