www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @558
Počítadlo


Spam poison

Ide strach z amerického prezidenta

Donald Trump je zločinec!

Steven Pinker vydal v roku 2018 knihu Buď svetlo (Enlightenment Now: The Case for Reason, Science, Humanism, and Progress). O knihe sa píše, že ide o obhajobu rozumu, vedy, humanizmu a pokroku. Pinkerova kniha je bohatá na vášnivý odpor voči pesimizmu a nesúhlasu so zaužívaným pocitom, že moderný svet je odsúdený na zánik.

Steven Pinker tvrdí, že dôkladne preštudoval vývoj v minulých storočiach a dospel k jednoznačnému záveru, že život sa ustavične zlepšuje. Podľa Pinkera dnes žijeme dlhšie, zdravšie, bezpečnejšie, šťastnejšie, blahobytnejšie a v mieri.

Myslím, že Pinkerov optimizmus je prehnaný.emotikon

Chcem rozprávať o novodobom vražednom nástroji. Tak ako je Pinker optimista, ja som pesimista, čo sa týka ľudskej povahy. Do moderného sveta dnes patria drony. A jeden dron americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi zatemnil mozog.

Mám chuť mať vášnivý odpor voči americkému prezidentovi! Som maximálne pesimistický ohľadom používania, presnejšie zneužívania, dronov na vražedné účely.

Jedna vec môže človeku slúžiť na dobrý účel, ale môže byť aj veľmi nebezpečná v nesprávnych rukách.

Je to ako s ohňom, ktorý ľudia využijú na spracovanie potravy, ale oheň v rukách podpaľača môže spôsobiť, že zhorí celý les. Je to ako s nožíkom. Môže slúžiť na odkrojenie krajca chleba, a môže byť aj vražedným nástrojom v rukách vraha.

A prezident Spojených štátov amerických je takým vrahom, len namiesto ohňa alebo nožíka použil dron na zavraždenie človeka.

Je až neuveriteľné, že v súčasnosti je už možné z ktoréhokoľvek miesta na Zemi zavraždiť človeka, ktorý sa môže nachádzať aj tisíce kilometrov na inom mieste.

Chytá ma hrôza! Hrôza z doby, keď drony budú slúžiť na časté nájomné vraždy. Z doby, keď niekto pomocou drona zavraždí kohokoľvek, či už človeka, ale i zviera, alebo zasiahne nejaký objekt. Mafiáni si iste zoberú príklad z amerického prezidenta.

emotikon

Útok lietadlami riadenými ľuďmi na „Dvojičky“ v New Yorku v roku 2001 je oproti vojenským dronom slabý odvar. Ľudstvo si zrejme ešte naplno neuvedomuje vražednú silu dronov. Aspoň tak sa mi javia ľudia podľa strohých správ z novín, v ktorých nebadám znepokojenie nad vraždou iránskeho generála Kásema Solejmáního.

Steven Pinker dospel k jednoznačnému záveru, že život sa ustavične zlepšuje. A ja som dospel k záveru, že ľudia ustavične zdokonaľujú vražedné nástroje. Kam sa hrabú nacisti s plynovými komorami? Alebo s tankmi počas 2. svetovej vojny!!! Americký prezident ukázal svetu, kto je tu prvý! Jeho smutne preslávené slová sú: „America first!“ Veru, 45. prezident USA je kresťan, len zabudol na kresťanské Desatoro. Nezabiješ!!! Trump si namýšľa, že Ameriku ochraňuje sám boh (v ktorého verí)!

Pinker si myslí, že žijeme v mieri. Ako kde! Americký prezident žije vo vojne. Vo vojne proti svetu! Správa sa, ako keby bol božím služobníkom, pod božou ochranou. Tak suverénne dal príkaz na zavraždenie iránskeho generála Kásema Solejmáního, ktorý sa nachádzal v čase vraždy v Iraku na bagdadskom letisku. Vražedným nástrojom bol dron typu MQ-9 Reaper, ktorý možno riadil iba dvojčlenný personál, ktorý mohol sedieť aj vo vzdialenosti tisícok kilometrov od miesta činu.

Dron typu MQ-9 Reaper

Dron typu MQ-9 Reaper. (Fotografia je z Francúzska, bezpilotné lietadlo vyrábané v USA začalo využívať aj niekoľko európskych členských štátov NATO.) Zdroj: Maquette72.

Odkaz Stevenovi Pinkerovi: Nežijeme v mieri! Nežijeme bezpečnejšie! Nežijeme šťastnejšie!

Žijeme v pohnutej dobe, keď nie sme si istí hodinou, kedy zomrieme… keď nie sme si istí miestom, kde zomrieme. Drony môžu kohokoľvek kedykoľvek a kdekoľvek zasiahnuť!!!

Americký prezident Donald Trump je dnešný Frankenstein.emotikon

Len na rozdiel od románového Frankensteina americký prezident Donald Trump ničí život a na vraždu nevyužíva bytosť podobnú človeku, ale stroj, bezpilotné lietadlo, ktorému dnes hovoríme dron.

Pozor! Drony sa už vyrábajú aj miniatúrne. Ako včielky. Človeka „pichne“, „bodne“, a človek zomrie nepozorovane.

Ej, Pinker, Pinker!!!emotikon

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 06. 01. 2020 | Prečítané: 112 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (17 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore