www.humanisti.sk
Fotografická súťaž Cesta svetla 2018
Súťaž
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @420
Počítadlo


Spam poison

Koalícia vnáša do spoločnosti neistotu

Danko zjavne potrebuje odlákať pozornosť verejnosti od korupčnej mega kauzy okolo rozdeľovania eurofondov na vedu a výskum

Sloboda a Solidarita

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko, ktorý spustil koaličnú krízu, sa dnes po koaličnej rade ani nebol schopný postaviť pred novinárov. Rovnako ani premiér a predseda strany SMER – SD Robert Fico, ktorý sa tvári, že vládu vedie. Predseda strany MOST – HÍD Béla Bugár odmietol odpovedať na otázky. Čo sa v koalícii deje, pýtajú sa predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS).

„Danko zjavne potrebuje odlákať pozornosť verejnosti od korupčnej mega kauzy okolo rozdeľovania eurofondov na vedu a výskum. Preto vyvoláva na pohľad vážny koaličný spor. Vraj chce nanovo stanoviť priority a prehodnotiť rozpočet. V skutočnosti sa podľa nás Andrej Danko len snaží zakryť rozkrádanie v rezorte školstva a nevie, ako by si poradil s nepohodlným a skompromitovaným ministrom,“ uviedol podpredseda SaS Ľubomír Galko.

To, čo dnes predviedla vláda, je podľa SaS trápne, zbabelé, nezodpovedné voči štátu i občanom.

„Čím skôr táto korupčná koalícia skončí, tým lepšie,“ vyhlásil Ľubomír Galko.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová poznamenala, že sedem strán demokratickej opozície sa dokázalo zjednotiť v župných voľbách. Naopak, vládna koalícia sa sporí, a tak vnáša do spoločnosti neistoty.

„Hádky vládnych strán, ktorých jediným motívom je korupcia, chamtivosť a snaha o obsadenie čo najväčšieho vplyvu sa budú len stupňovať,“ uviedla Natália Blahová a dodala: „SaS je jediná reálna alternatíva voči Smeru a korupčnej koalícii. Sme pripravení aj na možnosť predčasných volieb.“

Na tlačovej besede, ktorá sa uskutočnila 8. augusta 2017 o 14.00 hodine v Liberálnom dome na Priemyselnej ulici č. 8 v Bratislave, boli prítomní poslanci Národnej rady Slovenskej republiky: podpredseda SaS Ľubomír Galko, predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová, tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling a tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca.

Zdroj video záznamu: Korupčná koalícia predvádza trápne divadlo.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 08. 08. 2017 | Prečítané: 140 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Aké skúsenosti máte s prechodom zo zimného času na letný poslednú nedeľu v marci a z letného času späť na zimný poslednú nedeľu v októbri? Pozri: Otvorená verejná konzultácia o úprave letného času.

veľmi pozitívne (6 hl.)
 
pozitívne (5 hl.)
 
nemám na to názor (6 hl.)
 
negatívne (3 hl.)
 
veľmi negatívne (1 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 21
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore