www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @059
Počítadlo


Spam poison

FESTIVAL VEDY Noc výskumníkov 2013

Na všetky podujatia je vstup voľný

FESTIVAL VEDY Noc výskumníkov 2013, ktorý sa uskutoční v piatok 27. septembra 2013 sa blíži, a preto uvádzame podrobnejší program jednotlivých podujatí:

V žilinskom Aupark Shopping Centre (9.00 – 21.00 h) budete mať možnosť experimentovať s bezdrôtovým prenosom elektriny, s termovíznou kamerou, elektromobilmi, hrať sa s robotmi. Zaoberať sa budeme problematikou zdravia, či rôznymi témami z oblasti dopravy.

V Banskej Bystrici bude prebiehať podujatie v nákupnom centre Europa od 9.00 h a od 16.00 h sa pripojí aj hvezdáreň na Vartovke. Budeme sa zaoberať problematikou udržania zdravých lesov na SR, mineralógiou v službách kultúrneho dedičstva, etikou reklamy či experimentmi s ilúziami.

Pod Tatrami je bohatý program pripravený od 14.00 do 24.00 h v priestoroch Astronomického ústavu pri Tatranskej Lomnici: exkurzie v ústave SAV so sprievodným slovom, nočné pozorovanie oblohy od 18. h či populárno-náučné prednášky o anatómii Slnka, exoplanétach – vzdialených svetoch i premenných hviezdach.

Mesto Košice ožije vedou hneď na viacerých miestach – Slovenské technické múzeum (9.00 – 16.00 h), Vedecko-technické centrum (9.00 – 16.00 h), CVČ Domino (16.00 – 24.00 h) a hlavný program bude pripravený v nákupnom centre Optima (9.00 – 21.00 h). Tu budete mať šancu diagnostikovať si svoju telesnú kondíciu, spoznať svet radarov, magnetických nanočastíc, emocionálnych robotov, vozidlo s vodíkovým palivovým článkom či študentský automobil Icar, ale i diskutovať o rodine či rizikovom správaní školákov.

V Bratislave bude program prebiehať v Múzeu dopravy (10.00 – 17.00 h), SNM – Prírodovednom múzeu (9.00 – 24.00 h), v Avion Shopping Parku (10.00 – 21.00 h), kde pre vás bude pripravených množstvo vedeckých stánkov a prednášok ako i súťaže.

Hlavné podujatie festivalu v bratislavskej Starej tržnici (12.00 – 2.00 h) ponúka taktiež množstvo prednášok a vedeckých stánkov ako i veľmi zaujímavý kultúrny program a vystúpenia v súčasnosti najvyspelejšieho humanoidného robota na svete – robota ASIMO (do ostatných slovenských miest budú zabezpečené priame televízne prenosy).

Pre viac informácií preskúmajte www.nocvyskumnikov.sk.

Najnovšie informácie nájdete na našom FB profile.

Na všetky podujatia je vstup voľný.

Veríme, že si nájdete čas a prídete sa presvedčiť, že Veda je zázrak!

Tím Noci výskumníkov

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA)
– je občianske združenie s celoslovenskou pôsobnosťou založené za účelom pomoci rozvoja výskumu, vývoja a inovácií v Slovenskej republike prostredníctvom posilňovania výskumných a vývojových kapacít, budovania vzťahov medzi akademickou a komerčnou sférou a zužitkovávania zahraničných skúseností a kontaktov
Čerpané z: www.sovva.sk

SOVVA, 22. 09. 2013 | Prečítané: 1864 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore