www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republikyHumanistickí ateistiVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyWave of Reality
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @265
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Havel, Holásek a Partners je podľa prestížnej globálnej ankety MaA Today Awards už piaty rok najlepšou kanceláriou v oblasti fúzií a akvizícií

Je skvelou vizitkou poradenskej činnosti

Najväčšia česko-slovenská právnická firma Havel, Holásek & Partners získala za činnosť svojej bratislavskej kancelárie ocenenie v globálnej ankete M&A Today Awards a už piaty rok po sebe sa stala najlepšou právnickou firmou na Slovensku pre oblasť fúzií a akvizícií.

„Tento kontinuálny úspech nás veľmi teší a je skvelou vizitkou našej poradenskej činnosti. M&A transakcie sú typicky veľmi komplexnými projektmi a naša kancelária pri ich realizácii ťaží najmä z multidisciplinárneho právneho tímu, ktorý v rámci jednej kancelárie patrí k najpočetnejším v Európe. Vďaka komplexnosti a veľkosti nášho M&A tímu sme už niekoľko rokov na špici v poskytovaní tohto typu právnych a súvisiacich poradenských služieb v regióne strednej a východnej Európy,“ hovorí Jaroslav Havel, riadiaci partner Havel, Holásek & Partners.

Fúzie a akvizície predstavujú najvýznamnejšiu oblasť činnosti a špecializácie kancelárie. Jej M&A tím tvorí viac ako 60 právnikov, vrátane trinástich partnerov. Pri cezhraničných transakciách kancelária ďalej využíva podporu odborníkov zo spolupracujúcich zahraničných právnických firiem.

V roku 2016 kancelária zastupovala klientov pri viac ako 90 podnikových transakciách, z ktorých viac ako dve tretiny boli úspešne dokončené. Okrem medzinárodných transakcií rôznych finančných objemov sa podieľala na celom rade českých a slovenských transakcií, pri ktorých hodnota dosiahla takmer 10 miliárd korún (cca 370 miliónov eur). Išlo napríklad o právne poradenstvo slovenskej spoločnosti Železiarne Podbrezová pri jednej z najvýznamnejších transakcií v oblasti strojárskeho priemyslu, predaji 100 % akcií strojárskej a metalurgickej spoločnosti Žďas a jej dcérskych spoločností čínskej spoločnosti CEFC, alebo poradenstvo spoločnosti IAD Investments pri akvizícii obchodného centra Laugaricio v Trenčíne, čo bola v minulom roku najväčšia realitná transakcia na Slovensku.

Ďalšie M&A ocenenia

Vedúce postavenie kancelárie v oblasti fúzií a akvizícií na českom a slovenskom právnom trhu aj v celej strednej a východnej Európe je reflektované prestížnymi medzinárodnými nezávislými ratingovými agentúrami – Mergermarket, Thomson Reuters a EMIS DealWatch, v ktorých hodnoteniach sa kancelária pravidelne umiestňuje na 1. mieste v počte realizovaných transakcií už od roku 2009. Agentúra Global Law Experts vyhodnotila kanceláriu ako najlepšiu českú právnickú firmu pre oblasť fúzií a akvizícií v roku 2013 a 2014. Na Slovensku kancelária okrem víťazstva v M&A Today Awards v rokoch 2013 až 2017 vyhrala taktiež cenu Právnická firma roka 2015 v kategórii Fúzie a akvizície.

Pod čiarou

Advokátska kancelária Havel, Holásek & Partners je s tímom takmer 180 právnikov, niekoľkými desiatkami študentov právnických fakúlt a celkom takmer 500 spolupracovníkov, vrátane 130 zamestnancov spolupracujúcej inkasnej agentúry Cash Collectors, najväčšou česko-slovenskou právnickou firmou. Zároveň je najväčšou nezávislou advokátskou kanceláriou v strednej Európe. Kancelária v súčasnej dobe poskytuje služby viac ako 1000 klientom, z toho cca 70 spoločnostiam na zozname 500 najvýznamnejších svetových spoločností Fortune 500 a zhruba 50 spoločnostiam z rebríčka najväčších českých firiem Czech Top 100. Advokátska kancelária je podľa počtu nominácií a titulov doterajších ročníkov súťaže Právnická firma roka najúspešnejšou a najkomplexnejšou kanceláriou v ČR i na Slovensku. Najlepšou právnickou firmou v ČR bola kancelária tiež opakovane vyhlásená prestížnou britskou ratingovou agentúrou Who's Who Legal, a to celkom päťkrát za posledných šesť rokov. Medzinárodná ratingová agentúra International Law Office (ILO) ju v posledných piatich rokoch trikrát vyhlásila klientmi najlepšie hodnotenou firmou v Českej republike. Kancelária v roku 2013 a 2014 získala prvenstvo od agentúry Global Law Experts za poradenstvo pri fúziách a akvizíciách. Podľa renomovaných medzinárodných ratingových agentúr Thomson Reuters a Mergermarket je kancelária od roku 2008 na prvom mieste v Českej republike a lídrom celého regiónu strednej a východnej Európy podľa počtu realizovaných transakcií v oblasti fúzií a akvizícií. Právnici kancelárie sú pravidelne uvádzaní medzi vedúcimi či odporúčanými špecialistami medzinárodnými ratingovými publikáciami ako sú European Legal 500, Chambers Global Guide, European Legal Experts, Global Law Experts a IFLR 1000; tieto publikácie uvádzajú advokátsku kanceláriu Havel, Holásek & Partners ako jednu z popredných právnických firiem pre transakcie realizované v Českej republike v oblasti fúzií a akvizícií, obchodného práva a práva obchodných spoločností, bankového a finančného práva, práva kapitálových trhov, reštrukturalizácie a insolvencie, stavebného práva, práva nehnuteľností, pracovného práva a riešenia sporov. Kancelária poskytuje právne poradenstvo v 12 svetových jazykoch pre oblasť viac ako 60 krajín sveta. Až 70 % jej prípadov obsahuje medzinárodný prvok. Preto tiež kancelária úzko spolupracuje s poprednými medzinárodnými právnickými firmami v Európe, Ázii, Severnej Amerike, Afrike i Austrálii. Klienti kancelárie majú vďaka tomu prístup k medzinárodným aj lokálnym znalostiam a odbornosti prostredníctvom viac ako 30-tisíc právnikov v približne 160 krajinách sveta.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slávka HabrmanováSlávka Habrmanová
Vyštudovala ekonomickú teóriu a žurnalistiku. Osem rokov pracovala v denníku Hospodárske noviny – najskôr ako politická redaktorka, potom ako editorka domáceho spravodajstva. Od roku 2014 pôsobí v PR sfére. Do AMI Communications nastúpila v decembri 2014 na pozíciu Account Executive.
Čerpané z: www.amic.sk

Slávka Habrmanová, 10. 04. 2017 | Prečítané: 178 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (372 hl.)
 
Nie (265 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 637
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Ceny humanistov 2017
Jubilejný 10. ročník sa uskutoční v sobotu 17. júna 2017. Sledujte neskôr uverejnenú pozvánku s bližšími informáciami.
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore