www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @399
Počítadlo


Spam poison

GREAT TASTE AWARDS 2014

Zlatú hviezdu Great taste získala slovenská čokoláda

Čokoláda LYRA MANDALA ako prvá slovenská čokoláda získala 11. 8. 2014 ocenenie, ktoré ju zaradilo medzi celosvetovú čokoládovú špičku na svetovo najväčšej a najprestížnejšej súťaži

GREAT TASTE AWARDS 2014

v Londýne, kde sa každoročne oceňujú najväčšie gastronomické špeciality. Zlatú hviezdu Great taste získal nasledujúci produkt:

Horeuvedený produkt odmenila zlatou hviezdou pravdepodobne najprísnejšia 400 členná celosvetová porota ochutnávajúca 10 000 vzoriek viac ako tisíc hodín. Členmi komisie sú nezávislí odborníci a kuchári ocenení Michelinskými hviezdami, gastrokritici, prevádzkari najznámejších reštaurácii a odborníci na gastronómiu. Táto súťaž je medzi gastrokritikmi považovaná za oskara v gastronómií, keďže sa v slepých ochutnávkach hodnotí výlučne chuť produktu bez obalu a marketingového pozadia produktu. LYRA CHOCOLATE je prvou slovenskou spoločnosťou, ktorá získala jedno z najvýznamnejších svetových ocenení v oblasti čokolády.

MANDALA DARK je horká tenká čokoláda z kakaa Fino de Aroma s kolekciou výlučne prírodných posypov z lyofilizovaného ovocia, orieškov a scukornatených lupeňov kvetov fialky, ruže, či mätových lístkov na čokoládovom kruhu.

KAKAO CRIOLLO A TRINITARIO

Kakao Fino de Aroma pochádza z odrôd criollo a trinitario, ktoré sa svojou vôňou a chuťou odlišujú od bežného kakaa z odrôd forastero.

Aromatické kakao, s jemnou chuťou Trinitario je vyhľadávané po celom svete, hrdo nosí označenie Fino de Aroma. Odroda Trinitario vznikla krížením odrôd criollo a forastero, nachádza sa hlavne v Kolumbii, Ekvádore, Peru a Venezuele.

Kakao Forastero je najrozšírenejším kakaom na svete, je odolné voči klíme a má ostrú nakyslastú chuť. Je najbežnejšou odrodou pestovanou v Afrike.

KAKAO FINO DE AROMA

Ovocná a kvetová vôňa so stopami orieškového sladu. Toto je charakteristická chuť kakaa Fino de Aroma, ktorou sa odlišuje od ostatných druhov kakaa na svete.

Fino de Aroma je označenie dané organizáciou International Cocoa Organization (ICCO), ktoré pomenúva jedinečnú vôňu a chuť kakaa. 8 % svetovej produkcie kakaa je kakao Fino de Aroma. 76 % svetovej produkcie kakaa Fino de Aroma pochádza z Kolumbie, Ekvádoru, Venezuely a Peru.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

LYRA CHOCOLATE s.r.o.
SweetPro s.r.o.
Kalvária 3
949 01 NITRA
– ručne vyrábané čokolády a čokoládové produkty z kolumbijských plantáží Fino de Aroma
Čerpané z: www.lyrachocolate.com

LYRA CHOCOLATE, 19. 08. 2014 | Prečítané: 1661 | Rubrika: Súťaže

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore