www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @145
Počítadlo


Spam poison

Ján Ďurovčik je väčší extrémista ako fašisti

Ľudia, dávajte si pozor na extrémistov, ktorí pobehujú po javisku

Ján Ďurovčik je väčší extrémista ako fašistiKoľko kriku je okolo extrémistických názorov na Slovensku, pritom pod nosom máme oveľa nebezpečnejších extrémistov ako sú fašisti.

Lucia Mušáková uverejnila 25. júna 2016 článok Slovenské osobnosti reagujú na brexit: Ako môže kuchár rozhodovať o osude Európy? kde sú odpovede niekoľkých ľudí zo Slovenska. Pýtala sa ich na názor, čo hovoria na vystúpenie Británie z Európskej únie.

Divadelník Ján Ďurovčik sa vyjadril:

„Brexit je rukolapný dôkaz toho, že referendum je najhorší spôsob rozhodovania o akýchkoľvek záležitostiach. S pomocou týchto demokratických spôsobov sa svet rúti do záhuby. Je nemysliteľné, aby o hocijakých témach, ktoré si vyžadujú erudovanosť, rozhodoval ľud. Nič proti napríklad kuchárom, ale ako môže zmeniť politicko-ekonomický osud Európy názor kuchára z Londýna, z Westmistru alebo z nejakej village? Navyše, keď si názor ukoval na základe klamlivých informácii, ktorými ho kŕmili médiá? Keby som ja sám dostal možnosť voliť o zotrvaní v Európskej únii, tak sa tejto výsady vzdám, pretože o problematike takmer nič neviem. A to sa o ňu ešte celkom zaujímam. Nerozumiem, na čo sú nám voľby, kde si vyberáme ľudí, na ktorých delegujeme svoje politické názory, keď o veľkých politických otázkach máme napokon rozhodnúť aj tak my sami v referende. Nabudúce nech sa vypíše referendum o tom, kto bude hrať Rómea v najnovšej inscenácii Rómeo a Júlia a nech si najlepšieho herca nevyberie režisér, ale občania tohto štátu. Celá táto situácia je doslova tragikomická.“

Máme tu rukolapný dôkaz pohŕdania demokratických práv ľudu. Tvrdí, že pomocou referend sa svet rúti do záhuby? Veru, mnohým veciam sa nerozumie. Je to naopak, do záhuby sa svet rútil vždy, keď malá hŕstka otrokárov, feudálov, kapitalistov, oligarchov, miliardárov, finančných magnátov, generálov… rozhodovala o osudoch miliónov ľudí na svete. Stačí pripomenúť 1. a 2. svetovú vojnu.

Je tragikomické, že takéto extrémistické názory, aké predvádza tanečník Ďurovčik nevyburcujú ľudí do ulíc. Zaujímavé, že to netrápi ani orgány činné v trestnom konaní. Veď čo! Vrece zemiakov sem, vrece zemiakov tam. Ďurovčik nie je politik. Ale nie je ani osobnosť. A ak je osobnosť, tak na úrovni „osobnosti“ ako Marian Kotleba alebo Adolf Hitler.

Občania, apelujem na vás, nedajte si takými extrémistami ako je Ďurovčik vziať vaše demokratické právo.

Nemám nič proti ľuďom, ktorí pobehujú po javisku. Nech si Ďurovčik tancuje, keď mu ľudia za to platia. A voľby sú slobodné, nie je povinnosťou zúčastňovať sa volieb. Ale pokiaľ bude väčšina ľudu takto primitívne „rozmýšľať“ ako Ďurovčik, tak potom nech ľudia nenariekajú, že je vojna, že je bieda, že sa majú zle, že sa im ťažko žije.

Voľbami dosiahne ľud takú vládu, akú si zvolí. Bez volieb bude taká vláda, o akej rozhodne hŕstka zbohatlíkov, korupčníkov, mafiánov, intrigánov, špekulantov (najmä tých burzových)…

Toto chcete? Ja nie!

Musím brániť demokraciu kým je ešte čas. Až začnú v spoločnosti prevládať ďurovčikovské extrémistické názory, až vtedy sa skutočne bude svet rútiť do záhuby.

Keď sa väčšina chybne rozhodne, skôr či neskôr svoj omyl napraví. Ale ak bude hŕstka tzv. „odborníkov“ (aristokracia, plutokracia, teokracia, hierokracia, bankokracia) vládnuť nad spoločnosťou, tak kým nepríde revolúcia, k zmenám v spoločnosti nedôjde.

Ľudia, nedajte sa opiť rožkom, že menej ľudí vie viac ako väčšina v spoločnosti ako spokojne žiť. Samozrejme, demokracia bude fungovať vtedy, ak sa väčšina bude zúčastňovať na zásadných politických rozhodnutiach. A referendum je práve najčistejšia forma demokracie. Rozhoduje sa o konkrétnej politickej otázke, takže je veľký rozdiel, keď občan dá hlas nejakej politickej strane, ktorá pred voľbami sľubuje, ale po voľbách zabudne nielen plniť svoje sľuby, ale si nevšíma ani vôľu občanov.

V referendách a v petíciách najlepšie zistíme vôľu občanov. Rozhodovanie je totiž jednoduché: ÁNO alebo NIE. ZA alebo PROTI. Politické strany majú niekedy také zložité politické ciele, že občan váha, či má význam politickej strane dať hlas. A ktorej? Aj keď ich kandiduje vyše 20, lebo jedna strana má toto dobré, a druhá zasa tamto skvelé. Ale môžeme odovzdať len jeden hlas.

Nech má demokracia akékoľvek nedostatky, sú stále mizivé oproti nedostatku úcty k ľudu od tanečníka Ján Ďurovčika.

Ľudia, dávajte si pozor na extrémistov, ktorí pobehujú po javisku. Kým na javisku, ešte to ujde, ale čo ak si raz pomýlia ulicu s javiskom? A ľud budú vnímať iba ako komparz.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Myslíte si, že zavedenie priamej demokracie zlepší život občanom?

Áno (Počet hlasov: 50)
(71.43 %)

Nie (Počet hlasov: 20)
(28.57 %)Celkom hlasovalo: 70

Ján Parada, 28. 06. 2016 | Prečítané: 1182 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Myslíte si, že predseda NR SR JUDr. Andrej Danko odtajní svoju rigoróznu prácu?


Celkom hlasovalo: 67
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Marakéšsky dohovor.
16-11-18 * 18:20
 Re: Danko sa správa ako mafián
16-11-18 * 17:33
 Sankcie
14-11-18 * 21:12
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore