www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @863
Počítadlo


Spam poison

Hnutie za Priamu Demokraciu vyzýva k podpore petície Európania proti vojne

Hnutie za Priamu Demokraciu sa pripojilo k celoeurópskej petícii Európania proti vojne a vyzýva všetkých mierumilovných občanov, aby podporili jej požiadavky. Dajú tým najavo vrcholným politikom Európskej únie, že sa nechcú podieľať na podnecovaní vojnovej hystérie.

„Svet sa ešte nezmenil. Svetové mocnosti stále usilujú o posilňovanie vplyvu v rôznych častiach sveta a neštítia sa k tomu použivať rozdúchavanie vojnových konfliktov. Na Ukrajine tomu nie je inak. USA a Rusko tam súperí o svoj vplyv a je veľmi alarmujúce, že sa do toho Európska únia nechala zatiahnuť. Európski občania sa tomu musia rázne postaviť, inak hrozí nebezpečenstvo veľkého konfliktu.

Je potrebné odmietnuť doterajšie postupy všetkých síl, ako z jednej tak z druhej strany, ktoré znemožňujú urovnanie konfliktu na Ukrajine mierovou cestou. Sme Európania a musíme dať jasný odkaz politikom EÚ a v NATO, že nesúhlasíme s ich tzv. „obranou demokracie“ na Ukrajine pomocou vojenskej podpory ukrajinskej polofašistickej vláde alebo zavádzaním sankcií proti Rusku,“ uvádza hovorca Hnutia za Priamu Demokraciu Ladislav Štítkovec.

HzPD podporuje požiadavky petície Európania proti vojne, ktorá má za cieľ aktivizovať Európanov k silnému protestu proti doterajšiemu prístupu politických špičiek EÚ k riešeniu krízy na Ukrajine. Petícia je adresovaná predsedovi Európskeho parlamentu.

Člen petičného výboru Milan Daniel upozornil na správu Amnesty International, z ktorej vyplýva, že sa obe strany ukrajinského konfliktu dopúšťajú vojnových zločinov. Podľa nej jedných vojnových zločincov podporuje Rusko, druhých Európska únia a rolu Ruska v prebiehajúcej občianskej vojne môžeme ovplyvniť len nepriamo, najlepšie prostredníctvom diplomatických rokovaní. Sme však občanmi Európskej únie, Európania a môžeme na Európsku komisiu vytvoriť tlak, ktorý odmietne akúkoľvek vojenskú podporu nelegitímnej vláde krajiny, ktorá zabíja vlastných občanov. Petícia požaduje vyšetrenie a potrestanie všetkých vojnových zločinov a akékoľvek sankcie považuje za kontraproduktívne.

„Je alarmujúce, že sa vôbec nezaoberáme situáciou ľudí postihnutých humanitárnou katastrofou. Je nám jedno, kto z Ukrajiny uteká – neuteká totiž správnym západným smerom – a vôbec pri tom nevykrikuje, aký je Putin darebák a zločinec. Je nám jedno, koľko ľudí je bez vody – koľko ich potrebuje materiálnu pomoc – o pomoci psychologickej ani nehovoriac,“ dodáva k tomu jeden z tvorcov textu petície, člen HzPD, Marek Řezanka.

Hnutie za Priamu Demokraciu odmieta sankcie EÚ a USA proti Rusku a ich súčasné rozširovanie na základe nepresvedčivých dôvodov, ktoré samozrejme vyvolávajú protisankcie z ruskej strany. Tento spôsob riešenia konfliktu nesmeruje k jeho urovnaniu, ale naopak k eskalácii.

Hnutie zároveň vyzýva vládu Českej republiky, aby sa zasadila o mierové rokovania na všetkých úrovniach k vyriešeniu krízy na Ukrajine, a aby nepodliehala vojnovej hystérii navyšovaním výdajov na zbrojenie a podporou rozširovania vojenských základní na východe.

„Za každou vojnou sú nejaké záujmy. Nie sú to ale záujmy obyčajných ľudí. Tí si vojnu neprajú a doplácajú na rozhodnutie politikov. Občania na Ukrajine majú právo sa rozhodnúť v slobodných voľbách a v referendách, akým smerom sa bude uberať ich budúcnosť. Zinscenovaný Majdan im v tom zabránil a rozpútal občiansku vojnu. Je preto potrebné, aby sme im pomohli túto cestu dokončiť. Jednou z mála možností je podpora petície Európania proti vojne,“ dodáva na záver hovorca HzPD Ladislav Štítkovec.

Za Hnutie za Priamu Demokraciu
Ladislav Štítkovec, hovorca

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Hnutie za priamu demokraciu
– našim cieľom je spoločnosť slobodných a solidárnych občanov, založená na ich vzájomnej rovnosti, spolupráci a pomoci potrebným
Čerpané z: www.hzpd.cz

Súvisiace články:
Európania proti vojne (14.09.2014)

HzPD, 14. 09. 2014 | Prečítané: 956 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: 1 %
15-11-19 * 16:47
 Re: Európska únia
10-11-19 * 09:32
 Re: Dobrý záber
04-11-19 * 21:10
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore