www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @668
Počítadlo


Spam poison

Keby len extrémisti zneužívali boha

Aj prezident zneužíva boha

Myslieť si to síce môžem, ale dokázať to neviem. Rovnako ako prezident Kiska nevie dokázať, že niekto iný zneužíva nejakého boha.

Prezident Andrej Kiska sa v nedeľu 2. júla 2017 zúčastnil na Levočskej púti na Mariánsku horu. Tam povedal:

„Bol to krásny zážitok – stretnúť sa s mladými, ktorí šíria dobro v našej krajine, ukazujú pozitívnu tvár. Vyzval som ich, aby skutočne svojimi činmi, svojimi slovami ukazovali to dobro, čo je v nás, pretože práve ich, mladých potrebujeme dnes veľmi počuť. Rastie nám extrémizmus, extrémisti často zneužívajú Boha na presadzovanie svojich myšlienok. Ale tá sila kresťanstva sa ukazuje práve tu, medzi mladými, medzi ich láskou, pochopením, odpúšťaním.“

Nepovedal konkrétne, ktorých ľudí považuje za extrémistov. Možno myslel na extrémistov z Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), ktorí chceli schváliť brutálne extrémistický zákon v Národnej rade Slovenskej republiky. Keby ich extrémistický návrh poslanci schválili, orgány činné v trestnom konaní by mali veľa práce so zatváraním mladých rodičov až na 12 rokov do väzenia len preto, lebo chcú mať deti, a zvyčajným spôsobom sa im tie deti nedarí splodiť. Pozri: Stop bigotnému fanatizmu na Slovensku! a Stop politickým a náboženským extrémistom!

Prezident Kiska tiež zneužíva boha. Zneužil ho už pred voľbami, v čase, keď ešte nebol prezidentom, ale už sa uchádzal o najvyššiu funkciu v štáte. Pochválil sa, že vyrastal v kresťanskej rodine (za socializmu, čiže podľa zmýšľania prezidenta – za tvrdej totality). Že bol pokrstený. A nakoľko jeho rodičia boli učitelia, a nechceli prísť o prácu, tak sa pretvarovali, akí sú komunisti. Aj Kiska bol vzorný zväzák, člen Socialistického zväzu mládeže (SZM). A v detstve chodil do kostola. Keďže jeho komunistickí rodičia ho neviedli ku kresťanstvu, preskočil k ateizmu. Potom preskakoval z jednej ideológie do druhej. Tomu sa vraví, že sa hľadal. Raz ho zaujalo židovské náboženstvo, potom budhizmus. Ako sa blížili voľby na prezidenta, tak preskočil k biblii, čiže začal o sebe tvrdiť, že verí v kresťanského boha, podľa rímskokatolíckej ideológie. Pozri: Kandidát na prezidenta Andrej Kiska o svojom svetonázore.

Tiež sa z politických dôvodov môže pretvarovať. Nedá sa to nijako zistiť, lebo do jeho hlavy sa mu nedostanete! Nikto, okrem neho, nevie, čo si naozaj myslí.

Bertrand Russell v Skeptických esejach z roku 1928 napísal:

„Ohromná väčšina intelektuálne významných ľudí neverí kresťanskému náboženstvu, no skrýva túto skutočnosť pred verejnosťou, pretože sa bojí, že stratí svoje príjmy.“

Ide o citát. Nechcem tým naznačiť, že Kiska patrí k ohromnej väčšine intelektuálnych ľudí, ale myslím si, že tiež v skutočnosti neverí kresťanskému náboženstvu. Keby kandidoval za prezidenta v Turkménsku, tak by sa tváril, že je moslim. Jednoducho, využíva len fakt, že na Slovensku sa väčšina hlási ku kresťanskej ideológii. A kto sa chce stať prezidentom, musí vedieť získať väčšinu vo voľbách. Aj Robert Fico sa snažil, keď povedal:

„…ja som prešiel svätým krstom, svätým prijímaním, prešiel som dokonca aj birmovkou, takže keby som si dnes mal urobiť nejaký profil vo vzťahu ku katolíckej cirkvi, možno by som vyšiel lepšie ako ktorýkoľvek poslanec za KDH. Ale neľutujem, naopak, to sú veci, ku ktorým mám naďalej veľký rešpekt, a sa to prejavuje aj teraz, pretože moje kontakty s predstaviteľmi katolíckej cirkvi ale aj s ostatnými cirkvami sú mimoriadne dobré a rozumieme si, pretože im rozumiem, lebo som v tom prostredí vyrastal, a vedel som, o čom to je.“

Kto chce byť politikom, a má isté politické slabiny, využije alebo zneužije náboženskú barličku. Pochvália sa, aký on je kresťan, aká je ona kresťanka. V Turkménsku by sa pochválili, že sú moslimovia, a ako ich džihádisti naučili naspamäť prednášať šahádu ešte v časoch tvrdej komunistickej totality v Turkménskej sovietskej socialistickej republike (Turkménska SSR ako súčasť Zväzu sovietskych socialistických republík – ZSSR).

Archív:

Andrej Kiska sa zúčastnil na Levočskej púti

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Má prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vaše sympatie?

áno (Počet hlasov: 120)
(30.38 %)

viac áno ako nie (Počet hlasov: 64)
(16.20 %)

viac nie ako áno (Počet hlasov: 53)
(13.42 %)

nie (Počet hlasov: 158)
(40.00 %)

Celkom hlasovalo: 395

Ján Parada, 03. 07. 2017 | Prečítané: 581 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (180 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1222
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore