www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @645
Počítadlo


Spam poison

Gitarová mierová párty

2. október – medzinárodný deň nenásilia

Václavák včera večer uvítal zástupcov gitaristov – zahrali za zákaz jadrových zbraní

2. októbra 2012 o 18.00 h sa na Václavskom námestí v Prahe vyrojil dav gitaristov, ktorí spoločne zahrali pre podporu Medzinárodnej kampane za zákaz jadrových zbraní. Tá má primäť Českú republiku, aby sa pripojila ku krajinám, ktoré aktívne podporujú zákaz jadrových zbraní.

Gitarová mierová párty

Kampaň vyvolala pozitívny ohlas u mnohých hudobníkov a známych osobností. Zákaz jadrových zbraní podporili napríklad herec Jan Budař, pesničkár Vlasta Redl alebo herečka Táňa Fischerová. Účasť na včerajšej Gitarovej MierPárty podľa webovej stránky kytary.svetbezvalek.cz potvrdzovalo už vopred viacero hudobných skupín a gitaristov.

„Samozrejme radi uvítame kohokoľvek, kto zvládne zahrať základné akordy na gitaru alebo podobný brnkací nástroj a chce si tento zážitok vychutnať v pozícii čelom k publiku,“ upresnila už pred začiatkom akcie Táňa Bednářová, predsedníčka usporiadateľskej organizácie Svět bez válek a násilí.

„O ideáli sveta bez jadrových zbraní sa síce veľa hovorí, ale zatiaľ sa pre neho málo robí. Vo svete je stále nepredstaviteľných 20 000 jadrových hlavíc, z ktorých tisíce sú v pohotovostnom režime. A to napriek tomu, že panuje zhoda nad tým, že by ich použitie malo katastrofické humanitárne následky,“ uviedla Jana Jedličková, hovorkyňa Světa bez válek a násilí.

Ten je partnerskou organizáciou Medzinárodnej kampane za zákaz jadrových zbraní, ktorá pôsobí vo viac než 60 krajinách sveta a jej cieľom je zahájiť vyjednávanie o dohode, ktorá by jadrové zbrane postavila mimo zákon podobne, ako boli zakázané zbrane chemické či biologické

„Vznik takej zmluvy už podporujú tri štvrtiny krajín vo svete a my usilujeme o to, aby sa k nim pripojila i Česká republika. Je na čase, aby podpora zákazu jadrových zbraní zaznela i z miesta, kde Obama pred tromi rokmi predniesol svoju víziu sveta bez jadrových zbraní,“ dodala Jedličková.

Hrala sa pieseň Give Peace a Chance od Johna Lennona.

Medzinárodná humanistická organizácia Svět bez válek a násilí pôsobí od roku 1995 a od toho času sa rozšírila do viac než tridsiatich krajín po celom svete. V roku 2009 iniciovala prvý Svetový pochod za mier a nenásilie – medzinárodný projekt, ku ktorému sa pripojila tisícka organizácií, inštitúcií, osobností a politikov z takmer stovky krajín. Svět bez válek a násilí je partnerskou organizáciou Medzinárodnej kampane za zákaz jadrových zbraní (ICAN), ktorá pôsobí vo viac než 60 krajinách sveta.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Svet bez vojen a násilia
– v Českej republike funguje Svět bez válek a násilí od roku 2010
– voľne nadviazal na činnosť tzv. Hnutia nenásilia – kampane Humanistického hnutia, ktoré protestovalo proti umiestneniu americkej vojenskej základne v Brdoch
Čerpané z: www.svetbezvalek.cz

Svet bez vojen a násilia, 03. 10. 2012 | Prečítané: 747 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kniha
24-01-20 * 01:46
 Re: Kniha
23-01-20 * 19:20
 Humanistická zbierka Protect Humanists At Risk
23-01-20 * 02:13
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom