www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @718
Počítadlo


Spam poison

Európania proti vojne

Petícia

European Parliament
The President of the European Parliament
Rue Wiertz
B-1047 BRUSSELS

Na východ od nás prebieha už pol roka vojna medzi ukrajinskými nacionalistami a na druhej strane ruskojazyčnými Ukrajincami a Rusmi. Ich doterajším výsledkom sú tisíce mŕtvych, desaťtisíce zranených, takmer milión utečencov, zničené mestá a dediny, ťažko poškodená infraštruktúra, školy a zdravotnícke zariadenia. Vojna rozsieva nenávisť, krajina sa dostáva do katastrofálnych sociálnych a ekonomických problémov.

Európsku úniu tvoríme my, Európania. Rovnako ako občania iných štátov sme vstupovali do EÚ s nádejou, že budeme spoločne usilovať o naplnenie ideálov humanizmu a mierovej spolupráce. Že budeme budovať sociálny štát. Blahobyt. Namiesto toho sme dnes zrádzaní našimi politickými predstaviteľmi, ktorí podporujú vojnové besnenie a asociálnu politiku na strane ukrajinskej vlády s pochybnou legalitou. Zatiaľ čo na východe Ukrajiny vrcholí humanitárna kríza, utečenecké tábory v Rusku práskajú vo švíku, Európa nechce niesť za dôsledky svojej politiky zodpovednosť.

Žalujeme preto Európsku radu, ktorá je vrcholným politickým orgánom EÚ, z toho, že sa pokúša nás, Európanov, degradovať na manipulovateľnú, ľahostajnú a sebeckú masu. My však nechceme vojnu! Nedáme sa otráviť jedom vojnovej propagandy! Rusi nie sú naši nepriatelia, ale Európania tužiaci rovnako ako my po živote v mieri. Budúcnosť našej Európy musí byť postavená na vzájomnom rešpekte, mieri a spolupráci.

Žiadame okamžité zastavenie akékoľvek podpory vláde Ukrajiny vo veci prebiehajúcej občianskej vojny, zastavenie bojových akcií a rokovania o sporných otázkach pod záštitou EÚ.

Žiadame zostavenie európskej komisie pre vyšetrenie vojnových zločinov na Ukrajine a s výnimkou kontrolovanej humanitárnej pomoci zastavenie akejkoľvek materiálnej podpory EÚ všetkým bojujúcim stranám.

Žiadame o zrušenie všetkých sankčných opatrení voči Rusku, pretože sú neopodstatnené a vedú len k vyvolávaniu nepriateľstva medzi národmi Európy.

Na dôkaz svojej vôle pripájame svoje podpisy.

Členovia petičného výboru:
Milan Daniel (Česko), Naděžda Bonaventurová (Česko), Lenka Procházková (Česko), Milan Neubert (Česko), Marek Řezanka (Česko), Eva Novotná (Česko)

Komentáre: Pre komentáre k predmetu petície môžete využiť facebookovú stránku Európania proti vojne, ktorú otvoríte kliknutím na ikonu „f“ vpravo dole na stránke www.againstwar.eu.

Vyhlásenie o ochrane súkromia: V súlade s článkom 10 smernice Európskeho parlamentu a Rady 95/46/ES zo dňa 24. októbra 1995 o ochrane fyzických osôb v súvislosti so spracovaním osobných údajov a voľnom pohybe týchto údajov budú osobné údaje uvedené v tomto formulári sprístupnené príslušným úradom len za účelom overenia a potvrdenia počtu obdržaných platných podpisov vyjadrujúcich podporu tejto petícii. Údaje nesmú byť použité k žiadnemu inému účelu. Subjekty údajov sú oprávnené získať k svojim osobným údajom prístup. Všetky údaje o podpore budú zničené do dvanástich mesiacov po dni ukončenia zberu podpisov vyjadrujúcich podporu.

Petíciu môžete podpísať na stránke www.againstwar.eu.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Europeans Against War • Evropané proti válce • Európania proti vojne – Európska petičná akcia
Kontakt:
Ne základnám
Tomášská 10, 110 00 Praha 1, Česko
Čerpané z: www.againstwar.eu

Európania proti vojne, 14. 09. 2014 | Prečítané: 1151 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s trvalým zatvorením obchodov v nedeľu?

Áno (13 hl.)
 
Nie (15 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 28
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Pokrytectvo
21-05-20 * 20:41
 Re: Confirmation bias
21-05-20 * 16:10
 Stretne Mars planétu Zem
21-05-20 * 00:01
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore