www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @131
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Koalícia vnáša do spoločnosti neistotu

Danko zjavne potrebuje odlákať pozornosť verejnosti od korupčnej mega kauzy okolo rozdeľovania eurofondov na vedu a výskum

Sloboda a Solidarita

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko, ktorý spustil koaličnú krízu, sa dnes po koaličnej rade ani nebol schopný postaviť pred novinárov. Rovnako ani premiér a predseda strany SMER – SD Robert Fico, ktorý sa tvári, že vládu vedie. Predseda strany MOST – HÍD Béla Bugár odmietol odpovedať na otázky. Čo sa v koalícii deje, pýtajú sa predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS).

„Danko zjavne potrebuje odlákať pozornosť verejnosti od korupčnej mega kauzy okolo rozdeľovania eurofondov na vedu a výskum. Preto vyvoláva na pohľad vážny koaličný spor. Vraj chce nanovo stanoviť priority a prehodnotiť rozpočet. V skutočnosti sa podľa nás Andrej Danko len snaží zakryť rozkrádanie v rezorte školstva a nevie, ako by si poradil s nepohodlným a skompromitovaným ministrom,“ uviedol podpredseda SaS Ľubomír Galko.

To, čo dnes predviedla vláda, je podľa SaS trápne, zbabelé, nezodpovedné voči štátu i občanom.

„Čím skôr táto korupčná koalícia skončí, tým lepšie,“ vyhlásil Ľubomír Galko.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová poznamenala, že sedem strán demokratickej opozície sa dokázalo zjednotiť v župných voľbách. Naopak, vládna koalícia sa sporí, a tak vnáša do spoločnosti neistoty.

„Hádky vládnych strán, ktorých jediným motívom je korupcia, chamtivosť a snaha o obsadenie čo najväčšieho vplyvu sa budú len stupňovať,“ uviedla Natália Blahová a dodala: „SaS je jediná reálna alternatíva voči Smeru a korupčnej koalícii. Sme pripravení aj na možnosť predčasných volieb.“

Na tlačovej besede, ktorá sa uskutočnila 8. augusta 2017 o 14.00 hodine v Liberálnom dome na Priemyselnej ulici č. 8 v Bratislave, boli prítomní poslanci Národnej rady Slovenskej republiky: podpredseda SaS Ľubomír Galko, predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová, tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling a tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca.

Zdroj video záznamu: Korupčná koalícia predvádza trápne divadlo.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 08. 08. 2017 | Prečítané: 72 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Zúčastníte sa volieb do orgánov samosprávneho kraja?

Áno (86 hl.)
 
Ešte neviem (47 hl.)
 
Nie (49 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 182
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore