www.humanisti.sk
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @541
Počítadlo


Spam poison

Knižný gigant Martinus kúpil svojho konkurenta

Došlo k plynulému „prevodu“ živého internetového kníhkupectva

Advokáti Taylor Wessing poskytovali právne poradenstvo najväčšiemu slovenskému internetovému predajcovi kníh a druhému najväčšiemu predajcovi kníh celkovo na Slovensku, Martinus, s.r.o., pri nadobudnutí konkurenčného e-shopu Gorila.sk.

Transakcia bola realizovaná formou predaja časti podniku. Časť podniku pôvodného prevádzkovateľa Beyond Media, s.r.o., ktorú nadobudol klient, zahŕňa popri e- shope Gorila.sk aj český e-shop arara.cz.

Poskytnuté právne poradenstvo pozostávalo z právneho auditu podniku, navrhnutia štruktúry transakcie, prípravy a rokovaní o zmluve o prevode o časti podniku ako základ transakčnej dokumentácie. Zásadnú súčasť poradenstva tvorilo aj nastavenie niektorých právnych aspektov prevádzkovania e-shopu a prechodu nehmotných častí podniku, najmä práv duševného vlastníctva.

Klient v polovici septembra nadobudol oba e-shopy, pričom Gorila.sk naďalej prevádzkuje pod originálnou značkou a arara.cz bola zlúčená do martinus.cz, českého e-shopu klienta.

Zámerom klienta je vytvárať prehľadnejší a efektívnejší model internetového predaja a doručovania kníh, umožňujúci zákazníkom jednoduchší a rýchlejší nákup. Klient zároveň rozšíri svoje knižné portfólio zameriavajúc sa na širší okruh zákazníkov. Martinus touto transakciou urobil krok k skvalitňovaniu predaja a zvýšenia úrovne knižného biznisu na Slovensku a v Českej republike.

Martinská spoločnosť bola založená v roku 1990 a pôvodne prevádzkovala jedno kamenné kníhkupectvo. Súčasný majoritný spoločník a konateľ, Michal Meško, stál v roku 2001 pri zrode internetového kníhkupectva martinus.sk.

Michal Meško v spoločnosti kladie dôraz na inovácie, „customer friendly“ a „employee friendly“ prístup a poskytovanie služieb, ktoré doteraz na trhu neboli dostupné. Spoločnosť dnes okrem internetových kníhkupectiev prevádzkuje desať kamenných obchodov v deviatich mestách na Slovensku. Za svoju činnosť dostal klient niekoľko ocenení, a v rámci Slovenska je považovaný za jednu z najprogresívnejších spoločností v oblasti komunikácie a poskytovania služieb zákazníkom. Prevádzkovaním kaviarní pri kamenných obchodoch, organizáciou literárnych podujatí, literárno-spoločenských diskusií a literárnych súťaží prispieva k rozvoju kultúry a vytvára priestor na diskusiu o dôležitých spoločenských témach. Martinus výrazne prekračuje pomyselnú hranicu obyčajného predaja kníh.

„E-shop Gorila.sk je pre nás prirodzená a zaujímavá investícia, ktorou rozšírime portfólio titulov a oslovíme širšiu skupinu čitateľov zo Slovenska, ako aj zo zahraničia. Tento projekt vyžadoval skúsený tím advokátov. Vzhľadom na krátkosť času bolo dôležité, že každý člen tímu presne vedel, čo, kedy a ako má urobiť. Spolupráca s TaylorWessing je pre nás pozitívnou skúsenosťou, keďže poskytovanie kvalitných právnych služieb sa spojilo s obrovským nasadením úspešne a načas zavŕšiť projekt. To bolo dôležité s ohľadom na blížiacu sa vianočnú sezónu,“ povedal Michal Meško, konateľ a majoritný spoločník Martinus, s.r.o.

„Išlo o prvú akvizíciu, ktorú sme pre Martinus realizovali. Martinus je známy svojím spoločensky zodpovedným podnikaním. A keďže naša kancelária pri poskytovaní právneho poradenstva zdieľa rovnaké hodnoty a podniká podobným spôsobom, bola spolupráca s klientom od začiatku veľmi dobrá. Táto nadštandardná koordinácia medzi klientom a advokátom výrazne prispela k tomu, že sa nám podarilo v krátkom čase pre klienta zanalyzovať projekt, následne pripraviť a vyrokovať zmluvnú a súvisiacu dokumentáciu tak, aby došlo k plynulému ‚prevodu‘ živého internetového kníhkupectva,“ doplnil Juraj Frindrich z Taylor Wessing.

O Taylor Wessing Slovensko

TaylorWessing e/n/w/c advokáti s. r. o. na Slovensku dominuje v poskytovaní právneho poradenstva pre priemyselné odvetvia budúcnosti. V roku 2017 ju The Slovak Spectator označil ako jednu z troch najväčších medzinárodných kancelárií na Slovensku. Taylor Wessing získala v roku 2015 hlavnú cenu Via Bona Slovakia, Cenu za zodpovedné podnikanie.

O Taylor Wessing

Taylor Wessing je medzinárodná advokátska kancelária s viac ako 1 200 právnikmi, ktorá poskytuje právne služby klientom zo svetovo najdynamickejších odvetví priemyslu. Pri poskytovaní právnych služieb našim klientom sa zameriavame na dosiahnutie požadovaného cieľa, pomáhame im uspieť inovatívnym pohľadom na ich business. Našich 33 kancelárií v Európe, na Blízkom Východe a Ázii ako aj dve zastúpenia v USA nepredstavujú len formálnu prítomnosť v regióne – spájajú to najlepšie z miestneho podnikania, priemyslu a kultúrneho povedomia s medzinárodnými skúsenosťami s cieľom poskytovať rozumné obchodné riešenia pre našich klientov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slávka CigáňováSlávka Cigáňová
Vyštudovala ekonomickú teóriu a žurnalistiku. Osem rokov pracovala v denníku Hospodárske noviny – najskôr ako politická redaktorka, potom ako editorka domáceho spravodajstva. Od roku 2014 pôsobí v PR sfére. Do AMI Communications nastúpila v decembri 2014 na pozíciu Account Executive.
Čerpané z: www.amic.sk

Slávka Cigáňová, 27. 02. 2018 | Prečítané: 291 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (519 hl.)
 
Nie (388 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 907
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Nie
16-08-19 * 19:42
 Re: Internet
16-08-19 * 19:05
 RE: Zbierka náboženských nezmyslov
16-08-19 * 18:50
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore