www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @869
Počítadlo


Spam poison

Hudobný festival Punkáči deťom 2010

Piešťany (areál Lodenica) 23. 7 – 25. 7. 2010

Hudobný festival Punkáči deťom

Už viac ako tri roky ubehli od zrodu odvážnej myšlienky, ktorá napadla dvoch mladých ľudí. V dobe, kedy je slovo „brať“ na prvom stupni rebríčka hodnôt; v dobe, keď si máme pomáhať, sa každý jeden otočí chrbtom; v dobe, kedy sa ešte stále ukazuje prstom na ľudí, ktorí či už výzorovo alebo názorovo nespadajú do škatuliek tejto spoločnosti, sa zrodil nápad obrátiť a vytrhnúť list z toho neviditeľného šlabikára, podľa ktorého nás súdi väčšina z vás a ukázať vám, že aj „takí“ ako my vedia pomôcť, kde je to ozaj potrebné!

Hudobný festival Punkáči deťom 2010

Benefičný hudobný festival Punkáči deťom 2010 je už tretím ročníkom. Z malého skromného festivalíku, ktorý sa konal prvý krát v meste Brezová pod Bradlom, kde vystúpilo 18 kapiel sa stal momentálne najväčší punkový festival na Slovensku. Tretí ročník má pre návštevníkov pripravený prívetivejší areál (Piešťany – areál Lodenica), ktorý sa spája aj s lepšou dostupnosťou festivalu. Dve pódia, na ktorých vystúpi viac ako 50 nielen domácich, ale aj zahraničných kapiel, ktoré sa zrieknu honoráru za vystupovanie a prídu podporiť zbierku na pomoc deťom v ohrození.

Medzi kapely, ktoré vystúpia na festivale patria také zahraničné mená ako Skarface (Francúzsko), The Twinkles (Taliansko) či Overflow (Chorvátsko). Z domácich, medzi ktorých radíme samozrejme aj bratov Čechov, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou každého ročníka, sú známe tváre a kultové kapely tejto hudobnej scény a to: N.V.Ú, Ex-Tip, Totální Nasazení, HT, Načo Názov, Začiatok Konca, Karpina, Ilegality, Punkreas, Degradace, Odpad, Nekultúra, Punk Floid, Sitňan… a mnoho ďalších. Tak ako každý rok, tak i tento rok festival neponúka fanúšikom iba punk, ale i ska/reggae (Karavana, Sakumprásk, Fuera Fondo, Ska3x…), poprípade rockabilly (Devil Street 13). Kompletný zoznam kapiel, rozpis chystaných atrakcií (každoročné súťaže, zbierka hračiek pre deti, kočovná čajovňa, predajné stánky, stolný futbal…) a bližšie informácie o festivale nájdete na oficiálnej stránke festivalu Punkáči deťom.

Festival Punkáči deťom neurazil ešte dlhú cestu, ale za 3 roky existencie tejto myšlienky prekonal veľa. Festival, tak ako aj organizačný štáb narástol niekoľko násobne a celoročne sa všetci podieľajú na skvalitnení a vylepšení tohto nápadu. Nechceme od vás prázdne sms-ky a finančné zbierky, ktoré sa zatúlajú ktovie kam a nik vám nepovie ani ďakujem. Chceme, aby ste sa zúčastnili všetci tí, ktorým problém bezbranných detí nie je ľahostajný. Tak ako my, tak aj deti, pre ktoré výťažok z tohto festivalu putuje, vám týmto festivalom chceme niečo vrátiť a poďakovať. V dobe, kedy vám nikto nedá nič zadarmo, že ste prišli, zabavili sa a tým podporili aspoň malú iskierku radosti v očiach chorých, týraných, zneužívaných, postihnutých detí alebo detí, ktoré sa ocitli v ohrození zdravia a života.

Vstupenky na festival sa dajú zakúpiť v predpredaji v sieti Ticketportal.
Cena vstupného sa bude postupne zvyšovať, a to nasledovne:
od 1. 7. do 22. 7. 2010 – 18 €
na mieste: 2 dni – 20 €
na mieste: sobota – 11 €

Účinkujúci:
Skarface (Francúzsko), Overflow (Chorvátsko), The Twinkles (Taliansko), HT, Totálni Nasazení, N.V.Ú., Karpina, Začiatok Konca, Hasiaci Prístroj, EX-TIP, Volant, Vision Days, Spínací Špendlík, Sex Deviants, Karavana, Načo Názov, Ilegality, Punkreas, Street Spirit, Comédya, Degradace, Kaktus, Problém 5, Odpad, Padla na Hlavu, Proti Směru, Kohout plaší smrt, Fucking World, Nežfaleš, The Fialky, Aqva Silentia, Zakázaný ovoce, Nekultúra, Dimenzia X, Mišý šramot, Punk Floid, SKA3X, ŠHT, Zhoda náhod, Sitňan, Anonym kids, Devil street 13, Ska3x, Fuera Fondo, Hospital Bukra, Lost Souls, Cenzúra, The Kľemones, The Bullboxers, Smola a Hrušky, Sakumprásk, Falešní Obvinení, S.R.O. a ďalší…

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Andrej Siget (sigino)
– konateľ  a zakladateľ  festivalu PUNKÁČI DEŤOM
– vo voľnom čase sa venuje hudbe, cestovaniu, priateľom. Hudba je však jeho najväčším koníčkom. Organizuje koncerty, festivaly, manažuje kapely a pod. Veľmi ho to baví, avšak ho mrzí, že sa týmto koníčkom nedokáže živiť. Rád pomáha ľuďom a ako odmena mu stačí poďakovanie…
Čerpané z: Punkáči deťom

Súvisiace články:
Hudobný festival Punkáči deťom 2011 (09.07.2011)

Andrej Siget, 06. 07. 2010 | Prečítané: 2718 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (11 hl.)
 
Nie (8 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 19
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore