www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @283
Počítadlo


Spam poison

Hodina Zeme nebola len o zhasnutí svetiel na hodinu

Známe tváre sa zapájajú do svetovej eko výzvy aj naďalej!

188 krajín sveta sa v sobotu zapojilo do Hodiny Zeme! Presne od 20.30 do 21.30 sa nielen v Bratislave zhasli svetlá mestských dominánt, ale túto myšlienku podporili aj rôzne slovenské mestá a pamiatky. Slovensko sa tak už po deviaty raz zapojilo do najväčšej svetovej kampane na ochranu životného prostredia HODINA ZEME. Iniciatíva WWF Slovensko však nekončí a vyzýva aj prostredníctvom známych tvári k lepšiemu eko mysleniu.

Cieľom WWF (Svetového fondu na ochranu prírody) je upriamiť pozornosť na problémy životného prostredia a ohrozenie prírodných zdrojov našej planéty. Hodina Zeme patrí medzi najväčšie celosvetové akcie so zapojením širokej verejnosti. Spolupatričnosť vyjadruje každoročne zhasnutím svetiel viac ako miliarda ľudí na celom svete.

Hodina Zeme a svetová výzva

Každý rok sa nesie Hodina Zeme s EKO mottom, tentoraz však prišli s výzvou. Zapojiť sa môže každý, a to tým, že na papier napíše odpoveď na otázku: „Čo si ochotný spraviť pre našu Zem?“ Táto výzva oslovila nielen okoloidúcich ľudí na Primaciálnom námestí počas Hodiny Zeme, ale čoraz viac známych tvári sa zapája a podporuje túto myšlienku.

„Je veľa možností ako žiť ekologicky, len my ľudia pomaly zabúdame na dopad, ktorý spôsobíme, čo i len vyhodeným plastovej fľaše v lese pri obyčajnej prechádzke. Som nesmierne rád, že som mohol byť súčasťou Hodiny Zeme a svojou výzvou chcem motivovať aj ostatných. Už len to, že upozorníme na to, čo pomôže našej Zemi, je veľký krok vpred. Tento rok sme sa s našou ECO TOUR zamerali najmä na znečistenie a prebytočné plytvanie vody, verím, že aj táto problematika sa bude riešiť, keďže naše Slovensko je krásna krajina, tak by bola škoda, keby sme si ju sami znečisťovali,“ hovorí spevák a muzikálový herec Thomas Puskailer.

Do výzvy sa zapojili aj mená ako herci Lukáš Frlajs, Martin Madej, speváčky Veronika Strapková a Ronie, klipový režisér Adrián Kutný, filmový herec a režisér Michal Nemtuda, rádiový spíkri Binďo, Becca, Miška Kertészová, Michaela Kicková, husľový virtuóz Filip Jančik, raper Majself, spevák Opak, DJ Jay Perun, prominentný šéfkuchár Daniel Hrivňák či modelka Soňa Štefková.

V rámci sobotného programu boli pripravené štyri stanovištia, kde sa hravou formou dozvedeli malí aj dospelí, ako sa k našej planéte správať ekologickejšie. V stánku o. z. Skrášlime Slovensko si vyskúšali zasadiť zeleň, ako kreatívne využiť odpad ponúkol stánok OLO a zašportovať si ľudia mohli v stánku BILLA Slovensko, kde dostali aj čerstvú ovocnú odmenu. Organizátor WWF Slovensko tradične poukáže na myšlienku podujatia, čo všetko a viac sa dá pre našu Zem urobiť. Pre všetkých, ktorí prišli na Primaciálne námestie podporiť Hodinu Zeme, bola vyrobená špeciálna fotostena, prostredníctvom ktorej mohol každý objať našu planétu. Vyvrcholením Hodiny Zeme bolo zhasnutie svetiel, celosvetovo načasované na 20.30 až 21.30.

„Hodina Zeme neznamená len zhasínanie svetiel na hodinu raz za rok, ide o podporu myšlienky a uvedomelosť ľudí, ako naša planéta trpí, keď sa voči prírode nesprávame zodpovedne. Príroda je základom nášho života a od prírodných zdrojov, ktoré nám planéta poskytuje, sme priamo závislí. V súčasnosti tlačí ľudstvo prírodné systémy na okraj a Hodina Zeme je preto šancou využiť silu jednotlivcov a požadovať zmenu v myslení a konaní. Tento ročník nesie heslo #connect2earth, tak sa spojme na Slovensku pre našu Zem a doprajme jej lepšiu budúcnosť!“ uzatvára riaditeľka WWF Slovensko Miroslava Plassmann.

Hodina Zeme v číslach

Prvý ročník Hodiny Zeme sa konal v roku 2007 v Sydney v Austrálii, kde sa na hodinu do tmy ponorila slávna budova austrálskej opery a do kampane sa zapojili vyše 2 milióny ľudí. Odvtedy tento projekt podporili tie najväčšie metropoly po celom svete a v poslednú marcovú sobotu sa spája myšlienka so skutkom. V určenú hodinu vypnú tieto mestá centrálne svetlá. Číslo 188 je tohoročný počet zapojených krajín, ktoré vyjadrili svoje odhodlanie napraviť klimatické zmeny a pomôcť našej planéte.

WWF Slovensko

Panda Symbol WWF – World Wide Fund For NatureWWF Slovensko je súčasťou Dunajsko-karpatského programu, ktorého hlavnými prioritami je ochrana vôd a lesov, ako aj chránených druhov zvierat. V spolupráci s ďalšími mimovládnymi organizáciami bojuje na Slovensku za zastavenie nevhodných malých vodných elektrární, adekvátnu ochranu našich najvzácnejších lesov, či zohľadňovanie ekologických koridorov pre migrujúce zvieratá pri výstavbe diaľnic.

Foto (koláže):

Hodina ZemeHodina ZemeHodina Zeme

Foto (influenceri na Slovensku):

Ronie, speváčkaDaniel Hrivňák, prominentný šéfkuchárMajself, raperThomas Puskailer, muzikálový spevák a herec
Martin Madej, spevák a herecVeronika Strapková, speváčka a herečkaJay Perun, DJOpak, spevák
Binďo, moderátor a spíker rádia Europa 2Michaela Kertészová, moderátorka a spíkerka rádia Europa 2Adrián Kutný, režisér hudobných videoklipovSoňa Štefková, modelkaMichaela Kicková, spíker rádia VIVA
Filip Jančik, husľový virtuózMichal Nemtuda, režisér a herecJana Gregorovičová, CSR BILLA Slovensko
Maroš Mačucha, o. z. Skrášlime SlovenskoBecca, moderátor Parkoonline + spíker rádia Europa 2Manažér Mondieu LaboratorieSamuel Hošek, spevák

Vysvetlivka: Influencer je vo všeobecnosti osoba, ktorá vďaka svojmu vlastnému médiu dokáže komunikovať so svojím publikom, ktoré ju aktívne sleduje. Influencerov môžeme rozdeliť do týchto 4 skupín: bloger, youtuber (vloger), celebrita a instagramer. Zdroj: Influenceri na Slovensku.

Fotografie z Hodiny Zeme 24. marca 2018:

Autorka fotografií: Katarína Šlesarová.

Hodina Zeme 24. marca 2018 (1)Hodina Zeme 24. marca 2018 (2)Hodina Zeme 24. marca 2018 (3)Hodina Zeme 24. marca 2018 (4)
Hodina Zeme 24. marca 2018 (5)Hodina Zeme 24. marca 2018 (6)Hodina Zeme 24. marca 2018 (7)Hodina Zeme 24. marca 2018 (8)
Hodina Zeme 24. marca 2018 (9)Hodina Zeme 24. marca 2018 (10)Hodina Zeme 24. marca 2018 (11)Hodina Zeme 24. marca 2018 (12)
Hodina Zeme 24. marca 2018 (13)Hodina Zeme 24. marca 2018 (14)Hodina Zeme 24. marca 2018 (15)Hodina Zeme 24. marca 2018 (16)
Hodina Zeme 24. marca 2018 (17)Hodina Zeme 24. marca 2018 (18)Hodina Zeme 24. marca 2018 (19)Hodina Zeme 24. marca 2018 (20)
Hodina Zeme 24. marca 2018 (21)Hodina Zeme 24. marca 2018 (22)Hodina Zeme 24. marca 2018 (23)
Hodina Zeme 24. marca 2018 (24)Hodina Zeme 24. marca 2018 (25)Hodina Zeme 24. marca 2018 (26)Hodina Zeme 24. marca 2018 (27)
Hodina Zeme 24. marca 2018 (28)Hodina Zeme 24. marca 2018 (29)Hodina Zeme 24. marca 2018 (30)Hodina Zeme 24. marca 2018 (31)
Hodina Zeme 24. marca 2018 (32)Hodina Zeme 24. marca 2018 (33)Hodina Zeme 24. marca 2018 (34)
Hodina Zeme 24. marca 2018 (35)PR manažérky z agentúry PRime time

Vložila: Jana Trellová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

PRime timePRime time
Agentúra PRime time bola založená v roku 1998. O dva roky neskôr sa stala členom Asociácie PR agentúr na Slovensku (APRSR). Od svojho vstupu do tejto asociácie patrí medzi TOP 5 agentúr podľa prijatých honorárov. Od roku 2005 je PRime time súčasťou medzinárodnej siete PR agentúr Weber Shandwick.
Čerpané z: www.primetime.sk

PRime time, 28. 03. 2018 | Prečítané: 806 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore