www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @670
Počítadlo


Spam poison

Fico obhajuje fašizmus

Keď tzv. „antifašista“ bráni fašistu

Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico reagoval na rozhodnutie Najvyššieho súdu vo veci hanobenia rasy v prípade poslanca NR SR Milana Mazureka, člena strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Nezávislý denník Nový čas, 4. septembra 2019, strana 4:

„Rasista do parlamentu nepatrí!

Pokuta 10 000 €, končí ako poslanec.

Prvý poslanec fašistov právoplatne odsúdený za extrémizmus! Milana Mazureka (25) uznal Najvyšší súd vinným z hanobenia rasy za jeho rasistické vyjadrenia v rádiu Frontinus. Mazurek zároveň vynesením rozhodnutia prišiel o mandát v parlamente, no paradoxne ak zaplatí pokutu 10 000 €, tak sa tam môže budúci rok vrátiť.

Mazurek prišiel o poslanecké kreslo kvôli relácii rádio Frontinus ešte v októbri 2016. V živom vysielaní používal hanlivé vyjadrenia na adresu Rómov či islamských imigrantov. Na hlavnom pojednávaní sa mu tiež nepáčilo, že súdny znalec má židovský pôvod. V apríli minulého roka odsúdil Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici Mazureka za prečin hanobenia národa a rasy a vymeral mu peňažný trest 5 000 €. Kotlebov poslanec sa voči verdiktu odvolal a vo veci rozhodol v utorok Najvyšší súd. Ten potvrdil extrémistický trestný čin Mazureka, ale zdvojnásobil mu výšku finančného trestu na 10-tisíc eur. Ak zákonodarca nezaplatí, čaká ho polročné väzenie. Verdikt Najvyššieho súdu je právoplatný a Mazurek tým pádom prišiel o svoj poslanecký mandát.

Prvostupňový súd vykonal dokazovanie správne. Pokiaľ ide o výrok o výške trestu, tak odvolací súd skonštatoval, že finančný trest vo výške 5 000 eur je neprimerane nízky v porovnaní s majetkovými pomermi poslanca‘, zdôvodnil verdikt predseda senátu Peter Paluda.“

Bolo potrebné rasistického extrémistu, pána Mazureka za jeho verbálne vyjadrenia voči rómskej komunite odsúdiť. NS SR výšku peňažného trestu zvýšil, čím čiastočne vyhovel môjmu odvolaniu. Uvítam, ak bude bezproblémový a voľný priechod spravodlivosti v oblasti extrémistickej kriminality aj v budúcnosti,“ vyhlásil prokurátor Tomáš Honz.

Čo povedal Mazurek v rádiu Frontinus?

„Prioritná téma v súčasnosti pre mňa je tá problematika cigánskeho teroru na východnom Slovensku.“ „V Spišskej Belej je tá osobitná škola asi z 95 % tvorená týmto etnikom. Keď sa tam otvorili dvere – vyleteli – bolo to jednoducho, ako by sme boli v zoologickej záhrade.“ „150 miliónov eur sa použije iba na domy z týchto cigánskych osád, ľudí, ktorí pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru, neurobili nič. Práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém.“

A teraz reakcia poslanca NR SR Roberta Fica:

„SMER – sociálna demokracia je strana s jasnou protifašistickou orientáciou. Je nespochybniteľná a jednoznačne ovplyvňuje a bude ovplyvňovať všetky naše rozhodnutia, či už pri prijímaní zákonov alebo pri politickej spolupráci. Keby nás nebolo, doteraz sú všetky pomníky obetí SNP zaprášené a 9. september nie je pamätným dňom obetiam holokaustu a rasového násilia. Predsedovi Ľudovej strany Naše Slovensko, Marianovi Kotlebovi, môžeme však len ticho závidieť, ako mu hlupáci z denníkov SME, N, či tretí slniečkársky sektor naháňajú percentá. Viackrát som upozorňoval na to, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií, a nie na základe skutočných dôkazov. Rešpektujem rozsudok Najvyššieho súdu proti poslancovi Národnej rady, pánovi Mazurekovi. Ale zaraďujem ho do kategórie mediálnych, po ktorom budú preferencie pána Kotlebu a jeho strany utešene rásť. Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu. Ak má byť rozsudok Najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do ktorejkoľvek krčmy na Slovensku, a všetkých hostí, vrátane ležiacich psov, pozatvárať. To sa mám naozaj báť povedať, že podporujem policajtov v tvrdých zásahov v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém? Ak sú naše orgány činné v trestnom konaní a súdy také aktívne pri výrokoch, očakávam, že sa budú rovnako aktívne zaoberať výrokmi pána Trubana o drogách pred mladými ľuďmi. Alebo vážnym podozrením, že s drogami obchodoval. Potom budem pozerať na ostatný rozsudok Najvyššieho súdu k Milanovi Mazurekovi úplne inak.“

Zdroj video záznamu: Facebook.

Otázka: Aký je skutočne Robert Fico antifašista, keď bráni fašizmus? Nezávislý denník Nový čas uverejnil 4. septembra 2019 na titulnej stránke:

„Poslanec fašistickej strany bol definitívne odsúdený za svoje rasistické výroky. Príde tak nielen o 10 000 €, ale aj o miesto poslanca.“

A Fico je rozčúlený, lebo súd netrestá hocijaký názor, ale fašistický? Načo máme potom v zákone paragrafy? Fico bojuje s platným trestným zákonom. On je v skutočnosti proti zákonu Slovenskej republiky. Mne sa Fico javí ako vyčerpaný politik, ktorý by si už zaslúžil, aby išiel do politického dôchodku, teda, aby neobťažoval občanov svojimi falošnými politickými názormi. Nie je totiž názor ako názor. Na niektoré názory máme uzákonené trestné zákony. Fico, ktorý kedysi robil aj právnika, by to mal vedieť. Je trápne, že o tom ho musí poučovať bežný občan, ja, ktorý sledujem, ako sa devalvuje politika na Slovensku. Przniteľ zákonov Slovenskej republiky Robert Fico, stačí!!! Je čas odísť! Taký politik akom je Fico, nemá čo v politike hľadať. Apelujem na občanov, už mu nedajte ani jeden volebný hlas. On patrí na politické šrotovisko!

Na rozdiel od predsedu strany SMER – sociálna demokracia Roberta Fica si jeho stranícka kolegyňa Monika Beňová myslí, že „nedemokratické strany môžeme v demokratickej spoločnosti zrušiť“. Pozri: Na Slovensku je približne 200 000 fašistov.

Archív:

Nový čas (4. 9. 2019)Nový čas (titulná strana)Nový čas (4. 9. 2019, strana 4)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Súhlasíte s názorom Moniky Beňovej, že strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko je fašistická strana?

Áno, preto súhlasím so zrušením tejto strany (Počet hlasov: 112)
(40.58 %)

Áno, práve preto som túto stranu volil(a) (Počet hlasov: 45)
(16.30 %)

Nie, Beňová blúzni (Počet hlasov: 42)
(15.22 %)

Nie, je to seriózna politická strana, ktorá bojuje proti zlému systému (Počet hlasov: 77)
(27.90 %)Celkom hlasovalo: 276
Súvisiace články:
Odkaz pre fašistu Mazureka (28.06.2020)
Fašistická krysa medzi komunistami (24.06.2020)
Fedor Gál: Kotleba nesmie byť vo vláde (11.02.2020)
O čo ide Filipovi Obradovičovi? (26.01.2020)
Kresťania, katolíci si pestujú v Žakovciach hada na hrudi (23.01.2020)
Ako kotlebovci klamú (23.01.2020)
Budú kotlebovci riešiť aj takýchto „bielych“ asociálov? (21.01.2020)
Komunisti a fašisti spoločne (18.01.2020)
Fašista v humanistickej organizácii (02.11.2018)
Reakcia ĽS Naše Slovensko na obžalobu Mariana Kotlebu za pomoc chudobným rodinám (30.07.2018)
Prezident Andrej Kiska: V každom jednom z nás je kúsok diabla (28.07.2018)
Kaščák v nepohode (13.07.2018)
Eduard Chmelár – Nie som Žid (29.06.2018)
Prejav poslanca NR SR Mgr. Rastislava Schlosára z politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (22.06.2017)
Kotleba si vytvoril stranu v zálohe (13.06.2017)
Na Slovensku je približne 200 000 fašistov (01.06.2017)
Typickým fašistom je Sulík (30.05.2017)
Kiska a Fico sú najväčší praktizujúci fašisti na Slovensku (18.05.2017)
Prečo je Kotleba pre SaS neprijateľný (14.05.2017)
Predseda vlády Robert Fico povedal: „…Hitler mal dobrý ekonomický program…“ (13.05.2017)
Marian Kotleba podáva trestné oznámenie na Fica kvôli jeho pochvalným slovám o Hitlerovom programe (13.05.2017)
Zvrátené názory Fedora Gála (09.05.2017)
Kristína Blažeková sa bojí slobody a demokracie (13.11.2016)
Fašizmus (01.11.2016)
Špičkový vzdelanec a teológ v očiach historika z Ústavu pamäti národa (21.12.2012)
Kňaz ďakoval bohu za Hitlera (14.09.2011)

Ján Parada, 05. 09. 2019 | Prečítané: 445 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (714 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (171 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1251
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore