www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @969
Počítadlo


Spam poison

Kríž nad Zoborom?

Máte možnosť ovplyvniť rozhodnutie mestského úradu cez svojich zástupcov

Webnoviny uverejnili 24. apríla 2015 článok Odtajnené: Oligarcha chce postaviť nad Nitrou obrovský kríž.

„Zakladateľ a spolumajiteľ stávkovej kancelárie Niké Otto Berger chce nad Nitru postaviť na vlastné náklady 50-metrový kríž. Plánuje tak vytvoriť ďalšiu dominantu mesta. Stáť by mal totiž priamo na Zobore, aby bol viditeľný zďaleka.“

„Podnikavý šéf Niké chcel najskôr postaviť kríž priamo na hradnom návrší v Bratislave. U vedenia metropoly ani Starého Mesta ale s týmto nápadom nepochodil.“

Kňazov to dodnes nenapadlo, a hľa, zrazu sa objavil oligarcha, ktorý má záujem presláviť sa nápadom postaviť kríž. Čo sa vlastne odohráva v hlave oligarchu? Žeby bol zaťažený ťažkými, smrteľnými hriechmi? A týmto skutkom sa chce zapáčiť bohu? Namýšľa si, že postavenie kríža bude dobrou vstupenkou do neba? Aké stanovisko k tomu zaujme sám boh?

Nech už je ako chce, postavením kríža pribudne na Slovensku ďalšia opacha.

Nitrianky, Nitrania, nedovoľte, aby nejaký oligarcha vám zohyzdil mesto! Bratislava nepodľahla oligarchovi. Dokáže to aj Nitra?

Máte možnosť ovplyvniť rozhodnutie mestského úradu cez svojich zástupcov. Obráťte sa na primátora a na poslancov.

Keď sa oligarchovi podarí postaviť kríž, tak si zapamätajte zodpovedných.

Jozef DvončPrimátor Jozef Dvonč je v úrade od 19. decembra 2006. Vo svojom programe nemá postavenie kríža. Občania, tlačte na neho, aby nepovolil postavenie kríža, ale aby svoj primátorský čas venoval skutočne dôležitým významným investíciám, ktoré pomôžu Nitranom. Nech pokračuje vo výstavbe nájomných bytov, nech podporuje mladé rodiny s deťmi, nech sa zameria na rekonštrukcie základných a materských škôl, opravy chodníkov a ciest, opravy budov Kina Palace, ZŠ kniežaťa Pribinu a bývalej ZŠ na Svätourbanskej na Zobore, a výstavbu cyklotrás a ďalších športovísk. Doc. Ing. Jozef Dvonč, CSc., kandidoval za strany KDH, SMER – SD a SNS.

Kontakt na primátora:

ikona037 65 02 112
ikonaprimator@nitra.sk.

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Nitre


Meno a priezvisko Skratka politického subjektu Kontakt
Ing. Milan Burda KDH, SMER – SD, SNS 0907 304 578, Milan.Burda@nitra.sk
Dpt. Ivan Gavalovič KDH, SMER – SD, SNS 0908 792 940, Ivan.Gavalovic@nitra.sk
MUDr. Jozef Hasilla, PhD. KDH, SMER – SD, SNS 037 654 52 60, Jozef.Hasilla@nitra.sk
Ing. Miloslav Hatala KDH, SMER – SD, SNS 0905 403 749, Miloslav.Hatala@nitra.sk
MUDr. Daniel Hecht KDH, SMER – SD, SNS 0907 647 146, Daniel.Hecht@nitra.sk
František Hollý KDH, SMER – SD, SNS 0902 999 543, Frantisek.Holly@nitra.sk
Štefan Klačko KDH, SMER – SD, SNS 0903 409 429, Stefan.Klacko@nitra.sk
Mgr. Renáta Kolenčíková KDH, SMER – SD, SNS 0905 323 916, Renata.Kolencikova@nitra.sk
doc. Ing. Anton Kretter, PhD. KDH, SMER – SD, SNS 0948 705 317, Anton.Kretter@nitra.sk
MUDr. Jozef Marko KDH, SMER – SD, SNS 037 772 94 28, Jozef.Marko@nitra.sk
Ing. Miroslav Mikulášik KDH, SMER – SD, SNS 0948 966 369, Miroslav.Mikulasik@nitra.sk
Ing. Ľubomír Moravčík KDH, SMER – SD, SNS 0903 139 814, Lubomir.Moravcik@nitra.sk
Ing. Martin Nemky KDH, SMER – SD, SNS 0911 774 741, Martin.Nemky@nitra.sk
Jozef Slíž KDH, SMER – SD, SNS 0903 750 849, Jozef.Sliz@nitra.sk
Mgr. Lívia Šumichrastová KDH, SMER – SD, SNS 0903 748 661, Livia.Sumichrastova@nitra.sk
doc. Ing. Jozef Trandžík, PhD. KDH, SMER – SD, SNS 0915 161 669, Jozef.Trandzik@nitra.sk
doc. PaedDr. Miroslav Tvrdoň, PhD. KDH, SMER – SD, SNS 037 640 87 74, Miroslav.Tvrdon@nitra.sk
PhDr. Ján Vančo, PhD. KDH, SMER – SD, SNS 0911 131 376, Jan.Vanco@nitra.sk
Pavel Varga KDH, SMER – SD, SNS 0903 460 550, Pavel.Varga@nitra.sk
Mgr. Petra Ajdariová NEKA 0905 469 649, Petra.Ajdariova@nitra.sk
Ing. Janka Buršáková NEKA 0902 699 663, Janka.Bursakova@nitra.sk
Ing. Miloš Dovičovič NEKA 0902 205 128, Milos.Dovicovic@nitra.sk
Ing. Miroslav Gut NEKA 0907 718 176, Miroslav.Gut@nitra.sk
Ing. Peter Košťál, PhD. NEKA 0918 749 680, Peter.Kostal@nitra.sk
Ing. Peter Oremus, PhD. NEKA 0949 137 800, Peter.Oremus@nitra.sk
RNDr. Marta Rácová NEKA 0905 720 910, Marta.Racova@nitra.sk
PhDr. Anna Šmehilová, PhD. NEKA 0905 161 326, Anna.Smehilova@nitra.sk
Ing. Štefan Štefek NEKA 0905 612 108, Stefan.Stefek@nitra.sk
Mgr. Ján Greššo SIEŤ 0905 383 960, Jan.Gresso@nitra.sk
Mgr. Dominika Tekeliová SIEŤ 0908 428 830, Dominika.Tekeliova@nitra.sk
PhDr. Ľuboš Török, PhD. SIEŤ 0944 387 480, Lubos.Torok@nitra.sk

Poznámka: Na oficiálnej stránke Nitry je chybne uvedené meno Koštál. Na stránke Štatistického úradu má správne uverejnené priezvisko s mäkče­ňom na t (Košťál).

Píšte, volajte primátorovi a poslancom, ak nesúhlasíte s postavením kríža na Zobore.

Vari tri veľmi viditeľné kríže im už nestačia?

Tri kríže na kalvárii

Kalvária, mesto Nitra a vrch Zobor; autor: © Tony Fodora

Archív:

Poslanci Mestského zastupiteľstva v NitrePeter Košťál na stránke Štatistického úradu

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Súhlasíte s postavením kríža na Zobore v Nitre?

Áno, som kresťan (Počet hlasov: 17)
(22.37 %)

Áno, i keď nie som kresťan (Počet hlasov: 2)
(2.63 %)

Áno, nech sú na všetkých kopcoch po celom Slovensku, aby ich bolo vidno aj z Mesiaca (Počet hlasov: 1)
(1.32 %)

Radšej nie (Počet hlasov: 1)
(1.32 %)

Nechám to na zodpovedných (Počet hlasov: 0)
(0.00 %)

Nie, v žiadnom prípade, a som kresťan (Počet hlasov: 13)
(17.11 %)

Nie, v žiadnom prípade, a nie som kresťan (Počet hlasov: 42)
(55.26 %)



Celkom hlasovalo: 76

Ján Parada, 25. 04. 2015 | Prečítané: 3688 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Európska únia
10-11-19 * 09:32
 Re: Dobrý záber
04-11-19 * 21:10
 "Sväté" médiá.
24-10-19 * 16:54
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore