www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @971
Počítadlo


Spam poison

Kresťania požadujú, aby Apple nahradil svoje logo za symbol kríža

Neuveriteľné!

Dnes, 10. októbra 2012, uverejnil Roman Zavřel na webovej stránke Letem světem Applem článok o tom, že ruskí kresťania požadujú, aby Apple nahradil svoje logo za symbol kríža.

O tom že jablko nepredstavuje len logo spoločnosti Apple, ale znázorňuje tiež zakázané ovocie, ktoré jedli Eva a Adam zo stromu poznania zrejme nie je potrebné dlho vysvetľovať. Aj keď nikde v biblii nie je povedané, že strom, z ktorého ovocie pochádzalo, bol práve jabloň a jeho plody jablká, je práve jablko označované za symbol pokušenia Adama a Evy, ktorému nedokázali odolať. A presne takto si teraz vykladajú logo spoločnosti Apple ruskí konzervatívni kresťania, ktorí požadujú zákaz zobrazovania loga spoločnosti Apple a žiadajú, aby ho spoločnosť nahradila krížom.

Až doposiaľ sa javí celá správa ako zlý vtip, bohužiaľ Rusko je skutočne trošku inde než zbytok sveta a je tak dosť dobre možné, že bude mať Apple skutočne problém. Ruskí konzervatívci môžu so svojim návrhom uspieť najmä vďaka tomu, že v predvolebnom boji v roku 2012 silne podporovali súčasného prezidenta Vladimíra Putina, ktorý má rozhodujúce slovo v podobných sporoch alebo skôr žiadostiach. Sám Putin má ako iste viete skutočne obrovskú moc, avšak tú získava najmä vďaka podpore cirkvi, ktorá za ním bez výhrad stojí a Putin tak nemá sebe menší dôvod k tomu, aby si to rozhádzal s tými, ktorí mu kryjú chrbát.

Rusko navyše navzdory svojej veľkosti okrem Moskvy a niekoľkých väčších miest nepredstavuje práve veľkú kúpnu silu pre výrobky Apple, a tak je zrejmé, že Putin nebude musieť dlho premýšľať nad tým, či by rozhodnutie nemalo silný ekonomický dopad, vzhľadom k tomu, že mu predajcovia platia dane. Pokiaľ by sa navyše konzervatívnym kresťanom, alebo ak chcete, pravoslávnym kresťanom, podarilo presadiť, že Apple svojim logom konal anti-nábožensky a zosmiešňoval cirkev, je dosť dobre možné, že si v Rusku už oficiálne výrobky Apple nekúpite. Pokiaľ by totiž bola spoločnosť uznaná vinnou z toho, že porušila zákony týkajúce sa cirkvi tým, že ju zosmiešňovala alebo konala takzvane anti-cirkevne, bude vyhlásený zákaz predaja ich výrobkov.

Apple pritom svoje logo nijako neopiera o cirkev a nesnaží sa ním symbolizovať ono povestné zakázané ovocie. Kompletný článok o histórii loga spoločnosti Apple si môžete prečítať v článku História loga spoločnosti Apple.

Apple

Na stránke Letem světem Applem uvádzajú zdroj Christian Today Australia: Apple logo may become illegal in Russia, called to be replaced by a cross.

Still, conservative Christians in Russia have insisted that the logo should be removed and replaced with a cross, Xbitlabs.com reported from a translated article from Interfax news agency.

Autor Stoyan Zaimov sa odvoláva článok Russian Orthodox Christians Swap Apple Logo with Crosses, v ktorom sa Anton Shilov odvoláva na článok Православные в России начинают менять „антихристианское“ надкушенное яблоко на своих устройствах „Apple“ на кресты zo spravodajskej agentúry Interfax.

Православные в России начинают менять „антихристианское“ надкушенное яблоко на своих устройствах „Apple“ на кресты

Москва. 3 октября. ИНТЕРФАКС – Некоторые верующие в России демонтируют по религиозным соображениям логотип на приобретенных устройствах компании „Apple“.

Порталу „Интерфакс-Религия“ стало известно о нескольких случаях, когда православные, в том числе священники, меняли значок с изображением надкушенного яблока на эмблемы с изображением креста.

По их мнению, надкушенное яблоко – символ описанного в Библии первородного греха, он является антихристианским, в то время как крест в христианстве символизирует победу Спасителя над смертью, искупление им первородного греха Адама и Евы.

На первом логотипе „Apple“ был изображен Исаак Ньютон, сидящий под деревом, на котором висело яблоко. Позже одно из рекламных агентств разработало для компании новую эмблему - изображение надкушенного яблока. Существует много мнений о том, почему был выбран именно такой логотип, но официальной версии нет.

Adam a Eva s Apple

Obraz Adama a Evy s logom Apple: Logo Design Love

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

redakcia
Portálu mladých humanistov
Čerpané z:
vlastný zdroj, v texte

redakcia, 10. 10. 2012 | Prečítané: 3837 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Dobyvatelia zo Skrivolandie.
16-07-20 * 16:57
 Re: Čítam
13-07-20 * 17:12
 RE: Zdravá výživa
12-07-20 * 16:56
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore