www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @716
Počítadlo


Spam poison

Katolícka bohoslužba za ateistu?

Rímskokatolícka cirkev slúžila omšu za fašistu Mussoliniho

Anonymný katolík s prezývkou „TvojOponent“ napísal o mne viacero pamfletov. Keď teraz prepukol v Taliansku škandál, ako katolíci hajlovali počas omše za Mussoliniho, tak sa zreteľne ukazuje falošnosť názorov katolíka s prezývkou „TvojOponent“. Ale to je vec Rímskokatolíckej cirkvi, akú čiernu ovcu majú vo svojom stáde.

„TvojOponent“ uverejnil 24. marca 2016 článok Kresťania sú lepší ako ateisti – tvrdí Ján Parada. Už v nadpise o mne klame. Môj názor by mohol byť napríklad takýto: „Niektorí kresťania sú lepší, a niektorí oveľa horší ako nejakí ateisti. Oveľa horší, až neuveriteľne krutí. Napríklad bigotní fanatici.“ Anonymný katolík s prezývkou „TvojOponent“ v článku napísal:

„Ján Parada nepozná žiadneho zlého kresťana správajúceho sa v duchu Desatora. No pozná mnohých zlých ateistov. Napr. ateistu Mussoliniho spomína v samostatnom článku tu: Bol fašista Mussolini ateistom?

Ján Parada urobil malý krôčik, ktorý pre ateizmus ako taký môže byť veľkým skokom. Uvedomuje si, že ateizmus vedie k neláskavosti a Biblia k ľudskosti.“

Nuž, anonymný katolík o mne klame. Nikde netvrdím, že nepoznám žiadneho zlého kresťana správajúceho sa v duchu Desatora. To je len jeho fikcia, ktorú si možno osvojil popri infikovaní katolicizmom. Hneď na to anonymný katolík napísal: „ateistu Mussoliniho“. To je jeho názor na Mussoliniho. Aj keď cituje z môjho článku, nepochopil ho. V článku kladiem otvorené otázky, a napísal som: „Ak bol Mussolini ateista…“ Čiže neviem, či bol alebo nebol. U niektorých ľudí z ich rečí alebo konania nie je celkom jasné, aký má postoj k teizmu. A napísal som tam svoj názor, že skôr zneužíval náboženské cítenie ľudí (Talianov) vo svoj prospech, pretože Mussolinimu išlo predovšetkým o moc.

Anonymný katolík o mne napísal:

„Uvedomuje si, že ateizmus vedie k neláskavosti a Biblia k ľudskosti.“

To je tiež klamstvo o mne. To je opäť len jeho fikcia o mne, že si vraj také čosi uvedomujem. Úplne nesúhlasím s názorom tohto „katolíka“.

Anonymný katolík s prezývkou „TvojOponent“ ešte 13. augusta 2015 napísal článok Ateizmus ako viera a náboženstvo. V ňom v súvislosti s mojím menom napísal:

„Ateistická viera premenená na ideológiu v 20.storočí stála život desiatok miliónov ľudských bytostí. Démonizácia Cirkvi stigmatizáciou nacizmom už upadá a ateisti neochotne priznávajú, že najväčší diktátori 20. storočia boli ateisti. Pod ťarchou historických dôkazov to priznáva aj iný prominentný slovenský ateista pán Parada na portále Humanisti.sk, citujem:

‚Ak bol Mussolini ateista, tak bol ten typ ateistu, ktorý si osobne nemyslel, že existuje nejaký boh, ale uvedomoval si silu náboženstva. A využíval, či lepšie zneužíval náboženské cítenie ľudí vo svoj prospech, vo svojej túžbe po moci.‘“

Kým ja mám vo zvyku pochybovať o niektorých ľuďoch, ak sa vyjadrujú nejasne, neurčito, alebo menia názory, tak „katolík TvojOponent“ kojený na katolíckej viere nemá žiadne pochybnosti o tom, že Mussolini bol ateista. Napríklad na svojej propagačnej stránke má nadpis (21. 7. 2015): Výroky ateistu Mussoliniho.

„TvojOponent“ ešte aj na svojej stránke cituje z článku Skutočná tvár ateizmu, ktorý 1. 2. 2011 napísala Andrea Bukovská.

„Nietzsche sa priamo staval strate náboženskej viery. Vedel aj následok , čo sa stane vo svete bez Boha. Dá sa povedať, že predpovedal katastrofy, ktoré sa odohrali v dvadsiatom storočí. Práve jeho ideológia ovplyvnila osobnosti ako Mussolini a Hitler. To Nietzsche zaviedol pojem nadľudí, ktorí budú viesť spoločnosť bez Boha. Následkom ateizmu bolo násilie.“

Čiže „katolík TvojOponent“ sám aktívne vyhľadáva texty, ktoré podporujú jeho názor, že Mussolini bol ateista. „TvojOponent“ sa v tom utvrdzuje, že Mussolini bol ateista. Musí sa utvrdzovať, pretože jeho fanatizmus mu nedovoľuje priznať nejaký fakt, ktorý by odporoval jeho náboženskej viere. On katolicizmus vníma ako čosi čisté. Keď nejaký katolík spácha zločin, v jeho očiach bude ten katolík už ateistom. Taká je jeho myšlienková snaha brániť katolicizmus.

„TvojOponent“ sa tiež snaží používať výraz „bezbožník“ na ateistov, takže v jeho myšlienkovom význame kladiem otázku:

„Môže si Rímskokatolícka cirkev dovoliť slúžiť omšu za bezbožníka?“

Tým bezbožníkom je podľa názoru „katolíka TvojOponenta“ fašista Mussolini.

Myslím si, že tí, ktorí sa zúčastnili 28. apríla 2016 spomenutej omše v kostole sv. Kataríny v Katánii (Sicília, Taliansko), nepovažujú Mussoliniho za ateistu, ale za katolíka. Dovolím si tvrdiť, že určite pre tých, ktorí hajlovali, je Mussolini vzorný katolík.

Keď sa nechali nejakí Slováci odfotografovať pri buste Mussoliniho, tak veľmi silne pochybujem, že títo Slováci si myslia, že Mussolini je ateista. Nie! Považujú ho za čestného a hrdého katolíka, rovnako ako sa oni sami cítia byť katolíkmi. Takými istými katolíkmi, ako je Marian Kotleba, Ján Sokol alebo Stanislav Zvolenský. Takými istými ako „katolík TvojOponent“ a ďalších 3 000 000 katolíkov na Slovensku. Alebo všeobecne mnohých miliónov katolíkov vo svete, vrátane pápežov.

Ako som už spomenul katolíkov v článku Katolícke Slovensko? Nezmysel! keď sa nejaký katolík hanbí za iného katolíka, tak odmieta uznať, že dotyčný je tiež katolík ako on. Byť katolíkom totiž neznamená byť dobrým, lebo sú aj zlí katolíci. Najhoršie je, keď je niekto zlý človek, ale o sebe si namýšľa, že je dobrý katolík, dobrý evanjelik, dobrý moslim, alebo aj dobrý humanista.

Steven Weinberg povedal pamätnú vetu:

„Či s náboženstvom, alebo bez neho, dobrí ľudia sa môžu správať dobre a zlí ľudia zle; ale aby dobrí ľudia robili zle – na to treba náboženstvo.“

Archív:

Messa in suffragio di Mussolini con saluto fascista…CATANIA – Padre Salvatore Lo Cascio – Messa in suffragio…Kresťania sú lepší ako ateisti – tvrdí Ján ParadaAteizmus ako viera a náboženstvo
Výroky ateistu MussolinihoSkutočná tvár ateizmuBezbožnik bol sovietsky časopis vydávaný ateistami
„TvojOponent“ používa výraz „bezbožník“ na ateistov„TvojOponent“ používa výraz „bezbožník“ na ateistovMeridioNews: Messa in suffragio di Mussolini, saluti romani
MeridioNews: Messa in suffragio di Mussolini, saluti…

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Existuje boh?

Verím, že boh existuje (Počet hlasov: 242)
(25.13 %)

Viem, že boh existuje (Počet hlasov: 97)
(10.07 %)

Pravdepodobne boh existuje (Počet hlasov: 33)
(3.43 %)

Neviem, či boh existuje (Počet hlasov: 47)
(4.88 %)

Pravdepodobne boh neexistuje (Počet hlasov: 24)
(2.49 %)

Dúfam, že krutý sadistický boh Abraháma neexistuje (Počet hlasov: 36)
(3.74 %)

Takmer isto boh neexistuje (Počet hlasov: 51)
(5.30 %)

Je isté, že osobný dobrý/láskavý boh neexistuje (Počet hlasov: 53)
(5.50 %)

Určite boh neexistuje (Počet hlasov: 73)
(7.58 %)

„Existuje“ iba v mytológiách, v ľudskej mysli (Počet hlasov: 235)
(24.40 %)

Možno neexistuje, ale aj tak v neho verím (Počet hlasov: 34)
(3.53 %)

Je mi to jedno, na tom nezáleží (Počet hlasov: 38)
(3.95 %)Celkom hlasovalo: 963
Súvisiace články:
Vývoj náboženstiev vo svete (20.09.2019)
Ostrý protest proti českému klerikovi Dominikovi Dukovi (10.08.2019)
Kresťania pálili knihy ako kedysi nacisti (19.04.2019)
Pápež František uráža ateistov (18.04.2019)
Katolícky kňaz Marek Orko Vácha a jeho primitívne názory na ateistov (20.01.2019)
Hľadám vzdelaného ateistu (06.01.2019)
Zákerný blud od eštebáka proti pápežovi Františkovi (26.12.2018)
Pápež František bozká Zlaté teľa (25.12.2018)
Ateista Chmelár radí kresťanom ohľadom osláv narodenia Ježiša Krista (20.12.2018)
Kňazov čaká preťať ďalší gordický uzol (02.12.2018)
Klerici netúžia po poklade v nebi (06.11.2018)
Máte slovo s Michaelou Jílkovou (07.10.2018)
Vedec a nositeľ Nobelovej ceny za fyziku Albert Einstein a jeho list židovskému filozofovi Erikovi Gutkindovi (04.10.2018)
Boh v predstave Jehovových svedkov (24.08.2018)
Pozor na trolla Egona (11.08.2018)
Zle vyšľachtený katolík mi venoval bulvárny článok (09.08.2018)
Klerik: „Nechceme počúvať rozprávky a mýty, chceme poznať pravdu…“ (08.07.2018)
Denník ateistu (18.06.2018)
Grygar by mal sám sebe udeliť anticenu Bludný balvan (02.04.2018)
Nevzdelaný biskup sa pýta z hlúposti (01.04.2018)
Ateizmus nie je pre mňa viera (15.01.2018)
Hitler nebol ateista (13.01.2018)
Dlhoročný ateista sa už necíti byť kresťanom (13.09.2017)
Náboženskí homosexuáli sú masochisti (10.08.2017)
Diskusné fórum „Bez boha“ je nedostupné (27.07.2017)
KBS číta e-zine Humanisti.sk (26.06.2017)
Budú orgány činné v trestnom konaní kriminalizovať aj autora plagátu k filmu Únos? (25.02.2017)
Bude Američanov chrániť boh? (27.01.2017)
Michal Havran a Josif Stalin (20.01.2017)
Keď sa ateisti modlia (02.01.2017)
Humanizmus nie je náboženstvo (18.12.2016)
Korene náboženského zla (12.12.2016)
Poslankyňa NR SR Natália Grausová požiadala poslancov a poslankyne, aby sa pomodlili modlitbu Otčenáš (15.09.2016)
Ďalší význam slova veriť (05.09.2016)
Prevládajúci svetonázor je „tam a potom“ (26.08.2016)
Blud: ateisti veria v niečo, len to nevedia definovať (31.07.2016)
Nadkonfesijná Matica v područí katolíckej konfesie kotlebistov? (24.05.2016)
Rodika má dar od boha (21.05.2016)
Pravý kresťan? (19.05.2016)
Katolícke Slovensko? Nezmysel! (13.05.2016)
Zvrátený kresťanský kardinál Duka (11.04.2016)
Denník N je fašistický plátok (07.04.2016)
Agresívny Heretik (05.04.2016)
Eugen Korda je ukážkový typ ľudí, z akých vyrastajú nebezpeční teroristi (03.04.2016)
Kasarda má pomýlené názory o bohu, ktorého vyznáva (01.04.2016)
Pre nábožných: Chodíte sa spovedať? (05.03.2016)
Meno nerobí človeka (28.02.2016)
Matka Božia bola Rómka (14.02.2016)
Humanista Lemmy verzus Ježišov svedok Daniel (13.02.2016)
Je to hrôza. Keď sa to dnes deje moslimom, zajtra prídu na rad ateisti, alebo kto ďalší? (22.01.2016)
Dokedy sa chcete podriaďovať nacistom? (19.01.2016)
Ateista Sopóci sa hnevá, že kandiduje pastor (18.01.2016)
Petície za zákaz náboženstiev (16.01.2016)
Rebro alebo penis od Adama použil boh na stvorenie Evy? (01.01.2016)
Prijme Slovensko aj humanistických utečencov? (01.12.2015)
Prezident Václav Havel bol, alebo nebol ateista? (29.11.2015)
Prečo ateisti považujú kritikov satanistov za katolíkov? (21.11.2015)
Hrozí u kresťanov nárast bigotného fanatizmu? (15.11.2015)
Homo humanus verzus Homo religiosus (26.10.2015)
Zbraň s biblickým textom (04.09.2015)
Martin Jelen a jeho obsedantná predstava (19.08.2015)
Kňaz vyháňa diabla s vrtuľníkom (17.08.2015)
Ateistický bludár Kohout sa „umelecky“ predvádza (15.08.2015)
Hádanka (30.07.2015)
V ktorých krajinách sveta je ťažké byť humanistom? (29.07.2015)
Prezident FIFA Joseph Blatter verí iba v nebo (02.07.2015)
Michal Havran je teológ, ktorý zlyhal na celej čiare (27.05.2015)
Pácha zločiny boh? (22.05.2015)
Víťazstvo nad nacizmom nie je božím zázrakom (15.05.2015)
Ak zomrel boh-syn, zomrel zároveň aj boh-otec? (08.05.2015)
Nevzdelaný kňaz sa ešte nestretol s ateistom (06.05.2015)
Konformizmus nie je náboženstvo (25.04.2015)
Aj futbal nazývajú civilným náboženstvom? (24.04.2015)
Vatikánsky vodca blúzni, že spoločnosť ohrozuje ateizmus (21.04.2015)
Hanbíte sa za osvojenie myšlienok od druhých ľudí? (16.04.2015)
Boh má radšej pravoslávnych než katolíkov (12.04.2015)
Pravoslávna cirkev nie je dotovaná štátom? (09.04.2015)
Za vieru musí platiť! (07.04.2015)
Zožrali ho psy, a basta (06.04.2015)
Kresťania a Židia (06.04.2015)
Veria v jedného boha, len mu dávajú rôzne mená (04.04.2015)
Humanisti obvinení z vlastizrady? (28.03.2015)
Táraniny o posmrtnom živote (25.03.2015)
Wikipédia nemá chybu (13.03.2015)
Existujú ateisti, ktorí veria v nadprirodzené javy? (03.03.2015)
Vždy s bohom? (21.02.2015)
Sigmund Freud a Carl Gustav Jung o náboženstvách (16.02.2015)
Faux pas u Ateistov Českej republiky (07.02.2015)
Pápež František so satanistickým pozdravom? (17.01.2015)
ALE, ALE pán Hrubčo! (15.01.2015)
Názor kňaza: Život bez náboženskej ideológie ústi do zvieracieho spôsobu života (09.09.2014)
Porošenko je kresťan (30.05.2014)
Aby mal boh niečo spoločné s pravdou, musel by existovať (18.03.2014)
Antisemitizmus je chybný výraz (15.02.2014)
Pápež sa hlboko mýli! (15.09.2013)
Slabomyseľný boh (28.07.2013)
Z rozprávky do rozprávky (05.05.2013)
Nebojte sa byť iní! (30.04.2013)
Už v stredoveku boli humanisti (30.04.2013)
Humanista je non-supernaturalista (29.04.2013)
Citát od Richarda Dawkinsa či ľudová múdrosť? (14.04.2013)
Faux pas par excellence, svetský humanista (31.03.2013)
Rozdiel medzi humanizmom a ateizmom (30.03.2013)
Pápež Fero (29.03.2013)
Katolícky extrémizmus (28.03.2013)
Ateista, ktorý sa modlí (28.03.2013)
Ako to vidia humanisti (19.03.2013)
Humanisti a homosexuáli (24.02.2013)
Predstava jedného kňaza o ateistoch (23.02.2013)
Prečo si v Magnificate sedia na kábli (16.01.2013)
Keď svätí vraj oslovujú nielen kresťanov, ale aj iných (11.01.2013)
Keď bigotný fundamentalista má hokej v pojmoch (09.01.2013)
Slovensko potrebuje statočného, skúseného a nekresťanského prezidenta (09.01.2013)
Vatikán: Boh neexistuje, nie sú dôkazy (15.12.2012)
Humanisti ako slobodomurári (06.12.2012)
Pravým humanistom môže byť i bývalý pravý ateista (05.12.2012)
V „ateistickom“ Rusku je dominantný teizmus (05.12.2012)
Kruté obvinenie pre nevinné deti! (29.11.2012)
A vinník sa nájde! (21.11.2012)
Humanista nepotrebuje barličku ako kresťan (21.11.2012)
Kto je humanista? (15.11.2012)
Faux pas svetského humanistu (11.11.2012)
Humanizmus je nové rytierstvo (07.11.2012)
O mizantropovi (02.11.2012)
Nekultúrny ateizmus (29.10.2012)
Aké úlohy čakajú humanistov? (25.10.2012)
Kde sú slovenskí humanisti? (22.10.2012)
Humanista a bezbožník (19.10.2012)
Slnečný zázrak (15.10.2012)
Adam, Eva, rebro a tak? (07.10.2012)
Očami humanistu (05.10.2012)
Čas na zmenu! (29.09.2012)
Kresťan Bibliu číta (28.09.2012)
Poznáte meno Kainovej ženy? (17.09.2012)
Humanisti a veriaci (07.09.2012)
Humanizmus je prirodzený (12.08.2012)
Humanisti a filantropi (27.07.2012)
Humanistický svetonázor (24.06.2012)
O živote tu a teraz (08.06.2012)
Humanizmus a teizmus (19.06.2011)

Ján Parada, 14. 05. 2016 | Prečítané: 1528 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (702 hl.)
 
Viac áno, ako nie (181 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1224
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore