www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @119
Počítadlo


Spam poison

Klamstvo o Turecku

Bulvárne plátky klamú o zákone v Turecku

Juraj Režo uverejnil na stránke ZEM & VEK 30. augusta 2016 článok Turecko povolilo sex s maloletými. Klame! Turecko nepovolilo sex s maloletými. V článku napísal:

Nálezy a rozhodnutia Ústavného súdu Turecka

V júli 2016 turecký ústavný súd rozhodol o zrušení klauzuly trestnosti pre sexuálny styk s deťmi mladšími ako 15-ročnými, a to v prípadoch dobrovoľného súhlasu detí starších ako 12 rokov, a taký sex už nebude klasifikovaný ako znásilnenie, ani ako sexuálne zneužívanie maloletých (pedofília). Rozhodnutie nadobudne účinnosť 13. januára 2017.

Tomuto rozhodnutiu predchádzalo aj zrušenie spodnej hranice trestnej sadzby najmenej 16 rokov v prípadoch sexuálneho násilia voči maloletým deťom. Rozhodnutie nadobudne účinnosť 23. decembra 2016. Informácia nie je hoax, ani protiturecká propaganda…

Povinnosťou tureckého zákonodarného zboru je úprava príslušnej legislatívy a právneho poriadku Turecka v súlade s rozhodnutiami jeho ústavného súdu a uvádzanie zákonov do života a praxe.

Slovenské médiá a tretí sektor mlčia

Žiadne, ani platené slovenské médiá (verejnoprávna RTVS), predplácané (Denník N), priplácané (Piano/SME) spravodajskú informáciu nevydali. Tlačovú správu nevydala ani SITA, urobila tak ČTK. Informovali len ‚alternatívne, konšpiračné a propagandistické‘ elektronické médiá.

Ľudsko-právne mimovládky so svojou agendou práv LGBTIQ (…) sa urobili ‚mŕtvymi chrobákmi‘. Z osobitných dôvodov majú strach z islamu, ale to im nebráni v tichej podpore práv maloletých na ich slobodný pohlavný život. Islamu sa boja, kresťanov nenávidia.

Podstatou tureckých ústavných nálezov je legalizácia manželstiev a sexuálneho styku s maloletými dievčatami, ako súčasť islamského učenia a islamského práva šaría.

Turecko zmenu spodnej hranice veku pre právne akceptovateľný sexuálny styk obhajovalo tým, že je rozdiel medzi stykom so 14-ročnou a so 4-ročnou, staršie znenie zákona to však nereflektovalo. Nuž, turecký ústavný súd zrejme vie, o čom hovorí.

Turecko postupne kráča v ústrety Alahovi a Mohamedovi. Má už asi 3 a pol milióna manželstiev s maloletými. A legalizuje pedofíliu.“

Odvoláva sa na zdroje parlamentnilisty.cz a truthrevolt.org.

Ani Parlamentní listy.cz nehovoria pravdu, keď tvrdia, že „sex s deťmi pod 15 rokov nemusí byť trestný“. Na stránke Truth Revolt bol 16. augusta 2016 uverejnený článok Turkey Lowers Consent Age to 12 (Turecko znižuje vek spôsobilosti dať súhlas k sexuálnym aktivitám na 12 rokov), ktorého autorom je Paul Bois. A ten sa zasa v článku odvoláva na článok Row Erupts Over Turkeys ‚Legalisation‘ Of Sex With Children As Young As Twelve (Vlny pobúrenia týkajúce sa tureckej „legalizácie“ sexu s dvanásťročnými deťmi), ktorý na stránke Breitbart 14. augusta 2016 uverejnili Raheem Kassam a Chris Tomlinson. V článku, ktorý uverejnil Paul Bois na stránke Truth Revolt, ako aj v článku na stránke Breitbart sa spomína správa z novín Hürriyet: Turkey's Constitutional Court stirs outrage by annulling child sex abuse clause (Turecký ústavný súd vzbudzuje pobúrenie anulovaním klauzuly o sexuálnom zneužívaní detí).

Paul Bois napísal:

Turkey Lowers Consent Age to 12

‚This tarnishes the image of Turkey.‘


The so-called ‚westernized‘ Islamic government of Turkey has now lowered the age of consent to 12 years old.

Decision for the new law came last month when a Turkish Constitutional Court ‚ruled to annul a provision that punishes all sexual acts against children under the age of 15 as «sexual abuse».‘

Though the decision has been met with some opposition from activists in Turkey since last month, the Turkish government largely seems more concerned with how other countries report on the matter, criticizing the country of Austria in recent days for saying ‚Turkey allows sex with children under the age of 15‘ in a news ticker headline.

‚This [Austrian] headline tarnishes the image of Turkey, and is false,‘ a Turkish diplomat said. ‚Our disturbance and reaction over this display which tarnishes Turkey's image and deliberately misinforms the public have been strongly conveyed to the charge d'affaires.‘

What really tarnishes the image of Turkey is legalized pedophilia.“

V preklade:

Turecko znižuje vek spôsobilosti dať súhlas k sexuálnym aktivitám na 12 rokov

‚Toto poškvrňuje povesť Turecka.‘
Takzvaná ‚prozápadná‘ islamská vláda v Turecku znížila vek spôsobilosti dať súhlas k sexuálnym aktivitám na 12 rokov.

Rozhodnutie týkajúce sa nového zákona sa objavilo minulý mesiac, keď turecký ústavný súd ‚nariadil anulovať klauzulu trestnosti, podľa ktorej sa všetky sexuálne činy voči deťom mladším ako 15 rokov sa trestajú ako «sexuálne zneužívanie»‘.

Hoci toto rozhodnutie od minulého mesiaca sprevádzal v Turecku odpor zo strany aktivistov, turecká vláda sa cíti byť viac znepokojená tým, ako sa k veci stavajú ostatné krajiny. Najnovšie kritizuje Rakúsko za slová ‚Turecko povoľuje sex s deťmi mladšími ako 15 rokov‘, ktoré sa objavili v nadpise novín.

‚Tento [rakúsky] nadpis poškvrňuje povesť Turecka a je falošný,‘ povedal turecký diplomat. ‚Naše znepokojenie a reakcia na tento prejav, ktorý poškvrňuje povesť Turecka a schválne poskytuje verejnosti nesprávne informácie, boli oznámené vyslancovi štátu v zahraničí.‘

Čo však skutočne poškvrňuje povesť Turecka, je legalizovaná pedofília.“

Český bulvárny plátok SECURITY magazín uverejnil 15. augusta 2016 článok Manželstvo s maloletými dievčatami a sex s deťmi. Aj to je islam. V Turecku a západnej Európe. Odvolávajú sa na zdroj Epoch Times, ktorý 5. augusta 2016 uverejnil článok Türkei erlaubt Sex mit Kindern: Verfassungsgericht annulliert Missbrauchs-Gesetz (Turecko povoľuje sex s deťmi: ústavný súd anuluje zákon o sexuálnom zneužívaní). Článok ešte aktualizovali 14. augusta 2016.

Z novín Hürriyet vyberám z článku Turkey's Constitutional Court stirs outrage by annulling child sex abuse clause (Turecký ústavný súd vzbudzuje pobúrenie anulovaním klauzuly o sexuálnom zneužívaní detí):

„The Constitutional Court has ruled to annul a provision that punishes all sexual acts against children under the age of 15 as «sexual abuse», stirring outrage from academics and women's rights activists who warn that the decision will lead to cases of child abuse going unpunished.

The Constitutional Court discussed the issue upon an application from a district court, which complained that the current law does not discriminate between age groups in cases of child sexual abuse and treats a 14-year-old as equal to a four-year-old.

The local court said the law does not provide legal consequences for the ‚consent‘ of victims in cases where the child victim is from 12 to 15 years of age and able to understand the meaning of the sexual act. ‚This creates an imbalance between legal benefits and sanctions that should be preserved in crime and punishment,‘ the application stated.

With seven votes against six, the Constitutional Court agreed with the local court and decided to annul the provision. The decision will come into effect on Jan. 13, 2017.

The local court's argument and the Constitutional Court's endorsement have drawn a backlash from academic and human rights circles, which underlined that all individuals under the age of 18 are considered children according to international conventions to which Turkey is a party.

‚First of all, every individual under the age of 18 is a «child» according to international conventions. Seeking a child's consent in cases of sexual abuse is out of the question,‘ the chair of the Association to Prevent Child Abuse and Neglect, Professor Bahar Gökler, told Turkey's state-run Anadolu Agency.

Gökler said this ‚calamitous‘ decision was in violation of child rights.

The general secretary of the same association, Professor Aysun Baransel, said consent could be sought in cases of sexual intercourse between peers, but it was impossible to speak of consent if the case involves a 60-year-old and a 15-year-old child.

‚The most important point is that unless this provision is urgently addressed, child abusers will start walking around freely because there is no new regulation [to fill the void],‘ Baransel said.

She added that child sexual abusers will be tried with provisions related to the sexual abuse of adults following the ruling, as there will be no special law in place after Jan. 13.

The head of the Child Rights Center of the Ankara Bar Association, Sabit Aktaş, also warned that many children will suffer from the decision.

‚We can foresee what this decision will bring about. Those jurists who are distant from society in their ivory towers should go to courtrooms to see and hear what those children go through when describing their experiences. They should only make a ruling on this issue after doing that,‘ Aktaş said. The coordinator of the Istanbul Women's Associations, lawyer Nazan Moroğlu, challenged the argument of the local court that made the appeal in the first place, underlining that every judge has the option to choose between the legal upper limit or the lower limit, based on the nature of each case.

‚To ignore [a judge's discretion] and annul this provision will create big problems. It will lead to children being vulnerable to sexual abuse and rape, and will lead to more female children getting married at an early age without getting an education,‘ Moroğlu said.

She highlighted that the already acute problem of child brides in Turkey, of whom there are already around 3.5 million, would deepen following the ruling.

Activists are likely to seek a reversal of the Constitutional Court's ruling. The head of the Turkey Federation of Women's Association (TKDF), Canan Güllü said they are now considering bringing the case to the attention of the European Court of Human Rights.

‚This decision will lead to unwanted marriages. People will be able to kidnap and rape children, marry them at an early age, and prevent them from going to school,‘ Güllü said.

‚We are looking to see whether we can make an appeal to annul the decision. We could go to the European Court of Human Rights,‘ she added.

Six members of the Constitutional Court dissented from the ruling, saying it would ‚cause public indignation.‘

The Court has recently also annulled a provision that foresees at least 16 years of imprisonment in cases of child rape for the same reasons. That annulment is set to come into effect on Dec. 23, 2016.“

V preklade:

„Ústavný súd nariadil anulovať klauzulu trestnosti, podľa ktorej sa všetky sexuálne činy voči deťom mladším ako 15 rokov sa trestajú ako «sexuálne zneužívanie», čím vyvolal vlnu pobúrenia na strane akademikov a aktivistov za ženské práva, ktorí varujú, že toto rozhodnutie bude viesť k prípadom zneužívania detí, ktoré zostanú nepotrestané.

Ústavný súd rokoval o záležitosti na základe žiadosti okresného súdu, ktorý sa sťažoval, že súčasný zákon nerozlišuje medzi vekovými skupinami v prípade sexuálneho zneužívania detí a 14-ročné deti kladie na rovnakú úroveň so 4-ročnými deťmi.

Miestny súd vyhlásil, že zákon neposkytuje právne účinky pre ‚spôsobilosť dať súhlas k sexuálnym aktivitám‘ u obetí v prípadoch, keď sa vek dieťaťa pohybuje od 12 do 15 rokov, a je schopné rozumieť významu sexuálneho aktu. ‚Toto vytvára nerovnováhu medzi právnymi benefitmi a sankciami, ktoré by mali byť zachované v prípade zločinu a trestu,‘ píše sa v žiadosti.

Na základe hlasovania, v ktorom bolo sedem hlasov za a šesť proti, ústavný súd vyjadril súhlas s miestnym súdom a rozhodol o anulovaní klauzuly. Rozhodnutie nadobudne účinnosť 13. januára 2017.

Argument miestneho súdu a schválenie ústavného súdu vyvolali búrlivé reakcie zo strany akademikov a kruhov bojujúcich za ľudské práva, ktorí zdôrazňujú, že všetci jedinci pod 18 rokov sú podľa medzinárodných dohôd považovaní za deti, pričom súčasťou týchto dohôd je aj Turecko.

‚V prvom rade je každý jedinec pod 18 rokov podľa medzinárodných dohôd považovaný za «dieťa». Vyžadovanie spôsobilosti dieťaťa dať súhlas k sexuálnym aktivitám v prípadoch sexuálneho zneužitia neprichádza do úvahy,‘ povedala predsedníčka Asociácie na predchádzanie zneužívania a zanedbávania detí (Association to Prevent Child Abuse and Neglect), profesorka Bahar Göklerová štátnej agentúre Anadolu.

Göklerová povedala, že toto ‚katastrofálne‘ rozhodnutie je v rozpore s právami detí.

Generálna tajomníčka tej istej asociácie, profesorka Aysun Baranselová, povedala, že o takejto spôsobilosti možno hovoriť v prípade sexuálneho styku medzi vrstovníkmi, no je priam nemožné hovoriť o nej v prípadoch, ktoré zahŕňajú 60-ročnú osobu a 15-ročné dieťa.

‚Najdôležitejšia je však skutočnosť, že pokiaľ sa s týmto ustanovením niečo urýchlene neurobí, pedofili budú mať voľné pole pôsobnosti, pretože tu nie je žiadne nové nariadenie [ktoré by vyplnilo medzeru],‘ povedala Baranselová.

Dodala, že na pedofilov sa budú vzťahovať ustanovenia ako na sexuálne zneužívanie v prípade dospelých, pretože po 13. januári tu nebude žiadny vhodný zákon.

Sabit Aktaş, riaditeľ Centra pre práva detí asociácie Ankara Bar (Ankara Bar Association Child Rights Centre), varoval, že na základe tohto rozhodnutia bude trpieť veľa detí.

‚Vieme predpovedať, čo toto rozhodnutie prinesie. Právnici, ktorí si žijú vo svojich vežiach zo slonovej kosti na míle vzdialení od spoločnosti, by sa mali ísť pozrieť do súdnych miestností a vypočuť si, čím si deti musia prechádzať, keď opisujú svoje skúsenosti. Až potom by mali robiť zákony,‘ povedal Aktaş. Koordinátorka Istanbulských asociácií žien (Istanbul Women's Associations), právnička Nazan Moroğluová, namietala proti argumentu miestneho súdu, ktorý ako prvý podal odvolanie, pričom podčiarkla skutočnosť, že každý sudca má možnosť vybrať si medzi právnou hornou a spodnou hranicou, a to v závislosti od povahy každého prípadu.

‚Z ignorácie [diskrétnosti sudcov] a anulovaní tohto ustanovenia vzíde veľký problém. Bude to viesť k zraniteľnosti detí voči sexuálnemu zneužívaniu a znásilneniu, a tiež to bude viesť k tomu, že viac malých dievčat sa bude vydávať v skorom veku bez toho, aby získali vzdelanie,‘ povedala Moroğluová.

Zdôraznila, že kritický problém detských neviest v Turecku, ktorých je už teraz okolo tri a pol milióna, sa kvôli tomuto nariadeniu ešte prehĺbi.

Je pravdepodobné, že aktivisti sa budú snažiť o zvrat v prípade nariadenia ústavného súdu. Riaditeľka Tureckej Federácie asociácie žien (TKDF), Canan Güllüová, povedala, že momentálne zvažujú uvedenie tohto prípadu do pozornosti Európskeho súdu pre ľudské práva.

‚Toto rozhodnutie bude viesť k nechceným manželstvám. Ľudia budú schopní unášať a znásilňovať deti, oženiť sa s nimi v ranom veku a zabrániť im v tom, aby išli do školy,‘ povedala Güllüová.

‚Uvidíme, či sa nám podarí podať odvolanie na anulovanie tohto rozhodnutia. Mohli by sme ísť na Európsky súd pre ľudské práva,‘ dodala.

Šesť členov ústavného súdu nesúhlasilo s rozhodnutím, pretože by to podľa nich ‚spôsobilo verejné rozhorčenie‘.

Súd nedávno tiež anuloval ustanovenie, ktoré predznamenáva najmenej 16 rokov väzenia v prípade znásilnenia dieťaťa z rovnakého dôvodu. Zrušenie nadobudne účinnosť 23. decembra 2016.“

Slovenský bulvár a fanatickí konšpirátori (šíritelia nepravdivých správ) robia hrubú chybu, že zbadajú nejaký článok, ktorý ich ideologicky zaujme (vyhovuje pre propagáciu ich ideológie), ale neoveria si pravdivosť.

Ústavný súd Tureckej republiky vydal 14. júla 2016 rozhodnutie.

Po začatí šírenia falošných správ o povolení pedofílie v Turecku vydal 15. augusta 2016 Ústavný súd Tureckej republiky tlačovú správu:

Press Release on the Alleged Decriminalization of Sexual Abuse of Minors

It is deemed necessary to issue this press release since it has been observed that misleading news has been reported by some foreign media outlets by distorting the decision of the Constitutional Court dated 26 May 2016 numbered E.2015/108 and K.2016/46.

Contrary to the allegations, the acts of sexual abuse committed against minors under the age of fifteen (15) has not been decriminalized with the above-cited decision. Article 103 § 1 of the Turkish Penal Code, in its current form, prescribes a penalty without allowing mitigation of the penalty in particularly justified cases, and therefore, the minimum sentence for the offence may be disproportionately severe in some exceptional cases. It thus has been found in breach of the constitutional principle of ‚proportionality‘. In this respect, the provision in question has been annulled on technical legal grounds. Accordingly, the annulment decision rendered by the Constitutional Court can in no way be construed as decriminalization of the acts of sexual abuse committed against minors under the age of fifteen (15).

Indeed, it has been decided that the decision for annulment take effect after six (6) months from the date of publication in the Official Gazette in order not to cause any legal gap in consequence of the annulment, thereby to prevent de facto decriminalization or impunity of the acts of sexual abuse against children by enabling the Parliament to enact a new provision concerning the offence in question on the grounds laid down in the Constitutional Court's decision.

Hence, contrary to the speculations, the aforementioned penal provision is still in force, and the acts of sexual abuse committed against minors under the age of fifteen (15) constitute criminal offence under the Turkish Penal Code. The Parliament is provided with the opportunity to enact a new provision addressing the technical issues referred to in the annulment decision within the prescribed period.

Presidency of the Constitutional Court

V preklade:

Tlačová správa o údajnej dekriminalizácii sexuálneho zneužívania maloletých

Ukázalo sa ako nevyhnutné vydať túto tlačovú správu, pretože sme si všimli, že v niektorých zahraničných médiách sa objavili zavádzajúce správy skresľujúce rozhodnutie Ústavného súdu z 26. mája 2016 označené ako E.2015/108 a K.2016/46.

V rozpore s týmito tvrdeniami neboli činy sexuálneho zneužívania voči maloletým mladších ako pätnásť (15) rokov dekriminalizované vyššie uvedeným rozhodnutím. Článok 103 § 1 tureckého trestného zákonníka vo svojej súčasnej podobe predpisuje trest bez umožnenia zmiernenia trestu v odôvodnených prípadoch, a preto minimálny rozsudok za zločin môže byť v niektorých výnimočných prípadoch nepomerne prísny. Bolo teda zistené, že je v rozpore s ústavným princípom „proporcionality“. V tejto súvislosti bolo predmetné ustanovenie anulované z technických právnych dôvodov. Anulované rozhodnutie vykonané ústavným súdom rovnako nemôže byť v žiadnom prípade interpretované ako dekriminalizácia činov sexuálneho zneužívania páchaného voči maloletým mladším ako pätnásť rokov (15).

Bolo rozhodnuté o tom, že rozhodnutie o anulovaní nadobudne účinnosť po šiestich (6) mesiacoch odo dňa uverejnenia v Úradnom vestníku, aby nedošlo k právnej medzere v prípade účinku anulovania, a takto sa de facto dekriminalizácii alebo beztrestnosti činov sexuálneho zneužívania detí zabráni tým, že parlament uzákoní nové ustanovenie týkajúce sa predmetného trestného činu na základe dôvodov uvedených v rozhodnutí ústavného súdu.

Preto je na rozdiel od špekulácií uvedené trestné ustanovenie stále platné, a činy sexuálneho zneužívania maloletých mladších ako pätnásť (15) rokov sú podľa tureckého trestného zákonníka trestnými činmi. Parlamentu prináleží príležitosť uzákoniť nové ustanovenie týkajúce sa technických záležitostí v anulovanom rozhodnutí v predpísanom období.

Predsedníctvo ústavného súdu

Ako sa sám Juraj Režo vyjadril, o tomto klamstve „informovali len ‚alternatívne, konšpiračné a propagandistické‘ elektronické médiá“, čiže analfabeti. Alternatívou spravodajstva je šírenie nezmyslov a klamstiev, vytváranie bludných strašiakov, a nepovažujem to ani za ich propagandu, ale za surovú, sprostú demagógiu. Juraj Režo by mal uznať, že je to hoax (blud, klamstvo) a proti Turecku.

9. septembra 2016 vydala redakcia opravné stanovisko pod názvom Kontroverzné rozhodnutie tureckého súdu vo veci maloletých. Vysvetľujú:

„Vzhľadom na predtým nezohľadnené skutočnosti/určitú neúplnosť informácií sme článok Juraja Reža Turecko povolilo sex s maloletými nedávno z nášho webu stiahli a dnes ho uvádzame doplnený o aktualizáciu redakcie.“

Redakcia Zem a Vek uvádza:

„Ako vyplýva z uvedeného textu, autor ani redakcia Zem a vek v článku Juraja Reža Turecko povolilo sex s maloletými netvrdili, ani nenaznačovali, že v súčasnosti je v Turecku povolený sex s maloletými.“

Akurát v samotnom nadpise Juraj Režo tvrdí, že „Turecko povolilo sex s maloletými“, čiže tvrdí, že Turecko povolilo pedofíliu. Juraj Režo v článku argumentuje:

„Ľudsko-právne mimovládky so svojou agendou práv LGBTIQ (…) sa urobili „mŕtvymi chrobákmi“. Z osobitných dôvodov majú strach z islamu, ale to im nebráni v tichej podpore práv maloletých na ich slobodný pohlavný život. Islamu sa boja, kresťanov nenávidia.

Podstatou tureckých ústavných nálezov je legalizácia manželstiev a sexuálneho styku s maloletými dievčatami, ako súčasť islamského učenia a islamského práva šaría.“

Juraj Režo priamo klame, ak tvrdí, že „podstatou tureckých ústavných nálezov je legalizácia manželstiev a sexuálneho styku s maloletými dievčatami, ako súčasť islamského učenia a islamského práva šaría“.

Kým redakcia ZEM A VEK už stiahla článok od Juraja Reža, Parlamentní listy.cz, Truth Revolt, Breitbart alebo SECURITY magazín naďalej držia články na svojich stránkach.

Stiahni súborRozhodnutie Ústavného súdu Tureckej republiky (súbor je vo formáte PDF a má 190 kB).

Archív:

Juraj Režo: Turecko povolilo sex s maloletými (ZEM A VEK)Parlamentní listy.cz: Šokující výnos tureckých soudů…Paul Bois: Turkey Lowers Consent Age to 12 (Truth Revolt)Breitbart: Row Erupts Over Turkeys ‚Legalisation‘ Of Sex…Hürriyet: Turkey's Constitutional Court stirs outrage…SECURITY magazín: Manželství s nezletilými dívkami a sex…Epoch Times: Türkei erlaubt Sex mit Kindern…
Türkiye Cumhuriyeti Anayasa MahkemesiThe Constitutional Court of the Republic of TurkeyZem a Vek: Kontroverzné rozhodnutie tureckého súdu…

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Naleteli ste niekedy na vtip (hoax), ktorý ste brali vážne?

Áno, som dôverčivý(á), naivný(á) (Počet hlasov: 44)
(24.44 %)

Áno, ale odvtedy si dávam veľký pozor (Počet hlasov: 34)
(18.89 %)

Áno, ale je mi to jedno, kvôli tomu sa svet nezrúti (Počet hlasov: 19)
(10.56 %)

Nie, ešte sa mi to nestalo (Počet hlasov: 83)
(46.11 %)Celkom hlasovalo: 180
Súvisiace články:
Slovenskom sa šíri nebezpečný fašistický vírus mysle (26.05.2020)
Štefan Harabin – národný konšpirátor (09.04.2020)
Zamyslenie nad jedným falošným listom (29.03.2020)
Pravda šíri klamstvo (29.03.2020)
Nábožný joker s prezývkou „politolog“ šíri hoax (28.03.2020)
Ako sa komunista postupne mení na fašistu (17.03.2020)
Politik za SMER – sociálna demokracia Ľuboš Blaha šíri klamstvo (27.02.2020)
Komunista s prezývkou Kasafran opäť šíri klamstvo (10.02.2020)
Komunista František Kasanický šíri hoax o EÚ (20.07.2019)
Zarábaj 7 999 eur denne (19.07.2019)
Komunistovi unikla drobnosť pri šírení propagandy (28.07.2018)
Keď tzv. alternatívne spravodajstvo poškodzuje zdravý úsudok (22.03.2018)
Komunista šíri fašistickú konšpiráciu (02.03.2018)
Koniec sveta v roku 2018 nebude (19.01.2018)
Twain alebo Voltaire? (14.01.2018)
Verejná výzva pre humanistov z NIFMV (07.01.2018)
Eduard Chmelár a Martin Luther (01.11.2017)
Spamer admin@postarpat.sk klame, že e-mail info@humanisti.sk bol získaný z ich webových stránok (19.08.2017)
Na stránke ZEM A VEK je klamstvo (28.07.2017)
Stanovisko Parazitologického ústavu SAV v Košiciach k internetovému príspevku „Ústa nie sú zdroj zápachu z úst“ (13.07.2017)
Komediant Schutz (23.05.2017)
Hlavnespravy.sk naleteli na klamstvo (15.05.2017)
Antifašista Eduard Chmelár použil koláž, na ktorej je Angela Merkelová v póze s „hitlerovským pozdravom“ (05.02.2017)
Roman Bednár o Ježišovej sexualite (23.11.2016)
Keď Bednárovi hrabe v bedni (13.11.2016)
Hlavným dôvodom Kiskovej výhry bol zlý protikandidát, tvrdí Blaha (12.11.2016)
Prešľap v denníku SME (22.10.2016)
Ukážka demagógie v alternatívnych novinách (25.09.2016)
Konšpirácie ako nové náboženstvá (18.09.2016)
Kresťania šíria klamstvo o Jobsovi (05.08.2016)
Konšpiračné bludy: Bill Clinton je syn Winthropa Rockefellera a Mark Zuckerberg je vnuk Davida Rockefellera (29.07.2016)
666, šestky, šestkári, svetovláda a poblúznený rojčivý skeptik (27.07.2016)
Klamstvo o Winstonovi Churchillovi (17.07.2016)
Ižip naletel na lži (01.07.2016)
Humanista Kasafran naletel na nechutný žart (04.05.2016)
Hlúpa provokácia proti moslimom (02.01.2016)
Portál Pluska.sk sa snaží vydesiť svojich čitateľov: Nepravdivé slová o pápežovi (13.12.2015)
Falošný výrok, ktorý nevyslovil prezident ČR Miloš Zeman (20.10.2015)
O pristátí na Mesiaci (22.07.2015)
Novinári šíria aj nepravdivé správy (22.07.2015)
Humanisti naleteli na vtip (18.07.2015)
Keď kňaz hovorí o pravde… (30.06.2015)
Hoax Voltaire (28.04.2015)
Ďalšia falošná správa z Donecka (22.03.2015)
Klamstvo v Pravde (17.03.2015)
Falošnú výzvu od Putina šíri aj hovorca Charty 2015 (15.03.2015)
Ide o snahu poškodiť predsedu ukrajinskej vlády Arsenija Petrovyča Jaceňuka? (08.03.2015)
Pozor na falošný otvorený list od Vladimira Putina (06.03.2015)
Hoax o trvanlivosti trvanlivého mlieka (18.10.2014)
Pozor na falošné informácie ohľadom Sociálnej poisťovne (17.10.2014)
Overujte si informácie, ktoré sa šíria internetom (06.10.2014)

Ján Parada, 09. 09. 2016 | Prečítané: 1635 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (17 hl.)
 
Nie (19 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 36
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Vidím pohyby
01-06-20 * 05:22
 Chcete vedieť, či ste nervózni?
01-06-20 * 05:19
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore