www.humanisti.sk
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @442
Počítadlo


Spam poison

Lajčák by mal prehodnotiť späťvzatie svojej demisie

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) ku kritike ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka smerom k Vyšehradskej štvorke (V4)

Postoj ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka, podľa ktorého by Slovensko nemalo v mene solidarity s V4 ísť proti vlastným záujmom, prichádza podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) neskoro.

„Mali to byť v prvom rade vláda a najmä minister zahraničných vecí, ktorý bol zodpovedný za formovanie obsahu a formy slovenskej zahraničnej politiky. Z toho, kde sa dnes dostali a čo predvádzajú predstavitelia vládnej koalície, osobitne predseda NR SR Andrej Danko či predseda eurovýboru Ľuboš Blaha, sa však dá vyčítať len jedno: slovenská zahraničná politika úplne stratila smer, vytýčený v jej programovom vyhlásení,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.

Doslova poklonkovanie nedemokratickým režimom, ale aj nulová miera kritiky voči praktikám v susedných krajinách, prípadne u našich spojencov v Európe či Amerike za ich chybné kroky urobili podľa liberálov zo Slovenska krajinu bez hodnôt a princípov.

„To spôsobuje, že Slovensko pôsobí nielen nedôveryhodne, ale miestami dokonca smiešne. Vďaka tomu sme neuspeli v dôležitých okamihoch, akými bola voľba generálneho tajomníka OSN, šéfa euroskupiny, presťahovanie kľúčovej európskej agentúry z Londýna do Bratislavy a nedávno aj pri delení postov v EÚ,“ povedal Martin Klus.

To, že politici vládnej koalície spolu s ich obdivovanými partnermi z V4 podávajú zahraničnopolitické témy občanom slovníkom konšpirátorov, je už dlhodobý smutný folklór.

„Preto, ak s tým má po rokoch tolerancie a ignorancie minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák problém, je čas, aby prehodnotil späťvzatie svojej demisie,“ uzavrel Martin Klus.

Foto:

Martin Klus

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 24. 07. 2019 | Prečítané: 88 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (522 hl.)
 
Nie (388 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 910
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Nie
16-08-19 * 19:42
 Re: Internet
16-08-19 * 19:05
 RE: Zbierka náboženských nezmyslov
16-08-19 * 18:50
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore