www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @436
Počítadlo


Spam poison

Ja <3 poľské jedlo – informačná kampaň

Kampaň „I love poľské jedlo” je informačná kampaň o bezpečnosti a kvalite poľských potravinárskych produktov

Prebieha paralelne na českom (I love polské jídlo) a na slovenskom trhu. Informačné aktivity boli zahájené predovšetkým ako reakcia na negatívne a vo väčšine prípadov klamlivé správy v českých a slovenských médiách, ktoré spochybňovali bezpečnosť a kvalitu poľských potravín. Niektorí českí a slovenskí štátni úradníci vo svojich komentároch k týmto informáciám spochybňovali fungovanie poľských štátnych úradov zodpovedných za potravinovú bezpečnosť a tiež účinnosť kontrolných systémov potravinovej bezpečnosti Európskej únie.

I love poľské jedlo

Naša kampaň nemá propagačný charakter. Nenúka k nakupovaniu poľských produktov, nehodnotí, že sú lepšie než tie produkované v iných krajinách EÚ. Iba poskytuje informácie, ktoré sa vzťahujú k bezpečnosti a kvalite poľských produktov. V našej kampani by sme tiež českých spotrebiteľov radi informovali, že vysoké bezpečnostné štandardy a kvalita poľských potravín sú do značnej miery výsledkom využitia podpory EÚ na modernizáciu poľského poľnohospodárstva a potravinárskeho odvetvia.

I love poľské jedloV rámci kampane uvádzame skutočnosti, ktoré podľa nás najlepšie odrážajú exportný potenciál poľského hospodársko-potravinárskeho sektora. Faktom je, že sa Poľsko nachádza v čele európskych krajín, ktoré produkujú a exportujú vlastné potravinárske výrobky. Je najväčším exportérom jabĺk a malín. Nachádza sa v prvej desiatke producentov jahôd. Zaujíma šieste miesto na svete v kategórii výrobcov syrov, tých vytvára okolo 70 rôznych druhov. Vďaka hospodárskej transformácii a efektívnejšiemu využívaniu financovania z Európskej únie, a tiež vďaka splneniu prísnych bezpečnostných štandardov výroby, je poľský mliekarenský priemysel jedným z najmodernejších v Európe. Stály nárast exportu poľských potravín, ktoré si svojich odberateľov nachádzajú na najnáročnejších trhoch, svedčí o tom, že spotrebitelia oceňujú ich chuť, kvalitu a bezpečie.

V Poľsku kladieme veľkú váhu na bezpečnosť a kvalitu potravín. Náš národný systém kontroly bezpečnosti potravín je vysoko hodnotený špecializovanými európskymi inštitúciami. Aj napriek neustálemu rastu produkcie a exportu poľských potravín na zahraničné trhy (o 7 % medzi rokmi 2013 a 2014) výrazne klesol počet závažných nedostatkov u nášho hospodársko-potravinárskeho tovaru (o 25 % medzi rokmi 2013 a 2014).1 Potvrdzuje to prestížna správa DuPont, predstavujúca Globálny index potravinovej bezpečnosti (Global Food Security Index 2015), v ktorom sa Poľsko ocitlo medzi štátmi, u ktorých bolo, aj napriek zhoršeniu hodnotenia väčšiny európskych štátov, zaznamenané zlepšenie.2 Za zdôraznenie stojí, že Poľsko na tomto rebríčku dosiahlo najvyššieho hodnotenia (100 bodov/100 bodov) za programy vylepšujúce bezpečnosť potravín.

I love poľské jedloV Poľsku neustále narastá účasť producentov v národných a európskych systémoch kontroly kvality. V ekologickom poľnohospodárstve Poľsko disponuje treťou najväčšou obrábanou plochou. Na európskom zozname regionálnych a tradičných produktov sa v súčasnosti nachádza 37 registrovaných špecialít pochádzajúcich z Poľska, napr. Svätomartinský rožok (Rogal Świętomarciński) alebo v Česku a na Slovensku známy oštiepok (oscypek).

Aktivity naplánované v rámci kampane sa sústredia na PR aktivity, vystupovanie na sociálnych sieťach, v tlači a na prítomnosť na miestnych akciách pod šírym nebom. Majú za cieľ vytvoriť pre Čechov a Slovákov možnosti priamo ochutnať poľské potraviny a individuálne sa presvedčiť o ich hodnotách.

Pod čiarou

Poznámky:

1 Údaje sa týkajú ohlásenia v systéme RASFF v rokoch 2013 a 2014, RASFF annual report 2014.

2 V kategórii „kvalita a bezpečnosť“ Global Food Security Index 2015 Poľsko (75,0 bodov) dosiahlo takmer identického výsledku ako Česká republika – 75,3 bodov, a výrazne vyššieho výsledku než Slovensko (66,2 bodov).

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

I love poľské jedloI love poľské jedlo
– 500 miliónov spotrebiteľov sa nemôže mýliť
– svet miluje poľské potraviny
Čerpané z: I love poľské jedlo

Poľské jedlo, 26. 08. 2015 | Prečítané: 949 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Moje poznámky
07-08-20 * 11:09
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:46
 Re: Tomáš Profant
06-08-20 * 18:14
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore