www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @179
Počítadlo


Spam poison

Intervenčné centrum – projekt práce s páchateľmi rodovo podmieneného násilia

O eliminácii násilia na ženách prostredníctvom práce s páchateľmi

Národná kampaň „Zastavme domáce násilie na ženách“

Mimovládna organizácia Aliancia žien Slovenska v apríli končí projekt, ktorým na Slovensku etablovala intervenčný program pre páchateľov násilia na ženách. V rámci projektu sa programu zúčastnili dve skupiny páchateľov, ktorí si odpykávajú trest v ústave na výkon trestu odňatia slobody.

Realizátorka projektu Aliancia žien Slovenska sa venuje riešeniu problematiky násilia páchaného na ženách od roku 1994. Aktuálnym projektom, ktorým bolo založené „Centrum sociálneho výcviku“ pokračuje v druhej línii svojich aktivít zameraných na elimináciu násilia na ženách prostredníctvom práce s páchateľmi. Systematickému zavedeniu programov sociálneho výcviku pre páchateľov sa Aliancia žien najmä v spolupráci so Zborom väzenskej a justičnej stráže a Koordinačno-metodickým centrom pre rodovo podmienené a domáce násilie venuje od roku 2012.

Súčasťou projektu je popri práci s páchateľmi, ktorí sú aktuálne vo výkone trestu, taktiež podpora ich bývalým aj aktuálnym partnerkám. Kontakt s páchateľmi aj partnerkami umožňuje získať komplexnejší a pravdivejší obraz o realite násilného partnerského vzťahu a jeho vývoja počas priebehu programu.

V rámci projektu boli ako edukatívna pomôcka nakrútené krátke filmy zobrazujúce rôzne situácie násilia v partnerských vzťahoch.

„Páchatelia sa na nich učia identifikovať postoje, zámery, myšlienky a pocity, ktoré v danej situácii vyústia do násilného správania. Tieto princípy potom zosobňujeme na konkrétnych situáciách zo života účastníkov programu, hľadáme alternatívne nenásilné reakcie a precvičujeme si ich použitie,“ objasňuje fungovanie skupiny riaditeľ Centra sociálneho výcviku a tréner Róbert Vavro.

„Veríme, že po implementácii programov pre páchateľov vo výkone trestu odňatia slobody budeme po vyškolení ďalších lektorov môcť rozšíriť naše pôsobenie aj na páchateľov, ktorí ostali na slobode a potrebujú pomoc – návod, ako dokážu svoje správanie v budúcnosti zmeniť,“ dodáva Vavro.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Aliancia žien SlovenskaAliancia žien Slovenska
Mimovládna organizácia, ktorá vznikla v roku 1994, sa venuje monitorovaniu implementácie medzinárodných dokumentov k problematike žien, ich prekladom a vydávaniu. Venuje sa aj konkrétnej práci proti násiliu na ženách. Poskytuje krízové sociálno-právne poradenstvo (SOS linka 0903 519 550 od 9.00 – 17.00 h, v ostatných časoch volajte národnú linku na 0800 212 212), psychologickú a právnu pomoc. Zaoberá sa aj legislatívnymi aspektmi násilia páchaného na ženách.
V roku 2000 Aliancia žien Slovenska zriadila telefónnu linku pre obete domáceho násilia, ktorá sa neskôr rozšírila na krízové centrum. Dnes tu pracujú poradkyne so špecializáciou na domáce násilie, psychologičky, právničky a právnici, a stále sa školia noví odborníci a odborníčky. Keďže sme objavili, že zákony týkajúce sa domáceho násilia, sú nedostatočné, začali sme pripravovať s viacerými právničkami a právnikmi ich novelizáciu. V októbri 2001 boli novely zákonov pripravené a v júni 2002 ich schválil parlament. V tom istom roku a s pokračovaním v roku 2002 vznikla v spolupráci s ďalšími organizáciami kampaň 5. žena, ktorá mala za cieľ informovať verejnosť o probléme domáceho násilia.
Čerpané z: www.alianciazien.sk

Aliancia žien Slovenska, 16. 04. 2017 | Prečítané: 933 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore