www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @275
Počítadlo


Spam poison

Judas Priest v Bratislave

Posledné koncertné turné s názvom Epitaph Tour

Jedna z najslávnejších a najvplyvnejších heavy metalových hudobných skupín sa včera večer predstavila v rámci poslednej koncertnej šnúry i slovenských nadšencom tohto hudobného žánru v Expo aréne v bratislavskej Inchebe.

Fanúšikovia mali tak poslednú možnosť vidieť a počuť kapelu, ktorá definovala podobu heavy metalu tak, ako ho poznáme dnes.

Judas Priest dorazili v zostave, ktorú tvoria gitaristi Glenn Lipton a Richie Faulkner, basgitarista Ian Hill, bubeník Scot Travis a spevák Rob Halford.

Judas Priest

Kapela túru odštartovala v lete 2011 a navštívila veľké mestá po celom svete, hrajúc pri tom skladby, ktoré potvrdzujú, že synonymom heavy metalu je bez nadsádzky JUDAS PRIEST.

Koncert zahŕňal prierez najväčších hitov ako aj skladby, ktoré kapela nikdy predtým na koncerte nehrala.

Judas Priest, pochádzajúci z anglického Birminghamu, sa dali dokopy v roku 1970. Avšak až v roku 1974 prišiel do kapely spevák Rob Halford a nahradil Alana Atkinsa. Odetí v koži a ozdobení reťazami sa do povedomia fanúšikov dostali už svojím debutovým počinom „Rocka Rolla“. Monumentálnymi skladbami ako „Sad Wings of Destiny“, „Sin After Sin“, „Stained Class“, „Hell Bent For Leather“, „Unleashed In The East“, „British Steel“, „Screaming for Vengeance“, „Defenders of the Faith“ a „Painkiller“ sa stali typickými predstaviteľmi ako hudobne, tak i vizuálne, heavymetalového žánru. Hity „Victims of Changes“, „Sinner“, „Exciter“, „Hell Bent for Leather“, „Living After Midnight“ či „Breaking the Law“ hovoria za všetko.

Na turné kapela oslavuje 43. výročie svojej existencie a všetko nasvedčuje aj na vydanie novej platne. Išlo by o nasledovníka zatiaľ posledného radového titulu „Nostradamus“.

So všetkými svojimi zbraňami a zosilňovačmi vytočenými na maximum dala kapela všetkým svojím fanúšikom jednu z posledných možností stať sa svedkami konečného kovového zážitku, ktorým Judas Priest bezpochyby je!

THIN LIZZY hosťom JUDAS PRIEST

Skupina Judas Priest si na koncertnú šnúru pozvala špeciálneho hosťa, jednu z najlepších kapiel v histórii metalu a rocku Thin Lizzy.

Thin Lizzy

Kapela Thin Lizzy, hrajúca už viac ako 40 rokov, je v rockovej branži jedným z najzvučnejších mien. Ohniví Íri z Dublinu „explodovali“ na rockovej scéne s nezameniteľným čerstvým zvukom, vzhľadom a hlavne postojom. Na čele s jedinečným Philom Lynottom kapela dosiahla viaceré vrcholy a ovplyvnila celé generácie hudobníkov klasickými skladbami ako napr. „Jailbreak“, „The Boys Are Back In Town“, „Still In Love With You“, „Cold Sweat“, „Emerald“, „Don't Believe A Word“ či „Whiskey In the Jar“.

Väčšina rockových historikov sa zhodne na jednom – tajomstvo ich komerčného úspechu sa datuje do roku 1983. Posledný raz v tomto období vystupovali v septembri 1984. Iba o dva roky neskôr ostal celý svet šokovaný, keď spevák, basgitarista a zakladajúci člen kapely Phil Lynott nečakane zomrel vo veku 36-ich rokov.

Uplynulo 26 rokov, svet sa zmenil na nepoznanie, ale úžasné hudobné dielo v podobe kapely Thin Lizzy nestratilo nič zo svojho vplyvu a živosti. Sformovala sa nová zostava s cieľom priblížiť hudbu Thin Lizzy úplne novej generácii fanúšikov.

Pôvodnú partiu hudobníkov pozostávajúcu zo Scotta Gorhama, Briana Downeyho a Darrena Whartona dopĺňali gitarista Damon Johnson, basgitarista Marco Mendoza a spevák a gitarista Ricky Warwick.

Keď ich metaloví veľmajstri Judas Priest požiadali, aby Thin Lizzy boli ich hosťom na Epitaph Tour po Severnej Amerike a aj v Európe, okamžite súhlasili.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

InchebaIncheba, akciová spoločnosť (v skratke Incheba, a.s.)
– je lídrom na slovenskom trhu výstavníctva a patrí jej popredné miesto v organizovaní výstav a podujatí
– každoročne bránami Incheby prejde za poznaním, obchodom, či zábavou viac ako milión návštevníkov, stretávajú sa tu odborníci zo širokého spektra oblastí, laická verejnosť i známe osobnosti kultúrneho a politického života
Čerpané z: www.incheba.sk a XL promotion

Incheba, 10. 05. 2012 | Prečítané: 2717 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (27 hl.)
 
Sýkorka belasá (19 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (10 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 73
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore