www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @881
Počítadlo


Spam poison

Finále Braillovskej olympiády

Bodkobranie

BodkobranieÚnia nevidiacich a slabozrakých Slovenska vyhlásila 14. marca t. r. prvý ročník Braillovskej olympiády. Táto je výsledkom inovácie celoštátnej Súťaže v čítaní a písaní Braillovho písma, ktorú ÚNSS organizovala v rokoch 1992 – 2015. Jej poslaním je propagácia Braillovho písma ako nástroja gramotnosti nevidiacich ľudí a podpora jeho výučby.

„Tradičné súťaže v čítaní a písaní Braillovho písma sme v tomto ročníku rozšírili o ďalšie dve disciplíny – Korektúra textu a Lekáreň,“ hovorí koordinátor projektu Josef Zbranek.

„Usilujeme sa tak zatraktívniť toto podujatie a zvýšiť záujem o používanie a výučbu Braillovho písma.“

Štyroch kvalifikačných kôl, prebehnuvších v Banskej Bystrici, Nitre, Košiciach a v Martine, sa zo 48 prihlásených pustilo do boja 41 súťažiacich.

V dňoch 17. až 19. novembra 2017 prebehne v Mestskej knižnici na Kapucínskej v Bratislave finále Braillovskej olympiády. Z dvadsiatich postupujúcich z celého Slovenska bude súťažiť šestnásť aktívnych používateľov reliéfneho písma. Slávnostný galavečer s názvom Bodkobranie bude súčasťou Noci divadiel 2017 a ÚNSS ho pripravila v spolupráci s VŠMU. Návštevníci sa na ňom hravou formou oboznámia s princípom Braillovho písma, jeho čítania a písania. Dvojice zložené z víťazov Braillovskej olympiády – nevidiacich používateľov Braillovho písma a budúcich hercov – študentov 2. ročníka VŠMU budú čítať dialógy zo Shakespearovho Sna noci svätojánskej a Othella, a z Moliérovho Mizantropa. Bodkobranie sa uskutoční 18. novembra 2017 o 19.00 v Divadelnej sále VŠMU na Svoradovej 4 v Bratislave. Vstup je voľný.

Akcia sa koná s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a spoločnosti Novartis Slovakia.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ÚNSSÚnia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
Slovak Blind and Partially Sighted Union
– je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priaznivci, priatelia a rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Poslaním ÚNSS je poskytovanie sociálnych služieb, obhajoba záujmov ľudí so zrakovým postihnutím zameraná na vytváranie rovnakých príležitostí, zabezpečenie rovnakého zaobchádzania a realizáciu pozitívnych opatrení na prekonávanie a kompenzáciu dôsledkov zrakového postihnutia.
Čerpané z: www.unss.sk

ÚNSS, 18. 11. 2017 | Prečítané: 376 | Rubrika: Súťaže

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Vláda 1%, jedným percentom pre 1%
10-12-18 * 17:48
 Lieky
09-12-18 * 13:15
 Len na okraj
09-12-18 * 13:12
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore