www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @845
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Hlasujte a pomôžte školám vyrásť

Spúšťame nový grant pre školy Menu pre zmenu

Akčný deň, škola na Einsteinovej ulici v BratislaveCEEV Živica s finančnou podporou Nadácie Tesco podporí prostredníctvom grantového programu Menu pre zmenu desať inovatívnych školských projektov, vedúcich k pozitívnej zmene v oblasti zodpovedného stravovania na školách. Projekty budú podporené celkovou sumou 5 000 €. Školy môžu o finančnú podporu žiadať do 4. júna 2017.

Grantový program Menu pre zmenu je určený pre materské, základné a stredné školy.

„Chceme, aby sa školy pozreli na potraviny z úplne nového pohľadu a postupne odhaľovali príbehy, skrývajúce sa za jedlom. Prečo na Slovensku kupujeme zemiaky z Peru a čo to znamená pre zdroje pitnej vody v tejto krajine? Ako vyzerá život detských robotníkov na kakaových plantážach a čo môžeme spraviť, aby sa ich situácia zlepšila? Tieto otázky sú veľmi aktuálne a my chceme pomôcť školským komunitám, aby na ne spoločne hľadali odpovede a prispeli k zodpovedným riešeniam,“ uvádza manažérka grantového programu Dorota Martincová z Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica.

„Ďalším rozmerom programu je podporiť princípy zapojenia, spolupráce a zodpovednosti za dianie v škole. Veríme, že žiaci spoločne s rodičmi a nepedagogickým personálom môžu meniť „klímu“ v škole a prispieť svojimi nápadmi, či aktivitami. Je pre nás dôležité, aby sa všetci spojili a pracovali na svojom cieli,“ dodáva Martincová.

V programe sa chceme venovať témam ako plytvanie potravinami, vzťahy medzi farmármi a konzumentmi, palmový olej, environmentálne a etické problémy zvyšujúcej sa spotreby mäsa a živočíšnych potravín, podmienky výroby a spracovania potravín – intenzívne poľnohospodárstvo, BIO a podobne.

Škála projektových nápadov môže byť široká, vždy však bude zahŕňať praktickú činnosť žiakov v škole, jej areáli alebo blízkom okolí, prípadne aj v prospech lokálnej komunity, kde žijú. Dôraz by sa mal klásť na vzdelávanie, informovanie, konkrétne výsledky a zmeny, ktoré budú udržateľné aj po skončení projektu.

Školy môžu zasielať svoje projekty prostredníctvom formulára na stránke www.menuprezmenu.sk.

Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica

Nadácia Tesco

Autorom fotografie „Akčný deň, škola na Einsteinovej ulici v Bratislave“ je František Halás.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ŽivicaCentrum environmentálnej a etickej výchovy Živica
Živica je mimovládna nezisková organizácia, ktorá inšpiruje k zmene. Venujeme sa vzdelávaniu, ekoporadenstvu a ponúkame priestor na hľadanie seba samého. Nájdete nás v Bratislave, Zvolene a vo Vzdelávacom centre Zaježová.
Chceme pomáhať tvoriť svet, v ktorom je každý človek inšpirovaný k hľadaniu vlastnej prirodzenosti. Veríme, že príroda vie ľudí mnohému naučiť. Problémy životného prostredia sú výzvou k tomu, aby sme svoju pozornosť obrátili dovnútra nás samých.
Čerpané z: www.zivica.sk

CEEV Živica, 15. 05. 2017 | Prečítané: 129 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore