www.humanisti.sk
www.billa.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @850
Počítadlo


Spam poison

I. ZOH mládeže v Innsbrucku

Na I. ZOH mládeže v Innsbrucku 13. – 22. januára 2012 bude Slovensko reprezentovať 30 športovcov

I. ZOH mládeže v Innsbrucku 13. – 22. januára 2012Rovných 30 športovcov v 4 športoch bude reprezentovať Slovensko na historicky prvých zimných olympijských hrách mládeže (ZOHM), ktoré sa 13. – 22. januára 2012 uskutočnia v rakúskom Innsbrucku. Vo výprave budú 4 biatlonisti, 2 bežci na lyžiach, 2 zjazdári, 5 sánkari a 17-členné družstvo hokejistiek. Nomináciu slovenskej výpravy na I. ZOHM v Innsbrucku schválil 15. decembra výkonný výbor SOV. Všetci nominovaní splnili kritériá medzinárodných športových federácií.

Celá výprava bude mať 46 členov – okrem športovcov v nej budú 3 členovia vedenia na čele s viceprezidentom SOV pre mládež Vladimírom Millerom (viedol aj výpravu na I. OH mládeže v auguste 2010 v Singapure), 12 členov sprievodu športových skupín (tréneri, servismani a lekárka hokejistiek, ktorá sa bude starať o celú výpravu) a národná ambasádorka tohto podujatia Petra Gantnerová. Mimo výpravy budú ďalší 4 členovia servisných tímov s akreditáciou extra officials.

Vo výprave sú v úlohách trénerov dvaja účastníci ZOH – biatlonista Marek Matiaško a sánkar Walter Marx ml. Ďalší dvaja budú pôsobiť s akreditáciou extra officials – biatlonista Peter Zelinka a bežec na lyžiach Michal Malák.

Zraz všetkých členov výpravy sa uskutočnil dnes v hoteli Gate One v Bratislave. Zajtra, 10. januára 2012 o 10.00 h, sa uskutoční sľub účastníkov výpravy do rúk prezidenta SOV p. Františka Chmelára. Okolo 12.00 h sa predpokladá odchod výpravy autobusom do Innsbrucku.

Na I. ZOH mládeže v Innsbrucku by sa celkove malo zúčastniť 1 058 športovcov vo veku 15 – 19 rokov zo 78 krajín sveta. Súťažiť budú v 63 disciplínach všetkých 7 zimných olympijských športov. Neoddeliteľnou súčasťou I. ZOHM bude rovnako ako pri letnej premiére olympijských hier mládeže v Singapure 2010 kultúrno-vzdelávací program (CEP).

Slávnostný otvárací ceremoniál v areáli pod skokanskými mostíkmi na Bergiseli sa uskutoční v piatok 13. januára 2012. So slovenskou zástavou na ňom podľa rozhodnutia VV SOV bude pochodovať bežec na lyžiach Andrej Segeč.

Zloženie slovenskej výpravy na I. ZOH mládeže v Innsbrucku

VEDENIE VÝPRAVY

Vedúci: Vladimír Miller, zástupca vedúceho: Boris Demeter, administrátorka: Ivana Motolíková

NÁRODNÁ AMBASÁDORKA

Petra Gantnerová

BIATLON

Športovci (4): Peter Oravec (ročník 1995), Ondrej Kosztolányi (1995), Ivona Fialková (1994), Nikola Lapinová (1995), tréner: Marek Matiaško, servisman: Roman Reguly, extra official: Peter Zelinka

BEH NA LYŽIACH

Športovci (2): Andrej Segeč (1994), Barbora Klementová (1994), tréner: František Novodomec, servisman: František Klement, extra official: Michal Malák

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Športovci (2): Roman Murín (1995), Petra Vlhová (1995), tréner: Roman Murín st., servisman: Ivan Iľanovský, extra official: Boris Vlha

SÁNKOVANIE

Športovci (5): Jozef Čikovský, Patrik Tomaško, Jozef Petrulák (všetci 1995), Nikola Drajnová (1994), Tatiana Žifčáková (1995), tréner: Walter Marx ml., extra official: Štefan Čapko

ĽADOVÝ HOKEJ

Športovkyne (17): Romana Kiapešová, Viktória Frankovičová, Dominika Takáčová, Ľubica Štofanková, Diana Pápešová, Silvia Vojtková, Nikola Kaliská, Nikoleta Řezánková, Katarína Luptáková, Rory Andrea Petrišinová, Mária Rajtárová, Júlia Švagerková, Zuzana Kubaliková, Jana Kubaliková, Ľubica Levčíková, Martina Matisková, Miroslava Vaváková (všetky 1994), tréneri: Stanislav Kubuš, Peter Gapa, manažérka: Zuzana Zetková, lekárka (zároveň pre celú výpravu): Andrea Španírová, masér a kustód: Ľubomír Baka

Pripravil: Ľubomír Souček, manažér mediálnej komunikácie SOV

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slovenský olympijský výbor
Súčasný Slovenský olympijský výbor vznikol na ustanovujúcom zasadnutí 19. decembra 1992.
SOV riadi olympijské hnutie v Slovenskej republike a má postavenie a oprávnenie národného olympijského výboru podľa Olympijskej charty a v súlade s ňou. SOV bol uznaný za národný olympijský výbor Slovenskej republiky rozhodnutím Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na jeho 101. zasadnutí 24. septembra 1993.
Poslaním SOV je šíriť a popularizovať základné princípy olympizmu, a tak prispievať k harmonickému rozvoju človeka a vzájomnému porozumeniu a priateľstvu medzi národmi a k prehlbovaniu mierového spolužitia.
Čerpané z: www.olympic.sk

SOV, 09. 01. 2012 | Prečítané: 1477 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (717 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1257
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Čítam
29-09-20 * 15:22
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore