www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @170
Počítadlo


Spam poison

Európsky týždeň mobility 2011

Alternatívna doprava

Od 16. do 22. septembra 2011 sa stovky európskych miest a obcí zapoja do 10. ročníka európskeho týždňa mobility a vyzvú svojich občanov k účasti na celom rade činností, ktorými sa podporuje udržateľná mobilita. Tohtoročná téma – alternatívna doprava – je zameraná na podporu možností efektívnych z hľadiska zdrojov, ktoré sú alternatívou k osobným automobilom doteraz prevažujúcim v mestskej preprave. Tento týždeň je povzbudením pre miestne orgány a občanov, aby kládli dôraz na mnohé priaznivé účinky iných dopravných prostriedkov.

Janez Potočnik, komisár pre životné prostredie uviedol: „ Európsky týždeň mobility už desať rokov pomáha mestám vytvárať lepšie životné prostredie pre občanov. Je nesmiernym úspechom a stal sa globálnym fenoménom. Týždeň mobility umožňuje, aby ľudia premýšľali o nových a lepších spôsoboch cestovania a prispievali k tomu, aby sa ich mestá stali príjemnejším miestom pre život.“

Alternatívne dopravné prostriedky

Cyklistika

Nadmerné využívanie automobilov poškodzuje kvalitu života v našich mestách. Hluk, znečistenie ovzdušia, dopravné zápchy a obmedzený verejný priestor sú všetko symptómy tohto problému. Pri nadmernom využívaní zdrojov ako energia, pôda, voda a suroviny si čoraz viac uvedomujeme, že sú potrebné alternatívne formy prepravy, ktoré v menšej miere produkujú znečistenie, spotrebúvajú menej zdrojov a pomáhajú znižovať emisie skleníkových plynov. Cieľom európskeho týždňa mobility 2011 je podporiť európskych občanov žijúcich v mestských oblastiach, aby radšej využívali nízkouhlíkové spôsoby prepravy, ako sú chôdza, bicykle alebo verejná doprava.

Desať rokov týždňa mobility

Rok 2011 zaznamená desiate výročie európskeho týždňa mobility. Počas desaťročia svojej existencie týždeň mobility podporoval mestá pri tvorbe príjemnejšieho a zdravšieho prostredia pre občanov, a to tým, že ich povzbudzoval k znižovaniu dopravného zaťaženia a podporoval spôsoby dopravy, ktoré sú udržateľné a využívajú ľudskú silu.

Do týždňa mobility sa od jeho začiatku v roku 2002 zapája čoraz vyšší počet miest. V roku 2010 v rámci témy „Rozumnejšie cestovať, lepšie žiť“ podpísal chartu európskeho týždňa mobility a/alebo zaregistroval svoje činnosti na stránke tejto kampane www.mobilityweek.eu rekordný počet 2 221 miest a obcí. Rok 2010 sa tak stal už piatym rekordným rokom v poradí.

Cena európskeho týždňa mobility 2011

Zúčastnené mestá a obce, ktoré spĺňajú príslušné kritériá, sa vyzývajú, aby sa prihlásili o cenu európskeho týždňa mobility 2011. Ocenia sa mestá, v prípade ktorých sa posúdi, že zorganizovali najinovatívnejšie kampane, pokiaľ ide o kvalitu aktivít súvisiacich s tohtoročnou témou a rozsah prijatých trvalých opatrení. Víťazom európskeho týždňa mobility 2010 sa stalo mesto Almada (Portugalsko), ako druhé sa umiestnili mestá Murcia (Španielsko) a Riga (Lotyšsko) (pozri IP/11/318).

Ilustračné foto: © Luboš Kotek

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Zastúpenie Európskej komisie v Slovenskej republike
Zastúpenia Európskej komisie v členských štátoch EÚ sú súčasťou tlačového a komunikačného servisu EK, ktorý spadá pod Generálne riaditeľstvo pre komunikáciu v Bruseli. Tieto úrady zastupujú a reprezentujú Komisiu vo všetkých 27 členských štátoch EÚ.
Čerpané z: The European Mobility Week

Zastúpenie EK, 17. 09. 2011 | Prečítané: 3987 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore