www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @177
Počítadlo


Spam poison

Global Money Week 2017 podporuje zvyšovanie finančnej gramotnosti aj na Slovensku

Svetový týždeň financií (Global Money Week – GMW)

Global Money Week

Nadácia pre deti Slovenska v rámci svojho programu Poznaj svoje peniaze už 4. raz pozýva učiteľov, deti a mladých ľudí, inštitúcie a mimovládne neziskové organizácie, aby sa aktivitami zameranými na zvyšovanie finančnej gramotnosti zapojili do Svetového týždňa financií (Global Money Week – GMW), ktorý sa uskutoční od 27. marca do 2. apríla 2017 vo viac ako 130 krajinách celého sveta. Počas troch rokov, sa do podujatia zapojilo viac ako 5 000 detí a mladých ľudí z celého Slovenska.

Nadácia ako národný koordinátor aktivít GMW zároveň vyzýva študentov, ktorí budú realizovať svoje aktivity, aby sa ich prezentáciou uchádzali aj o účasť na Študentskej konferencii v centrále Slovenskej sporiteľne v Bratislave v júni 2017, v rámci ktorej budú mať možnosť diskutovať so zaujímavými osobnosťami, navštíviť Financial Life Park vo Viedni a prezentovať svoje názory, skúsenosti a nápady.

Cieľom Svetového týždňa financií, ktorého organizátorom je Child and Youth Finance International, je zvyšovanie sociálno-finančnej gramotnosti detí a mladých ľudí s cieľom podporiť aktivity smerujúce k udržateľnej finančnej budúcnosti. Počas tohto týždňa viac ako 7 miliónov detí a mladých ľudí vo viac ako 130 krajinách celého sveta sa zapája do rôznych aktivít zvyšovania svojich zručností narábania s peniazmi.

Cieľom aktivít na Slovensku je:

  • spájať deti, mladých ľudí, dospelých a seniorov v aktivitách, ktoré im pomôžu budovať finančnú budúcnosť na Slovensku a vo svete;
  • vzájomne diskutovať, hrať sa, tvoriť, čítať a spoločne zdieľať vedomosti, názory, zručnosti a postoje o peniazoch, šetrení, sporení a finančných rozhodnutiach;
  • podporovať mladých ľudí v aktívnom prístupe v komunite a motivovať k filantropii;
  • poskytovať priestor deťom a mladým ľuďom vyjadrovať sa k otázkam týkajúcich sa financií a poskytovať im právo „byť vypočutí“.

„Chudoba je stále aktuálnym problémom aj v Európe. Až 21 % detí v porovnaní so 16 % dospelých žije v EÚ v chudobe a ich počet sa naďalej zvyšuje. Kľúčom k boju s chudobou je vzdelávanie ľudí, aby vedeli zodpovedne narábať so svojimi financiami, a aby už od detstva nadobúdali finančnú gramotnosť,“ zdôraznila Dana Rušinová, správkyňa a výkonná riaditeľka Nadácie pre deti Slovenska a pripomenula, že Nadácia pre deti Slovenska už od roku 2001 úspešne rozvíja programy finančnej gramotnosti pre deti, mladých ľudí i celé komunity a od roku 2014 je národným koordinátorom Slovenského týždňa financií.

V akreditovaných programoch Poznaj svoje peniaze a Škola rodinných financií, ktoré majú aj významné ocenenia doma i v zahraničí, sa dlhodobo venuje zvyšovaniu sociálno-finančnej gramotnosti, vzdeláva učiteľov a lektorov, vzdelávanie podporuje malými grantami a ponúka programy deťom i mladým ľuďom.

Vložila: Stella Hanzelová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NDSNadácia pre deti Slovenska
– je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom, ktorí sa ocitnú v najrôznejších životných situáciách
Čerpané z: www.nds.sk a www.codetipotrebuju.sk

Nadácia pre deti Slovenska, 25. 03. 2017 | Prečítané: 218 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Podpísali by ste sa ako občan pod petíciu, aby mohol kandidovať na prezidenta SR Martin Daňo?

Áno (24 hl.)
 
Asi áno (5 hl.)
 
Asi nie (1 hl.)
 
Nie (24 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 54
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Ekumenizmus nenávisti
19-02-18 * 23:47
 Re: Ty si…
18-02-18 * 16:47
 Re: Ty si…
18-02-18 * 10:55
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore