www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @698
Počítadlo


Spam poison

Greenpeace žiada Rusko, aby prepustilo posádku Arctic Sunrise

Environmentalisti pred ambasádou Ruskej federácie v Bratislave žiadajú slobodu pre ochrancov Arktídy

Ruská pobrežná stráž včera poobede protiprávne obsadila loď Greenpeace International Arctic Sunrise počas nenásilného protestu proti ťažbe ropy v Arktíde a pod hrozbou paľby zajala jej posádku. Greenpeace dnes žiada pred Veľvyslanectvom Ruskej federácie v Bratislave okamžité prepustenie všetkých 30 zadržaných osôb. Podobné akcie prebiehajú v ďalších 17 európskych krajinách.

„Dnes sme prišli pred Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Bratislave, aby sme vyjadrili solidaritu so zadržanými kolegami. Žiadame veľvyslanca Kuznecova, aby sa zasadil za prepustenie našich kolegov a čo najskôr doručil našu výzvu vláde v Moskve,“ povedala koordinátorka arktickej kampane Greenpeace Slovensko Mária Horská.

Loď Arctic Sunrise bola v čase obsadenia ruskými silami v medzinárodných vodách v okolí ropnej plošiny firmy Gazprom Prirazlomnaja v Pečorskom mori, v ruskej časti Arktídy. Súradnice lode dokazujú, že sa nachádzala v ruskej exkluzívnej ekonomickej zóne a zákrok ruskej pobrežnej stráže bol preto nelegálny. Ozbrojená ruská pobrežná stráž v stredu v popoludňajších hodinách zlanila na loď Greenpeace z helikoptéry, zhromaždila posádku a prevzala kontrolu nad loďou. Nikto z tridsiatich členov posádky nebol zranený.

„Tento protiprávny zákrok voči pokojnému protestu len dokazuje, kam až je ruská vláda ochotná zájsť v snahe udržať riskantné plány Gazpromu na ťažbu ropy v Arktíde pred záujmom verejnosti. Žiadame ruského prezidenta Vladimíra Putina, aby odvolal pobrežnú hliadku z našej lode. Sme nenásilná organizácia a počas protestov sme neurobili nič, čo by oprávňovalo pobrežnú stráž zakročiť voči našim aktivistom takýmto agresívnym spôsobom,“ povedal riaditeľ Greenpeace International Kumi Naidoo.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí vyhlásilo, že pobrežná stráž zakročila proti stredajšiemu protestu preto, lebo loď Arctic Sunrise predstavovala environmentálne a bezpečnostné riziko – toto tvrdenie Greenpeace International dôrazne popiera.

„Ruská pobrežná stráž vstúpila na palubu našej lode so zbraňami, vyhrážala sa našim aktivistom a vypálila 11 varovných výstrelov v jej okolí, takže je jasné, kto tu v skutočnosti ohrozuje bezpečnosť,“ povedal vedúci kampane Greenpeace International proti ťažbe ropy v Arktíde Ben Ayliffe.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Greenpeace
– je medzinárodná organizácia, nezávislá na vláde, politických stranách, korporáciách a iných hospodárskych skupinách, ktorá používa nenásilnú formu protestu, aby upozornila na problémy životného prostredia
– činnosť môžu vykonávať jedine vďaka nezištnej podpore jednotlivcov
Čerpané z: www.greenpeace.org/slovakia

Greenpeace, 20. 09. 2013 | Prečítané: 1602 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (713 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (169 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1248
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore