www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @150
Počítadlo


Spam poison

Hraj, spievaj, tancuj…

Folklórna sobota v skanzene

Srdečne pozývame v sobotu 5. septembra 2020 na folklórny program Regionálnej súťažnej prehliadky hudobného folklóru dospelých Hraj, spievaj a tancuj… a program šiesteho ročníka Rusínskeho folklórneho festivalu. Ďakujeme, že prídete do skanzenu podporiť nositeľov kultúrnych tradícií regiónu… a nezabudnete si rúška. Želáme bezpečný a príjemný umelecký zážitok.

Regionálna súťažná prehliadka hudobného folklóru dospelých interpretov z regiónu horného Zemplína prebieha v rámci kultúrno-osvetových činností Vihorlatského múzea v Humennom v sobotu 5. septembra v Expozícii ľudovej architektúry a bývania – skanzene Vihorlatského múzea v Humennom so začiatkom o 13. hodine. Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Regionálna súťaž hudobného folklóru dospelých 2020 prebieha v kategóriách sólo a duo spev, vystúpia spevácke skupiny, ľudové hudby a sólisti inštrumentalisti. Účinkovanie súťažiacich vo veku nad 15 rokov prebieha v krojovom oblečení príslušnej oblasti regiónu. Súťažný repertoár účastníkov v jednotlivých kategóriách pozostáva výhradne z folklórneho materiálu oblasti horného Zemplína – z okresov Humenné, Snina, Medzilaborce, prípadne priľahlých oblastí regiónu v rámci Slovenska.

Folklórny program v autentickom prostredí expozície ľudovej architektúry a bývania, ako jeden z mnohých pripravovaných múzejných projektov, je vkladom Vihorlatského múzea v Humennom k podporným aktivitám ku Dňu európskeho kultúrneho dedičstva (14. september). Dlhodobým zameraním múzejných aktivít je podpora, prezentácia a uchovávanie hmotného a duchovného kultúrneho dedičstva v rámci budovania vzdelanostnej spoločnosti.

Rusínsky folklórny festival


V programe 6. ročníka pokračovania Rusínskeho folklórneho festivalu sa predstavia známi nositelia kultúrnych tradícií regiónu horného Zemplína, poprední účastníci a laureáti mnohých folklórnych prehliadok, členovia miestnych folklórnych skupín a sólisti z radov dospelých a detských interpretov. Pestrý ľudovoumelecký hudobný, spevácky a tanečný program účastníkov z okresov Humenné, Snina a Medzilaborce začína o 15. hodine 5. septembra 2020 v Expozícii ľudovej architektúry a bývania – skanzene Vihorlatského múzea v Humennom.

Podujatie podporili Rusínska obroda na Slovensku a mesto Humenné. Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín a Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Regionálnu pestrosť v umeleckom i krojovom predstavení prezentujú folklórne súbory Vihorlat Snina, Chemlon Humenné a detský folklórny súbor Chemloňáčik Humenné, spevácke skupiny dospelých Vešela Ľubiša z Ľubiše, Zornica a Hačure z Humenného a dievčenská spevácka skupina Bosoročky z Humenného, ako aj sólisti Ľudovít Džubák, Vanda Marinčáková, Janka Magurová, Ľudmila Kvašná, Mirka Chomová, Trio Zornica, Michal Sijka a mnohí ďalší.

Folklórnym programom sa Vihorlatské múzeum v Humennom pripája k odkazu Dňa európskeho kultúrneho dedičstva (14. september), ktorého tohtoročným mottom je Dedičstvo minulosti a vzdelávanie. Dramaturgia festivalového programu preto buduje na autentickosti, spontánnosti a rôznorodosti ľudovej tradície v umeleckom prejave. Svojim posolstvom uchovávať, prezentovať a podporovať regionálne kultúrne tradície ako súčasť európskeho kultúrneho dedičstva sa múzeum prostredníctvom svojich aktivít usiluje byť miestom, kde je vzdelávanie dostupnejšie a je súčasťou prirodzených aktivít návštevníka.

Mgr. Jana Fedičová
Vihorlatské múzeum v Humennom

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Vihorlatské múzeumVihorlatské múzeum v Humennom
Námestie slobody č. 1
066 01 Humenné
Čerpané z:
www.muzeumhumenne.sk

Vihorlatské múzeum, 04. 09. 2020 | Prečítané: 125 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (713 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (168 hl.)
 
Rozhodne nie (180 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1245
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore