www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @170
Počítadlo


Spam poison

Komunitné projekty VYVA a Fairy Fashion zavŕšia sezónu módnou prehliadkou NOC v Kulturparku

Na spoločnom móle v Kulturparku sa predstavia dva unikátne komunitno – umelecké projekty

Módna prehliadka VYVA a Fairy FashionKošice – Prehliadka s názvom Noc je výsledkom niekoľkomesačnej snahy a tvorby žien rôzneho veku, ktoré spája vášeň k šitiu a móde. VYVA, značka a rovnomenný komunitno – umelecký projekt z Výmenníka Važecká a Fairy Fashion z Výmenníka Wuppertálska, slávnostne predstavia svoje posledné kolekcie pre tento rok v Kulturparku už 10. decembra o 18.00 hodine v sále budovy Alfa.

Samotná módna prehliadka sa počas celého večera bude niesť v znamení noci. VYVA na tejto kolekcii pracuje od leta a podarilo sa ju vytvoriť aj vďaka použitiu zvyškových látok v kombinácii s časťami odevov, ktoré patria starým modelom. Komunitný projekt a zároveň značka VYVA je etablovaným menom v povedomí Košičanov, čo dokazuje svojimi prehliadkami vždy dvakrát do roka.

Módna prehliadka VYVA a Fairy Fashion

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 448 × 3 264 bodov.

VYVA si získala svoje renomé vďaka špecifickému poňatiu každej módnej prehliadky, ktorú organizovala. Nikdy nešlo len o prezentáciu samotných odevov. Prehliadky VYVY sú kombináciou módnej prehliadky a performance s pridanou umeleckou hodnotou. Či už je to samotný kus oblečenia, autentické modelky alebo atmosféra – ide o detaily, ktoré toho prezradia najviac.

„Táto kolekcia je chápaná a znázorňovaná skrz rôzne asociácie, ktoré v nás táto časť dňa vyvolala,“ hovorí Jana Bednáriková, koordinátorka projektu VYVA.

„Keď sme koncipovali modely, viedli sme dialógy o tom, s čím sa nám noc spája. Vnímame ich skrze farby aj poetiku – konkrétne svetlo a temnota ľudskej duše. Práve v spojitosti s touto asociáciou sa objaví aj inšpirácia labutím jazerom. Krásne nám doplnilo a ozvláštnilo celkový koncept kolekcie.“

Svoje ročné pôsobenie vo Výmenníku Wuppertálska odprezentuje módna dielňa pre deti a dospelých Fairy Fashion, ktorú vedie Karin Guzaninová. Na móle predstavia kolekciu Na ľudovú nôtu, teda odevy inšpirované folklórom. Pozornosť upriamili najmä na kvetinové party so stužkami či ľudové ornamenty – a to všetko aj vďaka použitiu recyklovaných materiálov.

Pozri: Udalosť na Facebooku.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk

K13, 27. 11. 2018 | Prečítané: 320 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore