www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @528
Počítadlo


Spam poison

Elektronické verzie kníh vydavateľstva Artforum v predaji na iTunes

Od dnešného dňa sú knihy k dispozícií aj v elektronickej forme (eBooks)

Postupne budú pribúdať ďalšie tituly, nie len z radov pripravovaných kníh ale aj z už vydaných kníh.

Bon voyage – knižka Zuzany Mojžišovej – finalistky literárnej súťaže Anasoft litera 2010, Hudba Ostrova takmer cestopisná knižka o islandskej hudbe Juraja Kušnierika, alebo Sibylov hĺbkový pohľad na súčasnú generáciu tridsiatnikov Niečo o orchideách: známe knihy slovenských autorov z vydavateľstva Artforum sa dočkali aj svojej elektronickej verzie.

Majitelia zariadení začínajúcich malým písmenom „i“ si ich môžu od 25. januára kúpiť prostredníctvom obchodu iTunes. A k tomu aj slovenské preklady najnovších kníh svetoznámych autorov Colma Tóibína, Nicole Kraussovej alebo Elfriede Jelinekovej. Alebo americkú klasiku Malý strom – knihu na pomedzí detskej a dospeláckej literatúry či brilantnú analýzu Ruska a Rusov od Viktora Jerofejeva: Encyklopédia ruskej duše.

Pre túto platformu predaja elektronických verzií výberu kníh zo svojho katalógu sa Artforum rozhodlo aj preto, lebo takto sa k slovenským textom kníh rýchlo a pohodlne dostanú aj Slováci žijúci hocikde na svete. Je to ale len prvý krok, vlastne dvojnásobne prvý krok.

Artforum mieni vo vydávaní elektronických kníh pokračovať aj pri tituloch plánovaných na vydanie v tomto roku. A aj inými kanálmi.

Najbližšie vyjde v klasickej tlačenej i v elektronickej verzii Man Booker Prize ovenčený Pocit konca od Juliana Barnesa.

V Artfore si uvedomujú, že elektronická kniha nikdy v celej komplexnosti nenahradí knihu tlačenú. Grafike a knižnému spracovaniu v tomto vydavateľstve vždy venovali mimoriadnu pozornosť.

Nie všetky knihy budú automaticky elektronické. Tracyho tigra alebo Danielou Olejníkovou spracovaného Brautigana by ste v e-forme hľadali zbytočne.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Vydavateľstvo Artforum
Vydávanie kníh sa v Artfore začalo presne tak, ako viaceré dôležité kroky v našich životoch – otázkou: prečo to neurobiť? Začali sme teda vydávať tie, ktoré nám na pulte najviac chýbali a chceli sme ich tam mať. A pretože pre nás kniha nie je len spotrebný materiál, ale životná nutnosť, je dôležité dať knihe, jej myšlienkam a posolstvu aj formu, ktorá jej prináleží.
Čerpané z: vydavatelstvo.artforum.sk a inforum.artforum.sk

Artforum, 26. 01. 2012 | Prečítané: 3156 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Aký je váš názor pri zániku mandátu poslanca NR SR ohľadom odstupného, ak bol právoplatne odsúdený za trestný čin?


Celkom hlasovalo: 24
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore