www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @046
Počítadlo


Spam poison

Kristína Blažeková sa bojí slobody a demokracie

Rád jej pomôžem, lebo ju zaujíma problematika kritického myslenia

Kristína Blažeková uverejnila 13. novembra 2016 článok Lesk a bieda Slovenského Hnutia Obrody. V článku sa sťažuje na to, že ľudia (aj z prípravného výboru hnutia) zbierajú podpisy za účelom registrácie politického hnutia s názvom Slovenské Hnutie Obrody. Ku koncu článku napísala:

„Bojím sa systému, ktorý takýmto spôsobom dovolí vzniknúť strane, ktorá sa schováva za dobré úmysly, najmä vtedy, keď by sme mali byť poučení z toho, ako to dopadlo naposledy.“

Systém, ktorého sa bojí, sa nazýva demokracia a sloboda slova (sloboda prejavu).

Prípravný výbor politického hnutia s názvom Slovenské Hnutie Obrody oznámil Ministerstvu vnútra Slovenskej republiky, že začal zbierať podpisy na zoznam občanov, ktorí súhlasia s tým, aby uvedené politické hnutie vzniklo. Doba zverejnenia začala plynúť dňa 24. 6. 2016 a končí dňa 20. 12. 2016. Už im veľa času neostáva, aby nazbierali potrebný počet platných podpisov. Zdôrazňujem, platných, pretože stáva sa, že na listinu sa podpíšu aj zákerní ľudia, ktorí uvedú vymyslené, falošné údaje o sebe. Také chyby zažila nejedna vznikajúca strana alebo hnutie.

Nárek Kristíny Blažekovej neobstojí, keď kritizuje pána Šveca, jedného z prípravného výboru hnutia:

„Plán ale padol hneď v momente, ako som prišla bližšie a zistila som, že všetky údaje do papierov vypisuje sám pán Švec, ktorý si od záujemcov pýta ich občianske preukazy kvôli údajom. Oni potom už len podpíšu. Zaujímavý spôsob, len čo je pravda.“

Pri registrácii hnutia ministerstvo okrem iného kontroluje aj podpisy a pravdivosť údajov v zozname. Zoznam musí podpísať najmenej 10 000 občanov, ktorí uvedú meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu, číslo občianskeho preukazu a pripoja svoj podpis.

Kristína Blažeková v článku napísala:

„Slovenské Hnutie Obrody je nebezpečná skupina ľudí. Možno ešte nebezpečnejšia preto, lebo presne odkukali to, čo ľuďom vadí na kotlebovcoch. Vychytali muchy. Prezentujú sa slušne, chodia v oblekoch, dištancujú sa od kotlebovských extrémistických prejavov (i keď na demonštrácie a čudesné pochody chodia) a hrajú to na pomoc ľuďom.“

Aj pozemský „Anjel“ to hral na pomoc ľuďom, a dotiahol to na prezidenta. Kto sa ho bál? No, pravda, Robert Fico mal mokré sny, že katolík Andrej Kiska je scientológ, lebo jeho značku Triangel považuje za symbol scientológie. V prezidentských voľbách, v druhom kole, získal Andrej Kiska 1 307 065 hlasov, čo je 59,39% podiel. To je číslo, to je masa ľudí!emotikon

O tom, či je Slovenské Hnutie Obrody nebezpečná skupina ľudí, rozhodnú zodpovední pracovníci na ministerstve. Inak, máme na Slovensku aj políciu, ktorá má motto „Pomáhať a chrániť“. Pomáhajú ľuďom, a polícia je nebezpečná skupina ľudí pre zlodejov, vrahov, násilníkov, vagabundov, chuligánov, bitkárov, úplatkárov, korupčníkov, sabotážnikov, rozvracačov, diverzantov, a podobných kriminálnikov.

V článku som nenašiel lesk Kristíny Blažekovej, ale je bieda Kristíny Blažekovej, že neuvádza konkrétne fakty, v čom spočíva nebezpečenstvo tejto skupiny. Iste by to zaujímalo pracovníkov na ministerstve a prokuratúre. Veď ešte nie sú riadne zaregistrovaní.

Nezaujíma ma emočné nebezpečenstvo, ktoré spočíva v plači, že toto hnutie vyhralo voľby, a že doterajšia politická garnitúra ide na smetisko. Napríklad som pokojnejší, ak viem, že Kresťanskodemokratické hnutie je mimo parlamentu. To, čo vykonali ich poslanci, je pre mňa zločin. Pozri: Stop politickým a náboženským extrémistom! a 19 poslancov parlamentu pri plnom vedomí hlasovalo za to, aby žena, ktorá chce mať deti a ide na umelé oplodnenie, dostala 5 až 12 rokov basy!

Samozrejme, pod tento zločinecký zákon sa podpísala nielen nebezpečná skupina z KDH, presne jedenásť poslancov Národnej rady Slovenskej republiky z Klubu KDH, ale aj štyria nebezpeční ľudia z Klubu OĽaNO, to sú tzv. matovičovci, dve čierne ovce z Klubu SMER – SD a dvaja nebezpeční nezaradení poslanci.

Zaregistrovanie nejakého hnutia ešte nič nemusí znamenať. Poučme sa z „nevinného“ hnutia, ktoré založil Igor Matovič. Pozri: Voliči, dávajte si veľký pozor na hnutia OĽANO – NOVA a KDH.

Vážne, dávajme si veľmi dobrý pozor na to, koho chceme voliť.

Iste, upozorňovať vopred je v poriadku, len je potrebné vedieť aj správne kritizovať, aby sa kritika neobrátila proti nám. Pod slovom „my“ myslím na slobodymilovných demokratov.

Marián Mišún, asistent Ing. Martina Beluského, PhD., poslanca NR SR za stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, zorganizoval prednášku v Trnave, ktorú štátne orgány (polícia a prokuratúra) vyhodnotili, že sú v súlade so zákonmi SR. Čiže führer Rudolf Vaský nijako neporušil zákony. Mám opačný názor ako štát, ale je veľmi veľké ticho zo strany štátnych orgánov, takže nevidím riešenie, že sa tým bude niekto zodpovedný zaoberať. Ako pri iných kauzách. Začalo to pri únose prezidentovho syna, cez kauzu Gorila až ku kauze Bašternák.

Zvýraznil som slovo führer, lebo Kristína Blažeková takto označila pána Šveca:

„Vracali sme sa s kolegyňami z obeda do práce a na topoľčianskom námestí som zbadala taký malý stánok. Pri ňom približne 7 ľudí a nad papiermi zohnutý slušne, ale hlavne povedome vyzerajúci pán – sám pán führer Slovenského Hnutia Obrody Róbert Švec.“

Predpokladám, že Kristína Blažeková sa pri stánku zdržala krátko, a nezneužila fond pracovného času. Kapitalisti sú totiž veľmi citliví na svojvoľné zneužívanie pracovného času. Ide o „biznis“. Aj keď neviem, lebo Kristína Blažeková sa opísala ako „praktizujúca psychologička“.

Napríklad „praktizujúci katolík“ je aj taký katolík, ktorý chodí občas do kostola, napríklad v niektoré nedele. Cez týždeň nie.

Ale ak nie je zamestnankyňou, ale majiteľkou „Private Center for Special Education and Counseling“, tak si môže v podnikaní robiť, čo uzná za vhodné.

Rozumiem obavám Kristíny Blažekovej, že vzniká ďalšie politické hnutie. Mám z tohto hnutia tiež strach, pretože sú rovnakí ako vyššie spomínaní 19 poslanci. Keby už boli v parlamente, predpokladám, že tiež by zahlasovali za to, aby mladé rodiny, ktoré chcú mať deti, a prirodzeným spôsobom ich nemôžu mať, boli zatvárané do väzenia až na 12 rokov. Samozrejme, dobre viem, že neboli pri hlasovaní v parlamente, tak ako to môžem dopredu vedieť? Vychádzam z ich vyhlásenia k interrupciám. Nepovažujú multikulturalizmus za správne smerovanie našej spoločnosti. Len čo pre nich to slovo znamená? Už teraz máme na Slovensku viacero kultúr. Akurát jedna náboženská je väčšinová, katolícka. Všeobecne aj kresťanská, ak rátam aj ďalšie menšie náboženské organizácie. Ako sa títo „bojovníci“ proti multikulturalizmu postavia k faktu, že na Slovensku žije podľa sčítania z roku 2011 aj 725 362 občanov „bez náboženského vyznania“. Tam patrím aj ja. Do tejto po rímskokatolíkoch druhej (podľa počtu) najväčšej skupiny patria humanisti (podľa IHEU). Je nás viac ako gréckokatolíkov, evanjelikov alebo pravoslávnych kresťanov. Už dávno máme na Slovensku multikulturalizmus. Niekto rád počúva klasiku, niekto džez, iný dáva prednosť black metalu. Čas ukáže, čo konkrétne myslia pod pojmom multikulturalizmus. Z politického islamizmu mám obavy aj ja. Ale Slovenské Hnutie Obrody má vo svojich princípoch zakotvené:

„Veríme v demokraciu a právny štát riadený zvolenými zástupcami národa.“

Aj ja považujem demokraciu za lepšie politické riešenie ako ostatné politické spôsoby riadenia štátu. Tiež si ctím právny štát, aj keď s niektorými zákonmi nesúhlasím. O tom je demokracia, aby som sa snažil mať v politike takých politikov, ktorí zlé zákony odstránia.

Takže planý nárek nad ešte nezaregistrovaným hnutím (nenachádza sa v registri, ešte nenastal dátum registrácie) viac uškodí ako pomôže. Myslím si, že niekde robíme chybu. Nevieme správne kritizovať, a nakoniec sa všetko obráti proti nám. Veľmi naivne „s vrecom zemiakov“ sa kritizoval Marian Kotleba, až nám ľudia prestali veriť, a vo voľbách odovzdalo svoj hlas strane Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko až 209 779 občanov, čo je 8,04% podiel. To povzbudí nejedného vlastenca. A medzi základné piliere Slovenského Hnutia Obrody patrí:

Vlastenectvo – predstavuje lásku k nášmu národu, vlasti, k našim tradíciám a spôsobu života.“

Kristína Blažeková je psychologička, a na psychiku ľudí útočí svojím článkom primitívnym spôsobom. Nikam sa nepohneme, keď vedecká obec má hokej (nejasnosť, zmätok) v tom, čo je fašizmus, prezident Kiska fašizmus bulvarizuje, a štátne orgány nekonajú voči človeku, ktorý otvorene a verejne pred mnohými ľuďmi hlása fyzickú likvidáciu občanov SR.

Toto je naša bezmocnosť, že sa nevieme zbaviť zlých politikov. A namiesto zlých prídu ešte horší.

Dúfam, že nie! Nechcem, aby raz nastala taká politická situácia.

Spolieham sa na väčšinu občanov, že nakoniec pochopia nebezpečenstvo rôznych extrémistických politických skupín, a budú sa snažiť odovzdať hlas dôveryhodným politikom.

Hnutie za demokratické Slovensko je dnes minulosťou. Doplatilo na nebezpečné praktiky svojho „führera“ Vladimíra Mečiara. Dnes nevládne Slovenskej republike, len kúsku súkromného pozemku, na ktorom pasie svoje ovce. Ovce doslovne, nie ľud.

A tiež toto hnutie malo vo svojom názve „demokratické“. Musíme si dávať pozor na to, aby sa zo slova „demokracia“ nestal kúsok toaletného papiera.

Na článok od Kristíny Blažekovej reagujem preto, lebo sa pochválila, že ju zaujíma problematika kritického myslenia. Hádam som jej trošku pomohol.emotikon

Archív:

Kristína Blažeková: Lesk a bieda Slovenského Hnutia ObrodyLinked in: Kristína BlažekováSlovenské Hnutie Obrody

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Myslíte si, že zavedenie priamej demokracie zlepší život občanom?

Áno (Počet hlasov: 55)
(71.43 %)

Nie (Počet hlasov: 22)
(28.57 %)Celkom hlasovalo: 77
Súvisiace články:
Odkaz pre fašistu Mazureka (28.06.2020)
Fašistická krysa medzi komunistami (24.06.2020)
Fedor Gál: Kotleba nesmie byť vo vláde (11.02.2020)
O čo ide Filipovi Obradovičovi? (26.01.2020)
Kresťania, katolíci si pestujú v Žakovciach hada na hrudi (23.01.2020)
Ako kotlebovci klamú (23.01.2020)
Budú kotlebovci riešiť aj takýchto „bielych“ asociálov? (21.01.2020)
Komunisti a fašisti spoločne (18.01.2020)
Fico obhajuje fašizmus (05.09.2019)
Fašista v humanistickej organizácii (02.11.2018)
Reakcia ĽS Naše Slovensko na obžalobu Mariana Kotlebu za pomoc chudobným rodinám (30.07.2018)
Prezident Andrej Kiska: V každom jednom z nás je kúsok diabla (28.07.2018)
Kaščák v nepohode (13.07.2018)
Eduard Chmelár – Nie som Žid (29.06.2018)
Prejav poslanca NR SR Mgr. Rastislava Schlosára z politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (22.06.2017)
Kotleba si vytvoril stranu v zálohe (13.06.2017)
Na Slovensku je približne 200 000 fašistov (01.06.2017)
Typickým fašistom je Sulík (30.05.2017)
Kiska a Fico sú najväčší praktizujúci fašisti na Slovensku (18.05.2017)
Prečo je Kotleba pre SaS neprijateľný (14.05.2017)
Predseda vlády Robert Fico povedal: „…Hitler mal dobrý ekonomický program…“ (13.05.2017)
Marian Kotleba podáva trestné oznámenie na Fica kvôli jeho pochvalným slovám o Hitlerovom programe (13.05.2017)
Zvrátené názory Fedora Gála (09.05.2017)
Fašizmus (01.11.2016)
Špičkový vzdelanec a teológ v očiach historika z Ústavu pamäti národa (21.12.2012)
Kňaz ďakoval bohu za Hitlera (14.09.2011)

Ján Parada, 13. 11. 2016 | Prečítané: 830 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (5 hl.)
 
Sýkorka belasá (10 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 23
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Podporte 2 percentami ľudské práva
02-07-20 * 22:34
 Re: Werner
02-07-20 * 19:16
 Re: Werner
02-07-20 * 16:45
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore