www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @721
Počítadlo


Spam poison

Je neprípustné, že predsedom nezávislého regulačného úradu sa stal politik a súčasne bábka v rukách Roberta Fica

Najlepším kandidátom na najdôležitejší energetický post v krajine je makromolekulárny chemik, bez praxe v energetike?

Po expresnom zasadnutí vlády bude zásadné rozhodnutie o novom predsedovi ÚRSO zrejme až do roku 2023 výrazne ovplyvňovať peňaženky domácností aj ostatných spotrebiteľov energií. Robert Fico vymenovanie Ľubomíra Jahnátka iba veľmi stroho oznámil a potom zbabelo utiekol, aby už ďalej na tento ďalší škandál v slovenskej energetike nemusel reagovať.

„Slovenská energetika po predošlých politických zásahoch Roberta Fica do nezávislosti jej regulácie stála na okraji priepasti politického ovplyvňovania, netransparentnosti, klientelizmu a korupcie. Dnes skočila do tejto priepasti po hlave,“ komentoval toto rozhodnutie tímlíder SaS pre energetiku Karol Galek.

SaS uznáva odvahu Ľubomíra Jahnátka kandidovať na tento post bez toho, aby spĺňal zákonom predpísane kritéria.

„Je nepochopiteľné, ako ho vôbec mohla komisia ponúknuť ministrovi hospodárstva ako najvhodnejšieho kandidáta, hoci kvôli jeho jednoznačnej politickej nálepke sa ním ani len nemali zaoberať,“ dodal Karol Galek.

SaS prekvapuje aj postoj zvyšných dvoch koaličných partnerov, ktorí sa s osobou Ľubomíra Jahnátka na najdôležitejšom poste v energetike na Slovensku dokázali stotožniť. Čo bude priamym následkom toho, že na nezávislom úrade bude šéfovať politický nominant?

„Na strane jednej to budú síce stabilné, ale stabilne vysoké ceny energií,“ odpovedá Karol Galek.

Platby za energie už teraz tvoria 15 až 20 % z výdavkov slovenských domácností, čo je takmer najviac v rámci EÚ.

„O takto významnej položke sa jednoducho nemôže rozhodovať podľa potrieb politikov, ale naopak podľa vývoja trhu a možností odberateľov,“ upozorňuje Galek.

SaS podala podnet na Európsku komisiu, v ktorom kritizovala zasahovanie ministerstva a vlády do nezávislosti regulácie. Predstavitelia SaS tiež ešte pred prvým júlovým zrušeným zasadnutím zaslali otvorený list všetkým členom vlády, aby pre nesplnenie zákonných predpokladov na post predsedu ÚRSO Ľubomíra Jahnátka nemenovali.

„Pokiaľ najlepším kandidátom na najdôležitejší energetický post v krajine je makromolekulárny chemik, bez praxe v energetike, záujmu o problematiku, znalosti jazykov, ktorý sám v minulosti verejne priznal, že o tento post nestojí, opäť to iba svedčí o personálnej a ideovej vyprázdnenosti tejto vlády,“ uzatvoril Karol Galek.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 25. 07. 2017 | Prečítané: 208 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom