www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @036
Počítadlo


Spam poison

Jediný medzinárodný festival bezdomoveckých divadiel v Európe – ERROR 2012

6. ročník

V Štúdiu 12, Jakubovo námestie 12 a na Malej scéne STU, Dostojevského rad 7 v Bratislave sa uskutoční už 6. ročník medzinárodného festivalu bezdomoveckých divadiel ERROR 2012. V dňoch 30. novembra a 1. decembra 2012 sa verejnosti predstavia divadlá z Fínska, Talianska, Maďarska, Poľska, Česka a Slovenska.

ERROR 2012 netradičným spôsobom odštartuje hostiteľ festivalu – Divadlo bez domova, ktoré odohraním uletenej performance „Platea“ v nákupnom centre Eurovea umelecky zasiahne aj konzumnejšie naladených divákov. Fínske divadlo Blessed Fools, v ktorom hrajú mentálne postihnutí herci, sa predstaví s hrou Korporácia, ktorá je poskladaná z fragmentov, kde herci hľadajú význam komunity. Talianske zoskupenie Compagnia del Filo, pricestovalo s inscenáciou 27 duchov a divadlo Camminanti s hrou Občaňák, v ktorej riešia identitu, rozmanitosť, imigráciu a diskrimináciu. Maďarské bezdomovecké divadlo AHA nám ukáže predstavenie Kapsička hľadača pokladov, ktoré vraj kľudne môžeme nazvať aj Kráľ sýkoriek. Z Čiech k nám prichádzajú hneď dve divadlá. Zoskupenie DivaDno s predstavením Lajka nám pripomenie, že prvý človek vo vesmíre bol pes – a bol to bezdomovec. Tanečné divadlo Black Deep Dance Theatre v predstavení Črepy v tme zas vsadilo na klasiku ako je Vivaldi či B. B. King. Z Poľska pricestuje Teatr Grodzki s hrou Naša cesta snov, v ktorej si kladie otázku, „ako utiecť pred rutinou každodennosti?“

Slovenské divadlo Len tak tak, kde tancujú aj telesne postihnutí herci, nám zatancuje predstavenie Oranžová, pretože aj oranžová je farba dúhy. Festival uzavrie Divadlo bez domova, síce malým predstavením, ale s veľkým obsadením – Kuca Paca 2.

Festival ERROR 2012

Medzinárodný festival bezdomoveckých divadiel ERROR je jediný festival v Európe zameraný na divadlá, v ktorých hrajú ľudia žijúci na ulici. Vytvára priestor, kde môžu divadelné zoskupenia pracujúce s marginalizovanými skupinami obyvateľstva prezentovať širokej verejnosti originálne divadelné inscenácie. Zviditeľňuje rôzne sociálne témy, ktorým sa profesionálne divadlo často nevenuje. Vytvára platformu, kde sa stretáva „zdravá“ majorita s ľuďmi, ktorí sú zo spoločnosti sociálne a kultúrne vylúčení. Pomáha odbúravať stereotypy, ktoré voči bezdomovcom existujú a pomáha pri ich resocializačnom procese. Festival ERROR je alternatívou, ktorej existencia vyvažuje mainstreamovú konzumnú kultúru. Témy si pozvané divadlá vyberajú slobodne. Jedinou podmienkou je, že nemôžu vyvolávať rasovú neznášanlivosť alebo propagovať fašizmus. Festival organizuje už šiesty rok Divadlo bez domova v Bratislave. Podujatie sa koná s finančnou podporou Nadačného fondu Slovenských elektrární v Nadácii Pontis.

Hlavný partner projektu: Slovenské elektrárne. Spoločnosť pomáha ľuďom bez domova a iným marginalizovaným skupinám obyvateľstva prostredníctvom programu Energia pre život. Energia pre život je súčasťou dlhodobého komplexného programu spoločenskej zodpovednosti Energia pre krajinu, ktorá už od roku 2008 podporuje okrem sociálnej oblasti aj vedu, vzdelávanie, ochranu životného prostredia, kultúru a šport.

Festival podporili: Medzinárodný višegrádsky fond, Nadácia Pontis, Veľvyslanectvo Fínska, Divadelný ústav, Poľský inštitút, Nota bene, Drift advertising a Todos.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Divadlo bez domova
– združuje bezdomovcov a iné sociálne znevýhodnené skupiny obyvateľov a pomáha im v integrácii do spoločnosti
Čerpané z: Divadlo bez domova

Súvisiace články:
Prvé slávnostné divadelné predstavenie v Pisztoryho paláci! (04.03.2013)
Festival ERROR 2012 (08.11.2012)
Zázračné dieťa (19.06.2012)
Divadlo bez domova (02.10.2011)
Kuca paca (06.05.2011)

Divadlo bez domova, 26. 11. 2012 | Prečítané: 2027 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (576 hl.)
 
Nie (428 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1004
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Skúsenosť
04-04-20 * 22:32
 Rúška
03-04-20 * 22:11
 Re: 17
03-04-20 * 19:52
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore