www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @004
Počítadlo


Spam poison

Ján Richter by sa mal vydať do Rakúska, nie veštiť koniec EÚ

Minister práce sa má namiesto korumpovania dôchodcov zvyšovaním nesystémového vianočného dôchodku sústrediť na zlepšenie situácie rodín s deťmi, napríklad zvýšením prídavkov na deti

Strana Sloboda a Solidarita s prekvapením prijala slová ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera, že ak Rakúsko zruší prídavky na deti vyplácané slovenským občanom, ktorí tam pracujú, ale ich deti žijú na Slovensku, bude to koniec EÚ.

„Niečo tak absurdné hovorí predstaviteľ vlády, ktorá sa hlási do prvej ligy európskej integrácie. Stačí pritom neochota jedného členského štátu suplovať sociálnu politiku Slovenska a už podľa ministra Ficovej vlády končí Európska únia,“ uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová.

Podľa strany SaS prídavky na deti sú štátnou dávkou, ktorá ekonomicky pomáha rodinám žijúcim na Slovensku, spravidla občanom Slovenskej republiky s trvalým pobytom na jej území.

„Je pravda, že podľa slovenskej legislatívy podmienkou na priznanie rodinných prídavkov je trvalý alebo prechodný pobyt rodiča na území SR, a nepozerá sa na to, kde jeho dieťa reálne žije. Je otázka, či pri veľkej pracovnej mobilite by sa nemal zohľadniť aj tento faktor,“ poznamenala podpredsedníčka NR SR a tímlíderka SaS pre sociálne veci a sociálne vylúčené spoločenstvá Lucia Ďuriš Nicholsonová a doplnila:

„Miesto šírenia poplašnej správy o konci EÚ by sa mal minister Richter vyzbrojiť silnými argumentmi a vydať sa na rokovanie do Rakúska. Tam má obhájiť správnosť konceptu, že na priznanie prídavku na dieťa nemá mať vplyv to, v ktorom členskom štáte EÚ dieťa žije – ale stačí to, že na území členského štátu EÚ pracuje rodič iného členského štátu.“

Podľa Nicholsonovej sa má minister práce namiesto korumpovania dôchodcov zvyšovaním nesystémového vianočného dôchodku sústrediť na zlepšenie situácie rodín s deťmi, napríklad zvýšením prídavkov na deti.

„Tento rok ho zvýšili o 16 centov, aktuálne je teda príspevok 23,68 eur, a to v čase ekonomického rastu, keď by prví, ktorí to majú pocítiť, sú rodiny s deťmi. Rodinná politika tejto vlády je však to, čo vyháňa rodiny s deťmi za hranice krajiny. Odporúčam ministrovi Richterovi, aby si najskôr upratal pred vlastným prahom,“ dodala Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Foto:

Lucia Ďuriš NicholsonováNatália Blahová

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 15. 01. 2018 | Prečítané: 172 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Podpísali by ste sa ako občan pod petíciu, aby mohol kandidovať na prezidenta SR Martin Daňo?

Áno (30 hl.)
 
Asi áno (6 hl.)
 
Asi nie (3 hl.)
 
Nie (26 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 65
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Boh zomrel na syfilis
21-02-18 * 21:08
 RE: Projekt cesty na Mars
21-02-18 * 17:49
 RE: Projekt cesty na Mars
20-02-18 * 21:39
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore