www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @241
Počítadlo


Spam poison

Konferencia „Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC“

Zmení sa niečo po župných voľbách?

Dlhodobá nezamestnanosť v podmienkach Slovenskej republiky dosahuje alarmujúce hodnoty. Súčasné nástroje sú v boji proti dlhodobej nezamestnanosti neúčinné a situácia sa stáva neudržateľnou. Kompetencie žúp v oblasti politiky zamestnanosti sú obmedzené, no niekoľko nástrojov môžu ovplyvniť priamo (stredoškolské vzdelávanie, mobilita, sociálne služby…) alebo nepriamo (cez verejné obstarávanie, zdravotné služby, rozvoj turizmu…). Regionálna diferencovanosť miery dlhodobej nezamestnanosti nesmie byť dôvodom nezáujmu politiky zamestnanosti, ale impulzom pre poskytnutie adekvátnej pomoci a zmeny – stane sa tak po župných voľbách?

Pozývame Vás na konferenciu „Dlhodobá nezamestnanosť v rukách VÚC“, v rámci ktorej kandidáti na županov predstavia verejnosti svoj volebný program v oblasti znižovania dlhodobej nezamestnanosti a zlepšovania trhu práce vo svojej župe. Konferenciu organizuje Inštitút zamestnanosti v spolupráci s mestom Tornaľa a za podpory Programu aktívneho občianstva a inklúzie.

Konferencia sa uskutoční dňa 25. októbra 2013 (v piatok) od 13.00 h v Mestskom kultúrnom stredisku v Tornali, na Hlavnom námestí č. 6. Mesto Tornaľa sme ako miesto konania sa konferencie vybrali symbolicky, keďže sa nachádza v okrese s dlhodobo najvyššou nezamestnanosťou na Slovensku (spolu s okresmi Rimavská Sobota a Rožňava) a na pomedzí Banskobystrického a Košického vyššieho územného celku.

Konferencia nadväzuje na naše predchádzajúce konferencie konajúce sa pred voľbami do NRSR (v roku 2006, 2010 a 2012) a pred voľbami do Europarlamentu v roku 2009, ktoré viedli k plodnej diskusii ohľadom politiky zamestnanosti a mali výrazný dosah na odbornú verejnosť. Veríme, že spolupráca nášho inštitútu s potenciálnymi predsedami samosprávnych krajov podnieti diskusiu v správnom čase na správnom mieste a spoločne nájdeme východisko zo súčasnej situácie. Orientačný program a zoznam kandidátov, ktorí potvrdili svoju účasť priebežne dopĺňame.

Kandidáti na županov budú k dispozícii počas diskusie a cez prestávky. Inštitút zamestnanosti pripraví po skončení konferencie krátke zhrnutie problémov trhu práce ako i návrhov jednotlivých kandidátov.

Konferencia je podporená Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Programu Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA – nadácia pre sociálne zmeny. Viac o projekte.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Inštitút zamestnanosti
– je občianske združenie, mimovládna nezisková organizácia, ktorej náplňou je výskum problémov zamestnanosti
– zbiera informácie o trhu práce s cieľom byť platformou pre ich výmenu
Čerpané z: www.iz.sk

IZ, 11. 10. 2013 | Prečítané: 1589 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore