www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @918
Počítadlo


Spam poison

Hľadáme mladé talenty vo vede

Každý rok počas Týždňa vedy na Slovensku sa uskutočňuje mimoriadne atraktívna súťaž a zároveň aj prehliadka vedecko-technických projektov a výskumných prác mladých ľudí do 20 rokov.

Mladí ľudia prezentujú svoje vedecké práce a výskumné projekty zo všetkých oblastí vedy, techniky a ekológie. Už tradične na vynikajúcej úrovni formou plagátu alebo trojrozmerného exponátu.

Termín realizácie: 27. – 29. novembra 2008

Miesto realizácie: Bratislava, Univerzita Komenského

Projekt je realizovaný pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča.

Festival vedy a techniky je už roky jedinečnou prehliadkou výsledkov vedecko-výskumnej činnosti mladých ľudí.Z množstva projektov komisia zložená z odborníkov vyberá tie najlepšie a najzaujímavejšie.

Tejto výstavy sa každoročne zúčastní viac ako 150 mladých ľudí so svojimi projektmi z celej krajiny a na podujatie sa príde pozrieť viac ako 2000 návštevníkov z radov vedeckej i širokej verejnosti.

Podujatie dáva „mladým vedátorom“ možnosť komunikovať, tvoriť, inovovať a experimentovať. Navyše majú možnosť predstaviť svoje práce svojim rovesníkom a širokej verejnosti.

Výhercovia Festivalu vedy a techniky postupujú na rôzne atraktívne medzinárodné súťaže prípadne výmeny, na ktorých získavajú skúsenosti z oblasti vedy, techniky a ekológie… alebo sú ocenení množstvom hodnotných vecných cien a ocenení vedeckých inštitúcii.

V rámci programu Festivalu sú pre všetkých účastníkov pripravené diskusie s odborníkmi, workshopy, internet a exkurzie. Na Festival vedy a techniky prijímajú pozvanie aj predstavitelia našich partnerských organizácii z Francúzska, Belgicka, Nemecka, Španielska,Českej republiky či Maďarska, čím sa vytvárajú dobré podmienky na výmenu skúseností a nadväzovanie priateľstva medzi mladými ľuďmi.

Najlepšie práce dostanú možnosť reprezentovať AMAVET a Slovensko na prestížnych medzinárodných podujatiach.

Medzi najznámejšie patrí:

Svetová súťaž International Science and Engineering Fair – Intel ISEF, USA

Veľtrh International Science and Engineering Fair, sponzorovaný spoločnosťou Intel od roku 1997 je najväčším podujatím v oblasti vedy, kde sa svetu predstavujú najnádejnejší mladí vedci a vynálezcovia. Veľtrh organizuje od roku 1950 nezisková organizácia Science Service, jej cieľom je prostredníctvom publikačnej a osvetovej činnosti zvýšiť pochopenie a ocenenie vedy medzi ľuďmi v každom veku. Spoločnosť Intel sa snaží prostredníctvom programov, ako je Intel ISEF, inšpirovať a rozvíjať vzdelávanie detí zo všetkých kútov sveta v oblasti vedy, matematiky a techniky.

Expo Science International – ESI a Expo Science Europe – ESE poriadané pod záštitou medzinárodnej asociácie MILSET so sídlom v Paríži. Sú to jedinečné stretnutia mladých nadaných študentov, ktorí sa vo svojom voľnom čase venujú rozvoju svojej osobnosti s orientáciou na vedu a techniku. V roku 2011 bude AMAVET realizovať svetovú výstavu vedeckých prác mladých vedátorov Expo Science International v Bratislave.

I-SWEEEP FAIR, Houston, Texas, USA je svetová súťaž a projektová olympiáda, ktorej cieľom je podnietiť v mladých ľuďoch záujem o rozvoj štúdia v troch hlavných kategóriách súťaže: Energia, Inžinierstvo a Životné prostredie (v angličtine 3E – Energy, Engineering, Environment). Projektová olympiáda I–SWEEEP je pripravená pre všetkých mladých vedátorov vo veku do 20 rokov, študujúcich na strednej škole.

Každý deň čelíme rôznym problémom, medzi ktorými je aj trvalá udržateľnosť rozvoja. Poslaním projektu je preto ukázať ľudstvu praktické riešenia výziev v oblastiach energetiky, inžinierstva, životného prostredia a kompromisov, ktoré je potrebné dosiahnuť pri budúcom rozvoji ľudstva.

Výskumné projekty mladých vedátorov sú hodnotené porotcami amerických a zahraničných univerzít, vládnych a súkromných laboratórií a inštitúcií vrátane NASA.

Viac informácií získate návštevou webovej stránky Festivalu vedy a techniky.

Ján Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
Festival vedy a techniky

Ján Parada, 07. 11. 2008 | Prečítané: 2438 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Zbohom sloboda.
23-10-19 * 18:58
 Re: Vidíš
23-10-19 * 17:35
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore