www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @721
Počítadlo


Spam poison

Kauza vysokých cien energií pokračuje, najnovšie sa dotkla Stredoslovákov

Priemerná rodina so spotrebou 120 metrov kubických ročne zaplatí za vodu na strednom Slovensku o takmer 14 eur viac, na severnom Slovensku o takmer 10 eur viac

Kauza vysokých cien energií pokračuje. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) totiž ešte v júni pod vedením zastupujúceho predsedu Miroslava Čelinského potichu a veľmi expresne (za 4 dni) schválil pre Stredoslovenskú vodárenskú prevádzkovú spoločnosť nové ceny za vodné a stočné, ktoré začať účtovať 1. júla. Na štvrtkovej tlačovej besede na to upozornili predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS) Karol Galek a Martin Klus.

„Samotný nárast je v prípade vodného o 2,65 %, v prípade stočného o 5,75 % u Stredoslovákov a o 7 % v prípade stočného u Severoslovákov. Priemerná rodina so spotrebou 120 metrov kubických ročne zaplatí za vodu na strednom Slovensku o takmer 14 eur viac, na severnom Slovensku o takmer 10 eur viac. Dotkne sa to takmer milióna ľudí,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a pravicový kandidát na banskobystrického župana Martin Klus a doplnil: „Ceny vodného sú pritom u Stredoslovákov druhé najvyššie na Slovensku a v prípade stočného po zvýšení dokonca najvyššie.“

Tímlíder SaS pre energetiku Karol Galek pripomenul, že premiér Robert Fico začiatkom toho roku sľuboval aj v prípade vody, že jej ceny budú v roku 2017 na úrovni roku 2016.

„Premiér Fico sľúbil stabilné ceny energií a energetici teraz vravia, že im chýbajú peniaze. Ak sa vláda rozhodne zasahovať do cien energií či vody a na post predsedu ÚRSO si dosadí iba bábku, ako je to v prípade Ľubomíra Jahnátka, potom sa nemôžeme čudovať, že o zasahovanie do regulácie sa budú snažiť aj regulované subjekty,“ poznamenal Karol Galek.

Strana SaS v mene takmer milióna spotrebiteľov na strednom a severnom Slovensku podáva podnet a žiada prokurátora o preskúmanie veci.

„Na stoličke nového šéfa ÚRSO už tretí deň sedí ďalší poskok Roberta Fica. Dnes ho teda čaká prvá vážna úloha. Vysvetliť Stredoslovákom, prečo majú za vodu platiť viac, hoci im Fico sľuboval, že v tomto roku určite nebudú. Alebo sa Ľubomír Jahnátek nechá zaskočiť Robertom Ficom, ktorý by v priamom prenose opäť trhal faktúry,“ uzavrel Karol Galek.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 27. 07. 2017 | Prečítané: 220 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom