www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @266
Počítadlo


Spam poison

Encyklopédia dinosaurov

Autor: Vladimír Socha

Dinosaury sú veľmi populárnou skupinou vyhynutých stavovcov, vedou objavených pred viac než 180 rokmi. Ale až v posledných desaťročiach začíname odhaľovať mnohé tajomstvá spojené s týmito dávnymi vládcami našej planéty. Kniha poskytuje prehľad najzaujímavejších druhov dinosaurov, z ktorých mnohé boli objavené pomerne nedávno, a výrazne tak zmenili pohľad na skupinu týchto pravekých tvorov. Autor knihy v nej odhaľuje tajomstvá zaniknutého sveta, ktoré sú s každým novým objavom ešte viac fascinujúcejšie.

Encyklopédia dinosaurov vo svetle najnovších objavov

Máte dojem, že o dinosauroch už viete úplne všetko? Možno ste sa o týchto pravekých zvieratách dozvedeli množstvo zaujímavých informácií z internetu, videli ste dokumentárne programy a prečítali si nejakú inú knihu. Vedeli ste ale napríklad, že … dinosaurie skameneliny dobre poznali už starí Číňania a taktiež severoamerickí indiáni pred mnohými storočiami a tisícročiami? …niektoré dinosaury mali v pomere k veľkosti tela mozog najmenej šesťkrát väčší než rovnako veľký krokodíl? …najvyšší známy sauropodný dinosaurus Sauroposeidon by mohol hravo nahliadnuť do okien na šiestom poschodí panelového domu? …zabijak s ostrými pazúrmi Velociraptor z Mongolska bol v skutočnosti operený a len z polovice tak veľký, ako je zobrazený vo filme Jurský park? …niektoré skvelo zachované „múmie“ vtákopanvých dinosaurov stále vykazujú skamenelé odtlačky kože, obrysy vnútorných orgánov, a dokonca aj obsah žalúdka? …najväčší známy odtlačok dinosaurej stopy je dlhý viac ako 1,5 metra a naopak najmenší je takmer presne stokrát kratší? …skameneliny dvoch dinosaurích rodov už sa „pozreli“ takisto do vesmíru na palube kozmických raketoplánov (v roku 1985 ornitopod Maiasaura a o 13 rokov neskôr teropod Coelophysis)? …podľa názoru väčšiny dnešných paleontológov dinosaury vlastne vôbec nevyhynuli a stále existuje viac než 10 000 ich žijúcich druhov v podobe vtákov? O týchto i mnohých ďalších zaujímavostiach zo sveta fascinujúcich druhohorných plazov sa dozviete pri čítaní tejto knihy.

Knihu vydáva Vydavateľstvo LIBRI (vydavateľstvo pôvodnej českej encyklopedickej literatúry). Na knižný trh sa bude distribuovať od 23. júna 2010. Vydavateľstvo LIBRI ponúka k nahliadnutiu aj ukážku z knihy.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Humanisti.skredakcia
portálu mladých humanistov
Čerpané z:
vlastný zdroj, odporúčame návštevu autorovho blogu DinosaurusBlog

redakcia, 15. 06. 2010 | Prečítané: 4831 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Čítali ste knihu Zakázané ovocie – Etika humanizmu, ktorú napísal Paul Kurtz?

Áno (461 hl.)
 
Nie (330 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 791
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Totalita
19-06-18 * 19:38
 Teóma
19-06-18 * 19:32
 Lekár
19-06-18 * 19:24
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore