www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @930
Počítadlo


Spam poison

Expertom SaS na eurofondy sa stal odborník Ján Rudolf

Na Slovensku sa plytvá a šafári s eurofondmi

Ján Rudolf sa oficiálne stal expertom strany Sloboda a Solidarita (SaS) na eurofondy. Na pondelkovej tlačovej besede ho predstavil predseda SaS Richard Sulík.

„SMER – SD od roku 2007, odkedy môžeme eurofondy čerpať prvýkrát v riadnom programovacom období, nedokázal presvedčiť verejnosť, že by ich vedel reálne využiť. Mal k dispozícii viac ako pol miliardy eur na riešenie rómskej otázky. Máte pocit, že sa rómsky problém nejako zmenšil? Od roku 2014 mal viac ako 80 miliónov eur na materské školy. Situácia je taká, že dnes chýba 12 tisíc miest v škôlkach a eurofondy sa na ne vôbec nečerpajú. Alebo napríklad jedna miliarda na informatizáciu a Slovensko.sk nefunguje tak, ako bolo sľúbené,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík a pripomenul, že aj posledná kauza exministra školstva Petra Plavčana ukázala, ako sa na Slovensku plytvá a šafári s eurofondmi.

Ján RudolfJán Rudolf je absolvent Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity, na ktorej aj v súčasnosti prednáša. Pôsobil na viacerých ministerstvách, riadil procesy čerpania eurofondov. V roku 2006 viedol v Bruseli za Slovensko negociácie s Európskou komisiou o pridelení peňazí z fondov EÚ pre Slovensko na roky 2007 – 2013. Publikuje a neustále sa venuje problematike čerpania európskych fondov na Slovensku, upozorňuje na korupciu a zneužívanie politickej moci pri čerpaní eurofondov.

Za 3 roky a 9 mesiacov dokázalo Slovensko využiť len 7 % z eurofondových peňazí, ktoré sme mali k dispozícii. Aj preto Rudolf označil situáciu s čerpaním eurofondov za vážnu až katastrofálnu.

Zlyháva ľudský faktor. Keď chceme zlepšiť čerpanie eurofondov, je dôležité, aby ich riadili a manažovali odborne zdatní ľudia,“ uviedol Ján Rudolf.

SaS si stanovila tri zásady pre oblasť eurofondov:

  1. transparentnosť – všetky procesy s eurofondmi musia byť zverejňované;
  2. nárokovateľnosť – nárokovateľnosť projektov pre každého, kto splní kritériá;
  3. odbornosť – neobsadzovať miesta politickými nominantmi.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 18. 09. 2017 | Prečítané: 544 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom