www.humanisti.sk
www.billa.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @798
Počítadlo


Spam poison

Kauza „sviňa Kalmus“

Musím sa v nutnej obrane ozvať

Denník NMoja nutná obrana spočíva v používaní zdravého rozumu. Prečítal som si článok Výtvarník Kalmus o svini na Biľakovi: Bola to nutná obrana, ktorý 5. mája 2015 uverejnila Monika Tódová.

Lipšic povedal, že obvinený Kalmus konal v nutnej obrane, keď na sochu napísal „sviňa“.emotikon

Lipšic je idiot, pretože celý čas fabuluje. Kto má rozum, nech číta, akými táraninami bráni chuligánov Kalmusa a Lorenza.

V prípade inštalácie Biľakovej sochy mohlo dôjsť podľa výtvarníkov k spáchaniu trestného činu propagácie komunizmu a popierania ideologických zločinov.

Kľúčové slovo je „mohlo“. Mohlo znamená, že aj nemuselo. Len hlupák si môže namýšľať, že dôjde k spáchaniu trestného činu, ak sa propaguje komunizmus. Komunistická ideológia nie je zakázaná, rovnako ako nie je zakázaná kresťanská ideológia, aj keď je mnoho ľudí, ktorí kresťanskú ideológiu považujú za zločineckú ideológiu alebo kresťanstvo nazývajú zlom. Toto by mal nevzdelanec Lipšic s kompánmi Kalmusom a Lorenzom vedieť. Kalmusovci a lorenzovci mali po roku 1989 vyvolať hon na čarodejnice. Teda na komunistov. A dnes by sa nemuseli znemožňovať svojím chuligánstvom. Lebo je to tak, že kto nemá rozumné argumenty, tak sa znižuje k chuligánstvu.

Ďalej som sa z článku dozvedel:

…a bol dôvodne podozrivý…

Ach, koľko bolo dôvodne podozrivých. Keď počúvam tie hlášky o odpočúvaní, tak mi vychádza, že na Slovensku žije viac ako 5 miliónov ľudí, ktorí sú „dôvodne“ podozriví. Veď, keď sa chce, dôvod sa vždy nájde. Kde boli doteraz tí trkvasi, čo robili vysokú politiku, že sa dodnes nezmohli usvedčiť kohosi, aby odpadli problémy s „lipšicmi, kalmusmi a lorenzmi“, a inou dôvodne podozrivou zverou? Takí táraji sú občanom nanič. V roku 1989 sa požadovala dôsledná odluka cirkví od štátu, a dodnes sa neuskutočnila. Rovnako tak, ak mali nejaké „mäkké kartóny“ mentálny problém s komunizmom, tak sa mali viac snažiť, a usvedčiť zločincov. Mne sa skôr vidí, že žiadni zločinci neboli, čoho dôkazom je bláznivé fňukanie nešťastných „mäkkých kartónov“. Budú spoločnosť otravovať, kým ich niekto nenakope za ich chuligánstvo do riti. Neustále budú nariekať, a vyhovárať sa na druhých, rovnako ako sa dodnes vyhovárajú kňazi na 40 rokov totality.

V demokracii platí prezumpcia neviny. Lipšicovské či kalmusovské „mohlo“ a „dôvodne“ sú sprosté svinstvá.

Počas života ste Biľaka nedokázali odsúdiť, tak teraz si už strčte do zadku tie vaše kydy o možných a teoretických zločinoch. A predovšetkým, prestaňte robiť zo seba idiotov. Je to od vás svinské.

Po prečítaní článku som mal tri možnosti.

  1. Nereagovať a nevšímať si Lipšicove šplechy.
  2. Reagovať slušne, bez invektív, s vedomím, že slová sa minú účinku.
  3. Ozvať sa takým spôsobom, aby vznikla aspoň pravdepodobnosť, že si to prečíta aj sudca, ktorý bude rozhodovať o vine a treste týchto dvoch chuligánov.

Zvolil som tretiu možnosť, pretože ak nebudú títo chuligáni odsúdení, tak to dopadne rovnako ako keď neboli odsúdení ľudia za zločiny spáchané pred rokom 1989. A budem mať podozrenie, že dnešná súdna mašinéria je v rukách „mäkkých kartónov“. Bude veľmi zle, ak si ľudia popletú demokraciu s fanatickým antikomunizmom. Keď treba odsúdiť zločincov, tak všetkých! Aj tých, čo sa bránia, že konali v nutnej obrane. Aj Breivik podľa Lipšicovej „logiky“ konal v takej nutnej obrane.

Spolieham sa na sudcu, že bude konať čestne, spravodlivo, a v súlade so zákonmi. A som rád, že aspoň občania Krajnej Bystrej si zachovali zdravý rozum, a nenakopali tých chuligánov do zadku. Náckovia by sa s nimi nemaznali, a už dávno by vyfasovali nakladačku.

Keď ich sudca nepotrestá, tak aj chuligáni na futbalových štadiónoch dostanú satisfakciu. A ešte väčšiu guráž vystrájať na štadiónoch. Keď chuligáni z „revolučnej bunky“ poškodili „cudziu vec“, tak sa proti nim spustila celoštátna policajná mašinéria. Zhabali počítače všetkým, o ktorých si mysleli, že majú s nimi čosi spoločné. Keď „výtvarník“ či „umelec“ Kalmus poškodil „cudziu vec“, tak prečo policajti nezhabali počítače aj ďalším výtvarníkom, umelcom, hercom, zabávačom? Aký je potom rozdiel medzi človekom z „revolučnej bunky“ a „výtvarníkom“ Kalmusom? Žiadny, ale politici, lojálni novinári a novinárky (presstitúti a presstitútky) chcú vidieť veľký rozdiel. „Revolucionári“ bojujú proti zločinom kapitalizmu, a „výtvarník“ Kalmus bojuje proti zločinom komunizmu. Problém spočíva v tom, že zločin je potrebné najprv dokázať.

Ak si niekto myslí, že bojuje proti zlu, tak by mal vedieť, že proti zlu sa nebojuje zlom. Ako by sa páčilo kresťanom, keby im niekto pomaľoval červenou farbou kostol, a na sochu ich idola, Krista, by napísal Sviňa? Ale mlčíte, kresťania. Lebo sa držíte hesla: Čo ťa nepáli, nehas! Viem, ste radi, že Kalmus nebojuje proti kresťanskému zlu, ale len proti komunistom. A vám ten komunizmus tiež poriadne leží v žalúdku. Preto sympatizujete s Kalmusom.

O Dawkinsovi sa oponenti vyjadrili, že je Darwinov rotvajler. V tejto štylizácii je Lipšic Kalmusov rotvajler. Lipšic bol podpredsedom vlády, ministrom spravodlivosti a ministrom vnútra. Čo spravil pre to, aby zločiny boli odsúdené? Nič! Holé nič! A teraz čosi kváka o nutnej obrane v prípade dvoch chuligánov. Ukážkový príklad je ten kresťan Lipšic!

Ľudia, dávajte si veľký pozor na takých, čo keď sú v úrade, pri moci, tak nič nespravia, a potom, keď sú mimo hru, tak začnú vystrkovať svoje rožky.

Občania, nedovoľte, aby sa k moci dostali zločinci, chuligáni, ani ich obhajcovia.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 05. 05. 2015 | Prečítané: 2211 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (717 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1257
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Čítam
29-09-20 * 15:22
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore