www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @755
Počítadlo


Spam poison

Fašisti na Slovensku posilňujú a vládny SMER sa iba prizerá

Vyhlásenie politickej strany SLOBODA z mimoriadneho zasadnutia Ústrednej rady

Na mimoriadnom zasadnutí strany SLOBODA bol prijatý program pre transformáciu strany na antifašistickú antikapitalistickú stranu. Vedenie strany začalo prípravu podmienok pre vytvorenie širokej antifašistickej koalície naprieč ľavicového politického spektra.

My, vedúci predstavitelia strany SLOBODA, uvedomujúc si vážnosť situácie v Európe a v Slovenskej republike, rozhodli sme sa pre razantnú antifašistickú reakciu, ku podpore ktorej vyzývame široké masy obyvateľstva.

Fašizácia Slovenskej spoločnosti naberá na obrátkach, čoho dôkazom sú aj rastúce volebné výsledky nacionalistických strán a ich predstaviteľov. Vytvárame iniciatívu pre budovanie spoločnej fronty pre antifašistické a antikapitalistické skupiny a aktivistov, ktorí takto budú môcť vybudovať reálnu a akcieschopnú bariéru postupujúcej fašizácii, ale aj rastúcemu sociálnemu útlaku.

Nárast popularity fašizmu nie je náhodný, ale vždy súvisí s prejavujúcimi sa rozpormi kapitalizmu. Fašizmus však tieto rozpory nevidí, nechce ich riešiť, práve naopak – chce spraviť z obetí vinníkov a tieto rozpory ešte viac posilniť. Príkladom je „anticigánska propaganda“, kde v skutočnosti nie je problémom existencia cigánskej minority, ale antisociálna politika doterajších vlád.

Politická strana SLOBODA pripraví zjazd strany, ktorý sa uskutoční v prvej polovici roku 2014 a mal by znamenať zjednotenie antikapitalistických formálnych aj neformálnych zoskupení, občianskych združení ale aj politických strán usilujúcich o socializmus. Na zjazde nebude nikto z doterajších volených predstaviteľov strany SLOBODA kandidovať na žiadnu budúcu funkciu, čím deklarujeme skutočný zámer antifašizmu a nie politikárčenie.

Takto pretransformovaná strana sa zúčastní ako antikapitalistická alternatíva už vo voľbách do Európskeho parlamentu a v Komunálnych voľbách v roku 2014.

Strana SLOBODA zároveň prijala nové heslo, ktoré sa stane symbolom antifašistickej celonárodnej reakcie:

„VOLIŤ NESTAČÍ – ORGANIZUJ SA!“

a spustila novú internetovú doménu www.volitnestaci.sk.

Dňa 12. 11. 2013 v Žiline

Martin JÁGRIK
predseda strany SLOBODA

Pod čiarou

Doplnenie vyhlásenia strany SLOBODA:

K iniciatíve vytvárania antifašistickej a antikapitalistickej akcie, ktorá by mala spoločne postupovať sa prihlásilo niekoľko politických ľavicových aktivistov a ako prvé aj občianske združenie „VZDOR – hnutie práce (VZDOR – HP)“, následne aj občianske združenie „Socialistický zväz mladých (SZM)“.

Predsedovia oboch občianskych združení prisľúbili účasť na jednaniach, ktorých cieľom je vytvorenie silnej alternatívy voči rastúcej sile fašistických politických zoskupení.

Ku spolupráci budú oslovené aj ďalšie združenia a spolky, ako aj občiansky aktivisti, publicisti a intelektuáli.

Dňa 12. 11. 2013 v Považskej Bystrici

Martin JÁGRIK
predseda strany SLOBODA

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SLOBODA
– politická strana
Sídlo: Lánska 936/35, 017 01 Považská Bystrica
IČO: 03178805
Čerpané z: vlastný zdroj

SLOBODA, 13. 11. 2013 | Prečítané: 1871 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore