www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @767
Počítadlo


Spam poison

Komu niet rady, tomu niet ani hospodárskej pomoci

Dodnes aktuálna informácia z roku 2004

V časopise Spolku slovenských spisovateľov (SSS) Literárny týždenník som v roku 2004 publikoval nasledujúci článok s názvom KAMARÁTI BUĎME, ČLENSKÉ SI PLAŤME:

„Pri kontrole účtovných dokladov sekretariát Spolku slovenských spisovateľov zistil, že viacerí členovia SSS v minulých rokoch nezaplatili členské príspevky. Napriek symbolickej výške príspevkov (50 Sk dôchodcovia a 150 Sk zárobkovo činní) nedoplatky súhrnne predstavujú sumu viac ako 80 000 Sk. Aj medzi majstrami pera by mala platiť inovovaná zásada – kamaráti buďme, členské si plaťme.“

Medzičasom Členské zhromaždenie SSS v roku 2010 stanovilo výšku ročného členského príspevku 10 EUR pre dôchodcov a 20 EUR pre zárobkovo činných. Napriek každoročnému zasielaniu poukážok na uhradenie členských poplatkov a sústavnému upozorňovaniu neplatičov problém pretrvával ďalej, preto Predstavenstvo SSS opakovane prijalo uznesenie, že SSS prestane evidovať ako svojich členov tých, ktorí nemajú uhradené členské za 3 a viac rokov. Aj túto informáciu systematicky publikoval Literárny týždenník.

Je viac ako príznačné, že práve súčasný šéf Literárneho týždenníka v úvodnej časti Členského zhromaždenia SSS 28. mája 2013 žiadal, aby sa dalo hlasovať, že na tomto zhromaždení sa môžu zúčastniť aj neplatiči (a tým aj vystupovať a napádať predchádzajúce vedenie SSS). Tak sa mohli horlivo zapojiť do dezinformačnej kampane, ktorú rozpútal a dodnes vedie Jaroslav Rezník starší a jeho spoločníci najmä prostredníctvom TASR – štátnej tlačovej agentúry, ktorej generálnym riaditeľom je jeho syn Jaroslav Rezník mladší.

S nemým úžasom som hľadel na sfanatizovaných platiacich členov SSS, ako s nadšením súhlasili s účasťou neplatičov a vítali ich v sále potleskom ako oslavovaných hrdinov. Taký deficit zdravého rozumu by bol prekvapujúci aj v intelektuálne menej exponovanom prostredí, ako je komunita literárnych tvorcov.

Stanovy SSS nikdy neumožňovali voliť viac ako jedného čestného predsedu, teraz ich má SSS dvoch. Nuž čo – keď sa ukázalo, ako možno bez svedomia a charakteru manipulovať nielen literátov, ale i širšiu verejnosť, tak si úspešne vyskúšali, že už nemusia rešpektovať nijaké normy – o morálnych vôbec nehovoriac. Spočítané a podčiarknuté – SSS má v súčasnosti spolu s riadnym predsedom troch vrcholných šéfov plus tajomníka, pričom každý z nich očakáva plat a obslužný aparát, ale sekretariát SSS má jediného administratívneho zamestnanca – účtovníčku.

Teraz už trojica predsedov SSS márne chodí po žobraní od ministra kultúry po prezidenta republiky a čuduje sa, že predchádzajúce vedenie SSS malo pravdu, keď dlhodobo poukazovalo na čoraz vážnejšie existenčné problémy a hľadalo riešenia ako uniknúť likvidačnému tlaku najmä zo strany Asociácie organizácií spisovateľov Slovenska (AOSS).

Mgr. art. Pavol Janík, PhD.
predseda SSS (2003 – 2007)
tajomník SSS (1998 – 2003, 2007 – 2013)
šéfredaktor časopisu SSS Literárny týždenník (2010 – 2013)

Pod čiarou

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Mgr. art. Pavol Janík, PhD.
– básnik, dramatik, publicista, prekladateľ
Čerpané z:
vlastný zdroj, osobná stránka

Pavol Janík, 17. 10. 2013 | Prečítané: 6269 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (702 hl.)
 
Viac áno, ako nie (181 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1224
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore