www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @453
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Kampaň za práva žien a ich detí zažívajúcich násilie na ochranu a bezpečnosť a prístup ku kvalitným službám

21. september – Medzinárodný deň mieru

21. september je Medzinárodný deň mieru, ale mier nebude dosiahnutý, pokiaľ ženy a deti budú zažívať doma násilie.

Práve preto si tento deň vybrala aj medzinárodná sieť Women Against Violence Europe (WAVE) s cieľom:
– upozorniť čo najširšiu verejnosť na situáciu žien a ich detí zažívajúcich násilie od svojich blízkych a v rodinách. Ide o agresie, ktoré sú (ešte stále a často) neprávom považované za súkromnú záležitosť žien;
– lobovať za ratifikáciu a implementáciu Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu, ktorý je známy ako Istanbulský dohovor;
– zabezpečiť, aby mali ženy a ich deti prístup ku kvalitným službám, na zabezpečenie ich ochrany a bezpečia.

Chceme upozorniť na štatistický údaj, že až 87 % občanov a občianok EÚ podporujú úlohu EÚ v zastavení násilia na ženách (EUROBAROMETER 2010). Európska únia sa tejto úlohy zhosťuje s veľkou vážnosťou, a preto sa rozhodla pristúpiť k medzinárodnému Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu, známemu ako Istanbulský dohovor.

Dohovor doteraz ratifikovalo 23 krajín sveta vrátane 14 členských štátov EÚ – Belgicka, Dánska, Fínska, Francúzska, Holandska, Malty, Poľska, Portugalska, Rakúska, Rumunska, Slovinska, Španielska, Švédska a Talianska. Ďalšie krajiny na jeho ratifikácii intenzívne pracujú.

Na podporu tohto Istanbulského dohovoru spúšťa organizácia WAVE 21. 9. 2017 kampaň v krajinách Európskej únie ako aj v ďalších krajinách Rady Európy; do kampane sa celkom zapojí 28 organizácií z 21 krajín.

Cieľom kampane na Slovensku, ktorú realizuje Aliancia žien Slovenska, je získať podporu verejnosti pre ratifikáciu Istanbulského Dohovoru. Cieľom tejto kampane je aj šíriť pravdivé informácie o obsahu Istanbulského Dohovoru a vyvracať mýty a zavádzajúce informácie, ktoré sa o ňom šíria. Súčasťou kampane bude aj informovať o stave násilia na ženách a predstaviť k téme relevantné výskumy a štatistiky, ako aj všetky aktivity, ktoré sa doteraz uskutočnili na podporu ratifikácie Dohovoru na Slovensku.

Zdroj video záznamu: Step up! Kampaň WAVE.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Aliancia žien SlovenskaAliancia žien Slovenska
Mimovládna organizácia, ktorá vznikla v roku 1994, sa venuje monitorovaniu implementácie medzinárodných dokumentov k problematike žien, ich prekladom a vydávaniu. Venuje sa aj konkrétnej práci proti násiliu na ženách. Poskytuje krízové sociálno-právne poradenstvo (SOS linka 0903 519 550 od 9.00 – 17.00 h, v ostatných časoch volajte národnú linku na 0800 212 212), psychologickú a právnu pomoc. Zaoberá sa aj legislatívnymi aspektmi násilia páchaného na ženách.
V roku 2000 Aliancia žien Slovenska zriadila telefónnu linku pre obete domáceho násilia, ktorá sa neskôr rozšírila na krízové centrum. Dnes tu pracujú poradkyne so špecializáciou na domáce násilie, psychologičky, právničky a právnici, a stále sa školia noví odborníci a odborníčky. Keďže sme objavili, že zákony týkajúce sa domáceho násilia, sú nedostatočné, začali sme pripravovať s viacerými právničkami a právnikmi ich novelizáciu. V októbri 2001 boli novely zákonov pripravené a v júni 2002 ich schválil parlament. V tom istom roku a s pokračovaním v roku 2002 vznikla v spolupráci s ďalšími organizáciami kampaň 5. žena, ktorá mala za cieľ informovať verejnosť o probléme domáceho násilia.
Čerpané z: www.alianciazien.sk

Aliancia žien Slovenska, 20. 09. 2017 | Prečítané: 92 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Zúčastníte sa volieb do orgánov samosprávneho kraja?

Áno (86 hl.)
 
Ešte neviem (47 hl.)
 
Nie (49 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 182
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore