www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @812
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Global Money Week 2017 podporuje zvyšovanie finančnej gramotnosti aj na Slovensku

Svetový týždeň financií (Global Money Week – GMW)

Global Money Week

Nadácia pre deti Slovenska v rámci svojho programu Poznaj svoje peniaze už 4. raz pozýva učiteľov, deti a mladých ľudí, inštitúcie a mimovládne neziskové organizácie, aby sa aktivitami zameranými na zvyšovanie finančnej gramotnosti zapojili do Svetového týždňa financií (Global Money Week – GMW), ktorý sa uskutoční od 27. marca do 2. apríla 2017 vo viac ako 130 krajinách celého sveta. Počas troch rokov, sa do podujatia zapojilo viac ako 5 000 detí a mladých ľudí z celého Slovenska.

Nadácia ako národný koordinátor aktivít GMW zároveň vyzýva študentov, ktorí budú realizovať svoje aktivity, aby sa ich prezentáciou uchádzali aj o účasť na Študentskej konferencii v centrále Slovenskej sporiteľne v Bratislave v júni 2017, v rámci ktorej budú mať možnosť diskutovať so zaujímavými osobnosťami, navštíviť Financial Life Park vo Viedni a prezentovať svoje názory, skúsenosti a nápady.

Cieľom Svetového týždňa financií, ktorého organizátorom je Child and Youth Finance International, je zvyšovanie sociálno-finančnej gramotnosti detí a mladých ľudí s cieľom podporiť aktivity smerujúce k udržateľnej finančnej budúcnosti. Počas tohto týždňa viac ako 7 miliónov detí a mladých ľudí vo viac ako 130 krajinách celého sveta sa zapája do rôznych aktivít zvyšovania svojich zručností narábania s peniazmi.

Cieľom aktivít na Slovensku je:

  • spájať deti, mladých ľudí, dospelých a seniorov v aktivitách, ktoré im pomôžu budovať finančnú budúcnosť na Slovensku a vo svete;
  • vzájomne diskutovať, hrať sa, tvoriť, čítať a spoločne zdieľať vedomosti, názory, zručnosti a postoje o peniazoch, šetrení, sporení a finančných rozhodnutiach;
  • podporovať mladých ľudí v aktívnom prístupe v komunite a motivovať k filantropii;
  • poskytovať priestor deťom a mladým ľuďom vyjadrovať sa k otázkam týkajúcich sa financií a poskytovať im právo „byť vypočutí“.

„Chudoba je stále aktuálnym problémom aj v Európe. Až 21 % detí v porovnaní so 16 % dospelých žije v EÚ v chudobe a ich počet sa naďalej zvyšuje. Kľúčom k boju s chudobou je vzdelávanie ľudí, aby vedeli zodpovedne narábať so svojimi financiami, a aby už od detstva nadobúdali finančnú gramotnosť,“ zdôraznila Dana Rušinová, správkyňa a výkonná riaditeľka Nadácie pre deti Slovenska a pripomenula, že Nadácia pre deti Slovenska už od roku 2001 úspešne rozvíja programy finančnej gramotnosti pre deti, mladých ľudí i celé komunity a od roku 2014 je národným koordinátorom Slovenského týždňa financií.

V akreditovaných programoch Poznaj svoje peniaze a Škola rodinných financií, ktoré majú aj významné ocenenia doma i v zahraničí, sa dlhodobo venuje zvyšovaniu sociálno-finančnej gramotnosti, vzdeláva učiteľov a lektorov, vzdelávanie podporuje malými grantami a ponúka programy deťom i mladým ľuďom.

Vložila: Stella Hanzelová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NDSNadácia pre deti Slovenska
– je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom, ktorí sa ocitnú v najrôznejších životných situáciách
Čerpané z: www.nds.sk a www.codetipotrebuju.sk

Nadácia pre deti Slovenska, 25. 03. 2017 | Prečítané: 190 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore