www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @650
Počítadlo


Spam poison

Humanistický mučeník

Náboženskí fundamentalisti v Sýrii zastrelili 15-ročného mladíka pred zrakmi jeho rodičov kvôli tomu, že bol neveriaci

Tak ako majú kresťania svojich mučeníkov, ktorí zomreli za náboženskú vieru, tak aj humanisti majú svojich mučeníkov, ktorí zomreli za svoje presvedčenie, za svoj svetonázor.

Jedným z nich je 15-ročný mladík zo Sýrie, Mohamed Kataa (Mohammad Qataa).

Mohamed Kataa

Živil sa ako pouličný predajca kávy v robotníckej štvrti Šaár (Shaar) v meste Halab (Aleppo). Počas predaja v sobotu 8. júna 2013 viedol vážnu polemiku, pri ktorej povedal:

„Aj keby prorok Mohamed zostúpil (z neba), veriacim sa nestanem!“

O jeho názore sa dozvedeli militantní moslimovia, ktorí ho odviedli na neznáme miesto, kde ho mučili (na tele mal stopy po bičovaní), a v nedeľu ráno ho priviedli späť, a pred zrakmi rodičov ho verejne popravili.

Jeden z členov týchto militantných moslimov povedal:

„Šľachetní občania mesta Halab – neveriť v Boha je popretím idey jedného Boha, a kto spochybňuje proroka Mohameda, spochybňuje aj ideu jedného Boha. Kto takto hreší, bude takto potrestaný…“

A potom vystrelil zo samopalu dve guľky, jedna mu zasiahla hlavu, a druhá krk. Militanti nastúpili do auta a odišli.

Špekuluje sa, že militanti patrili do islamského hnutia Islamský štát v Iraku a Sýrii (Islamic State of Iraq and Syria), ktorý vznikol spojením Islamského štátu v Iraku a sýrskej vojenskej organizácie An-Nusrá (Front an-Nusrá), napojenej na teroristickú organizáciu Al-Káida.

Tento otrasný zločin odsúdil aj predstaviteľ Sýrskeho strediska pre ľudské práva – Syrian Observatory for Human Rights (SOHR), Rami Abdulrahman:

„Naša organizácia (SOHR) nemôže ignorovať takéto zločiny, ktoré slúžia len nepriateľom revolúcie a nepriateľom ľudskosti.“

Humanisti, majte na pamäti nedeľu 9. 6. 2013. V ten deň bol zavraždený odvážny mladík, ktorý ani pod hrozbou smrti nezmenil svoj názor, a nepodvolil sa náboženskému teroru.

Steven Weinberg raz povedal:

„Či s náboženstvom, alebo bez neho, dobrí ľudia sa môžu správať dobre a zlí ľudia zle; ale aby dobrí ľudia robili zle – na to treba náboženstvo.“

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján Parada, 10. 06. 2013 | Prečítané: 3436 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Sloboda a Solidarita (SaS)
SaS
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom