www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @429
Počítadlo


Spam poison

Kampaň za práva žien a ich detí zažívajúcich násilie na ochranu a bezpečnosť a prístup ku kvalitným službám

21. september – Medzinárodný deň mieru

21. september je Medzinárodný deň mieru, ale mier nebude dosiahnutý, pokiaľ ženy a deti budú zažívať doma násilie.

Práve preto si tento deň vybrala aj medzinárodná sieť Women Against Violence Europe (WAVE) s cieľom:
– upozorniť čo najširšiu verejnosť na situáciu žien a ich detí zažívajúcich násilie od svojich blízkych a v rodinách. Ide o agresie, ktoré sú (ešte stále a často) neprávom považované za súkromnú záležitosť žien;
– lobovať za ratifikáciu a implementáciu Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu, ktorý je známy ako Istanbulský dohovor;
– zabezpečiť, aby mali ženy a ich deti prístup ku kvalitným službám, na zabezpečenie ich ochrany a bezpečia.

Chceme upozorniť na štatistický údaj, že až 87 % občanov a občianok EÚ podporujú úlohu EÚ v zastavení násilia na ženách (EUROBAROMETER 2010). Európska únia sa tejto úlohy zhosťuje s veľkou vážnosťou, a preto sa rozhodla pristúpiť k medzinárodnému Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu, známemu ako Istanbulský dohovor.

Dohovor doteraz ratifikovalo 23 krajín sveta vrátane 14 členských štátov EÚ – Belgicka, Dánska, Fínska, Francúzska, Holandska, Malty, Poľska, Portugalska, Rakúska, Rumunska, Slovinska, Španielska, Švédska a Talianska. Ďalšie krajiny na jeho ratifikácii intenzívne pracujú.

Na podporu tohto Istanbulského dohovoru spúšťa organizácia WAVE 21. 9. 2017 kampaň v krajinách Európskej únie ako aj v ďalších krajinách Rady Európy; do kampane sa celkom zapojí 28 organizácií z 21 krajín.

Cieľom kampane na Slovensku, ktorú realizuje Aliancia žien Slovenska, je získať podporu verejnosti pre ratifikáciu Istanbulského Dohovoru. Cieľom tejto kampane je aj šíriť pravdivé informácie o obsahu Istanbulského Dohovoru a vyvracať mýty a zavádzajúce informácie, ktoré sa o ňom šíria. Súčasťou kampane bude aj informovať o stave násilia na ženách a predstaviť k téme relevantné výskumy a štatistiky, ako aj všetky aktivity, ktoré sa doteraz uskutočnili na podporu ratifikácie Dohovoru na Slovensku.

Zdroj video záznamu: Step up! Kampaň WAVE.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Aliancia žien SlovenskaAliancia žien Slovenska
Mimovládna organizácia, ktorá vznikla v roku 1994, sa venuje monitorovaniu implementácie medzinárodných dokumentov k problematike žien, ich prekladom a vydávaniu. Venuje sa aj konkrétnej práci proti násiliu na ženách. Poskytuje krízové sociálno-právne poradenstvo (SOS linka 0903 519 550 od 9.00 – 17.00 h, v ostatných časoch volajte národnú linku na 0800 212 212), psychologickú a právnu pomoc. Zaoberá sa aj legislatívnymi aspektmi násilia páchaného na ženách.
V roku 2000 Aliancia žien Slovenska zriadila telefónnu linku pre obete domáceho násilia, ktorá sa neskôr rozšírila na krízové centrum. Dnes tu pracujú poradkyne so špecializáciou na domáce násilie, psychologičky, právničky a právnici, a stále sa školia noví odborníci a odborníčky. Keďže sme objavili, že zákony týkajúce sa domáceho násilia, sú nedostatočné, začali sme pripravovať s viacerými právničkami a právnikmi ich novelizáciu. V októbri 2001 boli novely zákonov pripravené a v júni 2002 ich schválil parlament. V tom istom roku a s pokračovaním v roku 2002 vznikla v spolupráci s ďalšími organizáciami kampaň 5. žena, ktorá mala za cieľ informovať verejnosť o probléme domáceho násilia.
Čerpané z: www.alianciazien.sk

Aliancia žien Slovenska, 20. 09. 2017 | Prečítané: 734 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore