www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @947
Počítadlo


Spam poison

Festival Vedy a Techniky

Asociácia pre mládež, vedu a techniku poriada každý rok počas Európskeho týždňa vedy mimoriadne atraktívnu súťaž a zároveň aj prehliadku vedecko-technických projektov a výskumných prác mladých ľudí do 20 rokov.

Mladí ľudia prezentujú svoje práce už tradične na vynikajúcej úrovni formou plagátu (posteru) alebo trojrozmerného exponátu.

Národné finále Festivalu vedy a techniky absolvujú mladí ľudia vo veku od 9 do 20 rokov, ktorí prezentujú výsledky svojich voľno časových, odborných prác zo všetkých oblastí vedy, techniky a ekológie. Na podujatí sú odbornou komisiou vybrané najlepšie projekty, ktoré boli do súťaže zaslané študentmi, klubmi AMAVETu a školami z jednotlivých regiónov.

Výhercovia celoslovenského Festivalu vedy a techniky postupujú na rôzne atraktívne medzinárodné súťaže resp. výmeny skúseností z oblasti vedy, techniky a ekológie…

Festival vedy a techniky je už roky jedinečnou prehliadkou výsledkov vedecko-výskumnej činnosti mladých ľudí. Z množstva projektov komisia zložená z odborníkov vyberá tie najlepšie a najzaujímavejšie.

V rámci programu Festivalu sú pre všetkých účastníkov pripravené diskusie s odborníkmi, workshopy, internet a exkurzie. Na Festival vedy a techniky prijímajú pozvanie aj predstavitelia našich partnerských organizácii z Francúzska, Belgicka, Nemecka, Španielska, Českej republiky či Maďarska, čím sa vytvárajú dobré podmienky na výmenu skúseností a nadväzovanie priateľstva medzi mladými ľuďmi.

Najlepšie práce dostanú možnosť reprezentovať AMAVET a Slovensko na prestížnych medzinárodných podujatiach. Medzi najznámejšie patrí Expo Science International – ESI a Expo Science Europe – ESE poriadané pod záštitou medzinárodnej asociácie MILSET so sídlom v Paríži. Sú to jedinečné stretnutia mladých nadaných študentov, ktorí sa vo svojom voľnom čase venujú rozvoju svojej osobnosti s orientáciou na vedu a techniku. V roku 2002 realizoval AMAVET s veľkým úspechom Expo Science Europe v Bratislave.

Organizátorom podujatia je AMAVET.

Úlohou asociácie pre mládež, vedu a techniku – AMAVET je podporiť záujem mladých ľudí o vedu a techniku, predstaviť im vedeckú kultúru a vyvolať ich záujem o povolania v tejto oblasti. Po celom Slovensku AMAVET organizuje festivaly vedy a techniky, zabezpečuje podporu vedeckým klubom, základným kolektívom a spolupracuje na aktivitách klubov mladých debrujárov.

Svoj názor k danej téme môžete vyjadriť v diskusnom fóre.

Peter Šlosár
projektový manager v Amavet, člen výkonnej komisie MILSET Europe
Čerpané z:
Asociácia pre mládež vedu a techniku - AMAVET

Peter Šlosár, 11. 08. 2007 | Prečítané: 1260 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore