www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @453
Počítadlo


Spam poison

Letná škola 2014 prinesie autorom aj oprávnenie na vstup do elektronického systému

V projekte má vzniknúť približne 30 tisíc pôvodných testových úloh

Bohatý program pre 450 autorov a posudzovateľov úloh z celého Slovenska ponúka Letná škola 2014 v národnom projekte Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania. Školenia sa uskutočnia v Bratislave (11. 8. – 13. 8. 2014), Banskej Bystrici (14. 8. – 16. 8., 18. – 20. 8. 2014) a v Košiciach (21. 8. – 23. 8. 2014). Národný projekt aj takouto formou aktívne prispieva k zlepšovaniu odbornosti učiteľov v tvorbe úloh podľa modernej metodiky, ktorá sa inšpiruje metodikou tvorby úloh v medzinárodných meraniach.

Veľmi dôležitou súčasťou Letnej školy bude technické a odborné zaškolenie k zadávaniu úloh do novovytvoreného centrálneho elektronického systému testovania. Každý autor získa zároveň jedinečné prístupové oprávnenie do elektronického systému, čo prispeje k efektívnosti a bezpečnosti tvorby originálnych testových úloh.

„V ďalšej etape projektu budú všetci autori tvoriť úlohy priamo v elektronickom systéme. Budú do neho pristupovať prostredníctvom licenčných oprávnení,“ vysvetlila riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) Romana Kanovská.

V projekte má vzniknúť približne 30 tisíc pôvodných testových úloh.

Dôležitou súčasťou programu Letnej školy pre autorov je tvorba úloh z čitateľskej gramotnosti a odporúčania pre tvorbu úloh na základe výsledkov medzinárodných štúdií. Pre úspešnosť žiaka vo vzdelávaní je dôležité, aby žiak porozumel písanému textu a vedel ho používať. Výsledky meraní čitateľskej gramotnosti však ukazujú, že slovenskí žiaci majú nedostatky v porozumení odborných textov, nesúvislých textov, informácií v tabuľkách, ktoré sú súčasťou vyučovania najmä odborných predmetov.

„Z toho vyplýva, že je dôležité na vyučovaní všetkých predmetov systematicky rozvíjať stratégie, ktoré smerujú k porozumeniu textu. Preto budeme všetkých autorov úloh vzdelávať v čitateľskej gramotnosti,“ vysvetlila Zuzana Hirschnerová, vedúca oddelenia tvorby testovacích nástrojov v projekte.

Odbornú a rodičovskú verejnosť pred časom zaujali výsledky medzinárodných meraní, ktoré v Slovenskej republike realizuje NÚCEM. Ten v júli zverejnil prvú správu z merania finančnej gramotnosti v rámci štúdie krajín OECD PISA. Analýza vybraných uvoľnených vzorových testových úloh správy PISA bude jadrom príspevku o medzinárodných štúdiách počas Letnej školy 2014.

„Rozbor úloh z medzinárodných meraní určite pomôže autorom aj z toho pohľadu, aby porozumeli požiadavkám, ktoré na nich kladie projekt elektronického testovania,“ uviedla odborná pracovníčka NÚCEM-u Katarína Lučeničová.

Mária Grebeňová-Laczová
manažérka publicity národného projektu

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM)
– je štátnou rozpočtovou organizáciou s právnou subjektivitou, zriadenou Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Čerpané z: www.nucem.sk

NÚCEM, 04. 08. 2014 | Prečítané: 897 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (11 hl.)
 
Nie (8 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 19
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore