www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @321
Počítadlo


Spam poison

Jedenásty ročník festivalu USE THE C!TY prinesie kvalitné umenie do srdca nášho mesta

Festival chce všetkým návštevníkom a obyvateľom ukázať iný pohľad na miesta, cez ktoré denne prechádzajú

Košice – Päť kultúrou a umením nabitých dní prinesie 11. ročník festivalu USE THE C!TY v samotnom centre Košíc. Od Dolnej brány cez Immaculatu až po Kulturpark vznikne priestor pre lokálnych umelcov, ktorí vdýchnu uličkám a parkom nový život. V programe od 5. do 9. júna sú zahrnuté všetky podoby umenia a vstup je pre všetkých zadarmo.

Jedenásty ročník festivalu USE THE C!TY

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 563 × 980 bodov.

Prvý festivalový deň odštartuje od 10.00 maľovanie nadrozmernej omaľovánky v pristavenej električke pri Immaculate. V rovnaký čas sa v zašitých uličkách mesta, rozložia prihlásení amatérski i profesionálni maliari, aby zachytili detaily Košíc.

„Festival USE THE C!TY vďaka rozličným podobám umenia, chce všetkým návštevníkom a obyvateľom ukázať iný pohľad na miesta, cez ktoré denne prechádzajú. Či už vďaka pristavenej „omaľovánkovej“ električke, divadelným hrám medzi dvoma dominantnými stavbami Hlavnej ulice alebo vďaka háčkovanej inštalácii v podobe sídliska pri Dolnej bráne. Výber podujatí je pestrý, vstup na ne je voľný a z ponuky si vyberie každý,“ vysvetlila organizátorka festivalu, Mgr. Gabriela Mišurová.

Unikátne miesta divadelných predstavení

Tento rok sme siahli po netradičných miestach pre divadelníkov. Hneď v prvý deň festivalu (t. j. 5. júna) zahrá o 21.15 Teatro Sapiens, v jedinečnom priestore Židovskej synagógy na Zvonárskej ulici, hru Denník Anny Frankovej z obdobia druhej svetovej vojny. Vo štvrtok 6. júna sa v neobvyklom priestore medzi Dómom sv. Alžbety a kaplnkou sv. Michala stretne Divadlo nad vecou, Divadlo P.A. a Košické otvorené divadlo. Od 17.00 do 22.00 zahrajú monodrámu o živote temperamentnej vdovy, veselohru o súdržnosti rodiny, komediálnu jednoaktovku s tajomnými cestujúcimi linky č. 13 a monodrámu na rozlúčku na motívy hry M. Karáska.

(NE)Tradičné podujatia a sobotná show

Novinkou festivalu bude vo štvrtok 6. júna striedanie hudby s umeleckým prednesom poézie a prózy počas jazdy električky č. 6 od 15.00 do 20.00. V piatok 7. júna vznikne pri parku Dolnej brány sídlisková inštalácia, ktorá bude neskôr prenesená do areálu Kulturparku. Tradičná piatková Hudba v meste ponúkne od 19.00 hodiny vyše 20 kapiel hrajúci v samotnom centre mesta. Sobotné vyvrcholenie festivalu bude patriť veľkolepej USE THE C!TY SHOW. Od 20.00 na pódiu Dolnej brány sa predvedie nová kolekcia VYVA a Fairy fashion spojená s ohňovou show a koncertom Modern Madness.

Nedeľa pre rodiny s deťmi

Posledný deň festivalu bude vhodný pre všetky deti, mládež, rodičov i seniorov. V nedeľu 9. júna je pripravené divadlo Cililing, tanec ako v rozprávke od tanečnej školy Show DS Košice, arteterapie s Facilitas, zábavná veda so Steel parkom, háčkovanie, maľovanie na tvár, čítanie rozprávok s Knižnicou pre mládež mesta Košice a Knižným klubom Paľikerav, lukostreľba, astroshow, workshop kaligrafie s Platformou AT, aktivity pre deti s OZ Loďkou nádeje aj vernisáž obrazov Montmartre v parku. Aktivity sa uskutočnia v Kulturparku od 13.00 do 19.00.

Vstup na všetky podujatia je bezplatný.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partnerom festivalu je Dopravný podnik mesta Košice.

Podrobný program festivalu

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 3 508 × 2 480 bodov.

Stiahni súborPodrobný program festivalu (súbor je vo formáte PDF a má veľkosť 350 kB).

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk

K13, 23. 05. 2019 | Prečítané: 425 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore