www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @195
Počítadlo


Spam poison

Hľadáme 200 vysokoškolákov na podnikovú prax

Vysoké školy ako motory rozvoja vedomostnej spoločnosti

Aj v roku 2015 má takmer 200 študentov vysokých škôl možnosť zapojiť sa do národného projektu „Vysoké školy ako motory rozvoja vedomostnej spoločnosti“ a získať tak potrebnú prax už počas štúdia. Na dlhodobú aj krátkodobú prax s podporou národného projektu vie projekt umiestniť až 3 350 študentov.

Šancu vyskúšať si prax a zorientovať sa v tom, čo robiť po skončení školy malo vďaka národnému projektu v minulom roku 174 študentov a ďalší majú možnosť prihlásiť sa tento rok. Na 91 podnikových exkurziách, ako krátkodobej forme praxe, sa doposiaľ zúčastnilo viac ako 2 700 študentov, ďalší tak môžu urobiť aj v roku 2015.

Zároveň sa v spolupráci s podnikmi pripravuje na jar i otvorenie vzdelávacích centier, ktoré budú slúžiť pre praktickú prípravu nedostatkových povolaní, a v ktorých cielene získa približne 300 študentov potrebnú kvalifikáciu pre prax.

„Je dobré, keď každý študent, ktorý sa chce dôkladne pripraviť na svoju budúcu kariéru, využije už počas štúdia možnosti spoznať reálnu podnikovú prax, a teda napríklad aj výrobné procesy priamo v podnikoch a zároveň nadviaže potrebné kontakty,“ uviedla hlavná odborná garantka národného projektu Helga Jančovičová.

Na viacerých vysokých školách sa v priebehu minulého roka uskutočnili Prezentačné dni podnikov, ktorých cieľom bolo sprostredkovať stretnutia vysokoškolákov s ich potenciálnymi zamestnávateľmi, aby už počas štúdia mali možnosť spoznať reálny svet pracovného života. Podujatia sa zatiaľ uskutočnili na Žilinskej univerzite v Žiline, Fakulte špeciálnej techniky Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne, Materiálovotechnologickej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Trnave, Technickej univerzite v Košiciach. Viac o týchto podujatiach na: www.vysokoskolacidopraxe.sk/aktuality. Študenti si mohli vypočuť aj svojich predchodcov v školských laviciach – úspešných absolventov týchto univerzít, ktorí dnes zastávajú významné pozície v podnikoch. Prezentačné dni podnikov na týchto i na ďalších univerzitách sú naplánované aj v tomto roku.

Podrobnejšie informácie o jednotlivých podujatiach, ako aj o národnom projekte môžete nájsť na webovej stránke www.vysokoskolacidopraxe.sk.

Cieľom národného projektu „Vysoké školy ako motory rozvoja vedomostnej spoločnosti“ realizovaného Centrom vedecko-technických informácií SR ako priamo riadenej organizácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR je posilnenie systémového prepojenia vysokých škôl s podnikovou sférou tak, aby absolventi vysokých škôl mohli nadobudnuté kompetencie využiť v podnikovej praxi, s pozitívnymi dopadmi na hospodársky rast a konkurencieschopnosť podnikov. Projekt si kladie za cieľ podporiť aj inovácie v oblasti skvalitnenia existujúcich študijných programov vysokých škôl. Súčasťou projektu je tiež cielené vytváranie pevného vzťahu medzi študentmi a zamestnávateľmi počas vysokoškolského štúdia. Aktivity projektu sa realizujú v Trnavskom Trenčianskom, Nitrianskom, Žilinskom, Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 29. 01. 2015 | Prečítané: 630 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:46
 Re: Tomáš Profant
06-08-20 * 18:14
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:14
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore