www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @440
Počítadlo


Spam poison

Festival Vedy a Techniky

Asociácia pre mládež, vedu a techniku poriada každý rok počas Európskeho týždňa vedy mimoriadne atraktívnu súťaž a zároveň aj prehliadku vedecko-technických projektov a výskumných prác mladých ľudí do 20 rokov.

Mladí ľudia prezentujú svoje práce už tradične na vynikajúcej úrovni formou plagátu (posteru) alebo trojrozmerného exponátu.

Národné finále Festivalu vedy a techniky absolvujú mladí ľudia vo veku od 9 do 20 rokov, ktorí prezentujú výsledky svojich voľno časových, odborných prác zo všetkých oblastí vedy, techniky a ekológie. Na podujatí sú odbornou komisiou vybrané najlepšie projekty, ktoré boli do súťaže zaslané študentmi, klubmi AMAVETu a školami z jednotlivých regiónov.

Výhercovia celoslovenského Festivalu vedy a techniky postupujú na rôzne atraktívne medzinárodné súťaže resp. výmeny skúseností z oblasti vedy, techniky a ekológie…

Festival vedy a techniky je už roky jedinečnou prehliadkou výsledkov vedecko-výskumnej činnosti mladých ľudí. Z množstva projektov komisia zložená z odborníkov vyberá tie najlepšie a najzaujímavejšie.

V rámci programu Festivalu sú pre všetkých účastníkov pripravené diskusie s odborníkmi, workshopy, internet a exkurzie. Na Festival vedy a techniky prijímajú pozvanie aj predstavitelia našich partnerských organizácii z Francúzska, Belgicka, Nemecka, Španielska, Českej republiky či Maďarska, čím sa vytvárajú dobré podmienky na výmenu skúseností a nadväzovanie priateľstva medzi mladými ľuďmi.

Najlepšie práce dostanú možnosť reprezentovať AMAVET a Slovensko na prestížnych medzinárodných podujatiach. Medzi najznámejšie patrí Expo Science International – ESI a Expo Science Europe – ESE poriadané pod záštitou medzinárodnej asociácie MILSET so sídlom v Paríži. Sú to jedinečné stretnutia mladých nadaných študentov, ktorí sa vo svojom voľnom čase venujú rozvoju svojej osobnosti s orientáciou na vedu a techniku. V roku 2002 realizoval AMAVET s veľkým úspechom Expo Science Europe v Bratislave.

Organizátorom podujatia je AMAVET.

Úlohou asociácie pre mládež, vedu a techniku – AMAVET je podporiť záujem mladých ľudí o vedu a techniku, predstaviť im vedeckú kultúru a vyvolať ich záujem o povolania v tejto oblasti. Po celom Slovensku AMAVET organizuje festivaly vedy a techniky, zabezpečuje podporu vedeckým klubom, základným kolektívom a spolupracuje na aktivitách klubov mladých debrujárov.

Svoj názor k danej téme môžete vyjadriť v diskusnom fóre.

Peter Šlosár
projektový manager v Amavet, člen výkonnej komisie MILSET Europe
Čerpané z:
Asociácia pre mládež vedu a techniku - AMAVET

Peter Šlosár, 11. 08. 2007 | Prečítané: 1305 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (714 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (171 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1251
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore